13 آبان مظهر بیزاری از استکبار و یادآور وقایع مهم انقلاب است

13 آبان مظهر بیزاری از استکبار و یادآور وقایع مهم انقلاب است

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار کاشمر 13 آبان را مظهر بیزاری ملت کشورمان از استکبار و یادآور حوادث مهم تاریخی در شکل‌گیری انقلاب اسلامی آگاهی داشت.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از کاشمر، مرادعلی احمدزاده در ستاد برگزاری راهپیمایی یوم الله 13 آبان در تالار جلسات فرمانداری کاشمر بیان داشت: 13 آبان سال 43 دستگیری حضرت امام خمینی(ره) توسط رژیم شاه و تبعید به کشور ترکیه، به خاک و خون کشیدن دانش آموزان تهرانی در راهپیمایی و اعتراض به دخالت های ایالات متحده در کشورمان و 13 آبان 1358 نیز تسخیر لانه جاسوسی ایالات متحده در تهران توسط دانشجویان مسلمان پیرو خط امام در تقویم تاریخ کشور همگی نشان از مبارزات ضدآمریکایی این ملت است.

وی با بیان اینکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی با این سه واقعه مهم روز 13 آبان را بنام روز «ملی مبارزه با استکبار» نام قرار دهی کردند یادآور شد: دانش آموزان آگاه در سال 57 نقش موثر و به یادماندنی در مبارزه با استکبار ایفا کردند به طوری که حرکت و اقدامشان با شعارهای کوبنده پایه های حکومت پهلوی را سست و به مردمان هویت مسلمانی، خوداتکایی و مبارزه با استکبار را یادآوری کرد.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار کاشمر قیام دانش آموزان و برگزاری راهپیمایی را برای به دست آوردن حقوق ازدست رفته ملت و مبارزه با ظلم قیمتی را حرکتی موثر در بوجود آیی انقلاب آگاهی داشت و خاطرنشان کرد: امروز همه ما موظفیم با پاسداشت این روز خلال گرامیداشت یاد و خاطره شهدای این روز و بیعت مجدد با آرمان های امام راحل و شهدا به جهانیان ثابت کنیم که باگذشت سال ها از آن حوادث همچنان ادامه دهنده راه آنان در مقابله با استکبار هستیم.

وی با تأکید بر اینکه قشر دانش یاد گیر ما باید در راستای لبیک نقل کردن به رشادت ها و حماسه آفرینی های دانش آموزان در سال 57 همچون گذشته در این راه پیشگام این قیام ملی باشند تصریح کرد: 13 آبان به همه مستضعفان و مظلومان نمایان کرد که با هوشیاری، آگاهی و انسجام می شود در مقابل چپاول قیمتی ایستاد و به آن ها یاد گرفت که در معبد انسانیت تنها باید در برابر «الله» سجده کرد.

اخراج نماینده بخشدار مرکزی از نشست

احمدزاده در ابتدای نشست با اشاره به حضور بخشدار در فرمانداری و نبود حضورش در نشست، خلال بیرون کردن نماینده بخشدار مرکزی از نشست تأکید کرد: متأسفانه مسؤول یا رئیس اداره در جلسات شرکت نمی کند و گاهی نماینده می فرستند که این قابل قبول نیست.

معاون سیاسی فرماندار با اشاره به اینکه در این نشست با اخراج نماینده بخشدار از نشست، برخورد را ابتدا از کلکسیون خودمان شروع کردیم خاطرنشان کرد: انتظار داریم مسؤولان در جلساتی که فرا خوانده میشوند شخصاً حاضر باشند و در تصمیماتی که اتخاذ می شود با داشتن اختیارات کامل اعلام نظر کنند.

در این نشست هر یک از اعضای حاضر در خصوص برگزاری شکوهمند راهپیمایی 13 آبان به بیان نظرات و دیدگاه های خود توجه کردند تا مهمانی راهپیمایی 13 آبان هم وقت با سر تا سر کشور در این شهرستان از چهارراه بهبودی آغاز و با اجتماع در آستان مقدس امامزاده سید حمزه(ع) و قرائت قطعنامه به پایان برسد.

**************

تهیه شده توسط : پری خ.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

همچون حباب ديده به روی قدح گشای ««« »»» وين خانه را قياس اساس از حباب کن13 آبان مظهر بیزاری از استکبار و یادآور وقایع مهم انقلاب است


TT / 73 --- TP / 14%

گردآوری شده توسط : پری خ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : مظهر
برچسب ها : وقایع , بیزاری , یادآور , آبان , استکبار

مطالب مرتبط