13 آبان از مناسبت های ارزشمند در طول سال است

13 آبان از مناسبت های ارزشمند در طول سال است

امام‌ جمعه خورموج نقل کرد: 13 آبان یکی از مناسبت‌های ارزشمند در طول سال است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از شهرستان دشتی، حجت الاسلام عبدالحسین مصلح عصر امروز در نشست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و برنامه ریزی 13 آبان نقل کرد: ما مدیون فداکاری و ازخودگذشتگی شهدا و امام شهدا هستیم و هر آنچه از عزت، سربلندی، عظمت، احیای ارزش های الهی و دینی، شکوه و عظمت مهمانی مربوط به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در کشور شاهد هستیم به برکت خون شهدا و رهبری های پیامبرگونه حضرت امام(ره) است.

امام جمعه خورموج ادامه داد: تعظیم شعائر الهی مایع حیات روحانی و معنوی ما است و به انسان شادمانی و زندگی می دهد.

وی ادامه داد: ایام محرم الحرام فرصت بسیار عظیم، سرمایه بی بدیل و بی نظیری است که امام حسین(ع) در اختیار اسلام، دین، شریعت پیغمبر و در اختیار مسلمانان و آزادی خواهان عالم گذاشته است تا بتواند از این فرصت بهره گیرند.

مصلح یادآور شد: مسلمانان چنانچه می خواهند به توفیقات دست یابند باید از صبر، استقامت، از خود گذشتگی و روحیه جهادی و مقاومتی در جریان عاشورا درس بگیرند.

وی افزود: خیلی از بزرگان ازجمله گاندی نقل میکنید ما به واسطه درسی که از امام حسین(ع) گرفته ایم در عرصه مبارزه علیه استعمار حضور یافته ایم.

مصلح بابیان این که 13 آبان روز دانش یاد گیر، تبعید حضرت امام و تسخیر لانه جاسوسی بود، افزود: 13 آبان یکی از عالیت های ارزشمند در طول سال است که سه عالیت بزرگ در آن قرار گرفته است و جا دارد از گرامی داشت یوم الله 13 آبان تکریم و تجلیل شود.

وی افزود: یوم الله 13 آبان یادآور شهادت تعدادی از دانشجویان است، روز تبعید حضرت امام و مقدمه تشدید انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام است که زمینه پیروزی انقلاب اسلامی را فراهم کرد.

امام جمعه خورموج یادآور شد: خیلی از فواید باور نداشتند که حضرت امام در تبعید بتواند مردمان را رهبری کند و زمینه ساز پیروزی انقلاب اسلامی کشورمان شود.
وی در ادامه به تسخیر لانه جاسوسی ایالات متحده در تهران اشاره کرد و نقل کرد: به تعبیر حضرت امام (ره) تسخیر لانه جاسوسی انقلاب دوم نام قرار دهی شد که لایحه های پنهانی که دشمن علیه این نظام به انجام میرساند افشاگری شد.

- نظرات شما کاربران عزيز براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود -

گردآوری توسط : پوريا س.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

روی نگار در نظرم جلوه می‌نمود ««« »»» وز دور بوسه بر رخ مهتاب می‌زدم13 آبان از مناسبت های ارزشمند در طول سال است


TT / 46 --- TP / 12%

گردآوری شده توسط : پوريا س.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : آبان
برچسب ها :

مطالب مرتبط