بی آبرویی بزرگ برای آمازون؛ فروختن محصولات تقلبی اپل

رسوایی بزرگ برای آمازون؛ فروش محصولات تقلبی اپل

اپل به تازگی مدعی شده است که بیش از ۹۰ درصد شارژها و کابل های اپل که در آمازون به فروش می رسد تقلبی است.

به گزارش کلیک، در حال حاضر هیچ کمبودی بابت تهیه تجهیزات مرتبط با محصولات اپل در بازار وجود ندارد و توزیع کنندگان این محصولات همگی مدعی اصل بودن آنها هستند اما اپل به تازگی یافته که سایت آمازون با لیبل تقلبی که بر روی محصولات اپل می زند، جنس تقلبی را به مکان جنس عمده مربوط به شرکت اپل به مشتریان خود به فروش میرساند. مورد جالب اینجاست که این محصولات تقلبی مستقیما اوسط امازون به فروش می رند و پای واسطه ها در کار نیست و همین امر قادر هست رسوایی بزرگی برای سایت آمازون به همراه داشته باشد و برروی اعتبار این شرکت سایه بیاندازد.

بلافاصله بعد از این که اپل متوجه این موضوع شد و موضوع رسانه ای شد، امازون تمامی محوصلات تقلبی منتسب به اپل را از سایت خود کنار زد اما کار از کار گذشته و اپل شکوائیه ای علیه آمازون به دلیل این اقدام تنظیم کرده است.
سایت پتنت اپل در این باره نقل میکنید، اپل یک شکایت در حوزه برند و نام تجاری بر علیه شرکت موبایل استار (همان شرکتی که آمازون مدعی است محصولات اصل را از آن آماده میکند) تنظیم کرده است و پرونده در حال طی روال قضایی خود است. اپل معتقد است موبایل استار نه تنها اقدام به جعل و سو بهره گیری از نام تجاری اپل کرده است بلکه با ارائه محصولات تقلبی جان مصرف کنندگان را نیز در معرض خطر گذاشته است. به عنوان مثال شارژر های تقلبی اپل با ماندن طولانی مدت در پریز برق داغ شده و به سیستم اپل شوک الکتریکی وارد می کردند و به واسطه همین اتفاق هر آن امکان می دارد سیستم به کار برنده منفجر شود.

در طول نه ماه گذشته اپل اقدامات شدیدتری در قبال سو بهره گیری از نام تجاری خود به انجام رسانده و این بار یقه کمپانی سرشناس آمازون را گرفته است. حال باید نگاه کرد واکنش دست اندرکاران آمازون به این قضیه چه خواهد بود.

**انتها**

نگارش از : ايرانبانو ه.

تازه های فناوری در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

آتش مهر تو را حافظ عجب در سر گرفت ««« »»» آتش دل کی به آب ديده بنشانم چو شمعبی آبرویی بزرگ برای آمازون؛ فروختن محصولات تقلبی اپل


TT / 47 --- TP / 13%

گردآوری شده توسط : ايرانبانو ه.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : تازه های فناوری
برچسب ها : تقلبی , رسوایی , محصولات , آمازون

مطالب مرتبط