آبگرمکن خورشیدی در اختیار روستائیان خراسان جنوبی قرار می گیرد

آبگرمکن خورشیدی در اختیار روستائیان خراسان جنوبی قرار می گیرد

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان جنوبی از پرداخت تسهیلات ۲ میلیون تومانی قرض الحسنه به روستائیان استان خبر داد و گفت: طبق توافقی که با شرکت تولید و مونتاژ آبگرمکن خورشیدی انجام شده است آبگرمکن خورشیدی به صورت اقساطی در اختیار روستائیان استان قرار می‌گیرد.

عکس   آبگرمکن خورشیدی در اختیار روستائیان خراسان جنوبی قرار می گیرد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از درمیان، علی اصغر آسمانی مقدم ظهر امروز در جلسه تودیع و معارفه رئیس بنیاد مسکن شهرستان درمیان اظهار داشت: در استان خراسان جنوبی ۹۰۸ روستای با جمعیت بالای ۲۰ خانوار وجود دارد که تاکنون ۸۹۸ روستا طرح هادی آن تهیه شده است و در ۴۰۰ روستا نیز اجرایی شده است.

علی اصغر آسمانی مقدم افزود: در سه سال گذشته تصویب شده است که ۸ درصد از اعتبارات استانی برای تهیه و اجرای طرح هادی هزینه شود ولی در شرایط کنونی اعتبارات محدود است و تحریمهای خصمانه نیز مزید برعلت شده است.

وی یادآور شد: دولت به روستاها توجه ویژه ای دارد و در زمینه سنگ فرش بنا و نمای ساختمانها کمکهای بلاعوض به روستاییان شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: طی توافقی که با یک شرکت تولید و مونتاژ آبگرمکن خورشیدی انجام شده است قرار است این آبگرمکن ها که قیمت درب کارخانه یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است را با خرید و نصب در محل به قیمت یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان عرضه کند که ۱۵۰ هزار تومان نقدی و ۱۵۰ تومان در ماه اول و مابقی به صورت اقساطی در طول یک سال پرداخت می شود و حتی با وجود اعتبار می توانیم وامهای ۲ میلیون تومانی قرض الحسنه نیز به متقاضیان پرداخت شود.

آسمانی مقدم بیان کرد: این آبگرمکن ها تا دمای ۳۰ درجه زیرصفر یخ زدگی ندارد و قابلیت نگهداری آب گرم تا ۴ روز را دارد که باتوجه به اینکه تابش خورشید در استان تقریبا هر روز است این آبگرمکن ها صرفه اقتصادی دارد. همچنین صرفه جویی انرژی را نیز به دنبال خواهد داشت گامی در راستای تحقق اقتصاد مقامتی است.

****************

متن از : شبنم ب.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

يار من چون بخرامد به تماشای چمن
««« »»»
برسانش ز من ای پيک صبا پيغامی

آبگرمکن خورشیدی در اختیار روستائیان خراسان جنوبی قرار می گیرد

TT / 0 — TP / 0%

نظر دهید

لطفا جواب سئوال زیر را بدهید *