آثار مربوط به بیش از ۲۵۰۰ شهید استان سمنان جمع آوری شد

آثار مربوط به بیش از ۲۵۰۰ شهید استان سمنان جمع آوری شد

دبیر کنگره سه هزار شهید استان سمنان از جمع‌آوری و تکمیل پرونده اطلاعات شهدای این استان خبر داد و گفت: از مجموع ۲ هزار و ۸۷۷ شهید استان سمنان، پرونده اطلاعاتی ۲ هزار و ۵۴۹ شهید این استان تکمیل شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، سرهنگ عبدالرحیم فریدون در دیدار با شهردار منطقه 2 سمنان با اشاره به اینکه امروز بیش از 212 هزار و 200 برگ اسناد از شهیدان استان سمنان جمع آوری شده است عنوان کرد: یکی دیگر از اقدامات مهم کنگره شهدای استان سمنان، جمع آوری و ثبت خاطرات درباره شهدای این استان است.

وی افزود: در این راستا نیز تاکنون کنگره شهدای استان سمنان بیش از هزار و 297 خاطره از شهدای این استان را ثبت و جمع آوری کرده است و این مهم یکی از افتخارات این استان به شمار می رود.

دبیر ستاد کنگره سه هزار شهید استان سمنان با اشاره به اینکه وب سایت این ستاد نیز باهدف معرفی شهدای این استان راه اندازی شده است گفت: تاکنون اطلاعات 2 هزار و 451 شهید استان سمنان در این وب سایت به ثبت رسیده است.

فریدون با اشاره به اینکه 242 هزار و 650 مصاحبه پیاده شده از شهدای استان سمنان در خزانه اطلاعات شهدای این استان وجود دارد عنوان کرد: درمجموع 152 اثر نیز از شهدای استان سمنان جمع آوری شده و در حال نگهداری است.

وی با اشاره به اینکه کنگره شهدای استان سمنان یکی از بهترین و بزرگ ترین بانک اطلاعاتی شهدا را جمع آوری کرده است تصریح کرد: امروز شیوه جمع آوری اسناد و آثار درباره شهدا در استان سمنان، به الگویی برای دیگر استان ها بدل شده است.

دبیر ستاد کنگره سه هزار شهید استان سمنان با اشاره به اینکه آثار مربوط با شهدای استان سمنان پس از جمع آوری، دسته بندی شده و به صورت ویژه نگهداری می شوند تصریح کرد: پس از افتتاح پارک موزه دفاع مقدس نیز این آثار به این پارک موزه برای نگهداری منتقل خواهند شد.

شهردار منطقه 2 سمنان نیز در این دیدار با اشاره تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم زنده نگه داشتن یاد شهدا تصریح کرد: شهدای والامقام جمهوری اسلامی ایران با الگوبرداری از سیره حسینی، در دوران هشت سال دفاع مقدس و در کربلاهای ایران برای دفاع از اسلام راستین جان خویش را فدا کردند و بر این اساس لازم است تا ما نیز راه آنان را ادامه داده و فرهنگ ایثار و شهادت را ترویج کنیم.

سید محمد انصار الحسینی افزود: یکی از مهم ترین راه های زنده نگاه داشتن یاد و نام شهدا، همین جمع آوری آثار آنان است.

*************

تهیه کننده : پوران ذ.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

با يار شکرلب گل اندام ««« »»» بی بوس و کنار خوش نباشدآثار مربوط به بیش از ۲۵۰۰ شهید استان سمنان جمع آوری شد


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : پوران ذ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : شهید , مربوط , آوری

مطالب مرتبط