آخرین آمادگی ها برای فرود سطح نشین قاره اروپا و کشور روسیه بر سطح مریخ (3 عکس)

آخرین آمادگی ها برای فرود سطح نشین اروپا و روسیه بر سطح مریخ

گاز نزنم - تا ساعاتی دیگر سطح‌نشین اسکیاپارلی با طلاق گرفتن از سفینه مادر خود در لحظاتی هیجان‌انگیز بر روی سطح مریخ فرود خواهد آمد. قرار است ساعت 18:12(به زمان تهران) این سطح‌نشین از سفینه مادر طلاق گیرد و ۶ دقیقه بعدش روی سطح مریخ بنشیند.

تصویر و عکس شماره 1 ⇩

این پروژه تجربه ای بسیار مهم برای سازمان فضایی اروپا و آژانس فضایی روسیه است و تکنولوژیهای این دو سازمان فضایی را نکته آزمون جدی در قیاس با ناسا میگذارد. ناسا تجربه ای بسیار درباره مریخ دارد اما این اقدام یک ماموریت مهم به مخصوص برای روسیه است. بر اساس گزارش های انتشار داده شده از مقام های این پروژه سطح نشین اسکیاپارلی عملیات طلاق خود از مدارگرد TGO یا همان مدارگرد ردیاب گاز را با موفقیت تمام کرده و اکنون در مسیر رسیدن به مریخ قرار دارد.

تصویر و عکس شماره 2 ⇩
تصویر و عکس آخرین آمادگی ها برای فرود سطح نشین اروپا و روسیه بر سطح مریخ

مدارگرد TGO بلافاصله از همان مداری که قرار گرفته شروع به تحقیق درباره اتمسفر مریخ به مخصوص برای کشف گاز متان در اتمسفر سیاره تفت میدهد. کشف گاز متان قادر هست به عنوان یک علامت از وجود احتمالی حیات رحلت کرده یا حال مریخ به حساب آید. همچنین با فرود مریخ نشین اسکیاپارلی فناوری فضایی در این ارتباط نکته امتحان قرار می گیرد. سطح نشین اسکیاپارلی در اصل یک مریخ نشین اکرانی برای امتحان فناوری ورود، سقوط و فرود نکته نیاز برای نشست مطمئن روی سطح مریخ است. نیروی این فرودگر توسط باتری های داخلی تامین می شود و تنها برای چندین روز فعالیت در سطح سیاره سرخ دیزاین شده است.

تصویر و عکس شماره 3 ⇩
تصویر و عکس آخرین آمادگی ها برای فرود سطح نشین اروپا و روسیه بر سطح مریخ

مدارگردی که پرتاب شده Trace Gas Orbiter نام دارد و با بهره گیری از تجهیزاتی که دارد، قادر هست از گازهای اتمسفر مریخ، اطلاعات زیادی کسب کند. میزان غلظت گاز متان در مریخ، بسیار کم برآورد میشود اما کشف این گاز موضوعی بسیار اهمیتی می دارد. بر روی زمین ۹۰ درصد گاز متان به وسیله فعالیت حیوانات ایجاد میشود

۵۴۵۴

--- ضمن تشکر از انتخاب شما، لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد ---

نگارش از : فرزاد خ.

نجوم و فضا در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گر ديگران به عيش و طرب خرمند و شاد ««« »»» ما را غم نگار بود مايه سرورآخرین آمادگی ها برای فرود سطح نشین قاره اروپا و کشور روسیه بر سطح مریخ (3 عکس)


TT / 68 --- TP / 21%

گردآوری شده توسط : فرزاد خ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : فرود
برچسب ها : روسیه , مریخ , نشین

مطالب مرتبط