آزادی 120 کیلومترمربع در شمال حماة سوریه طی چند روز اخیر

آزادی 120 کیلومترمربع در شمال حماة سوریه طی چند روز اخیر

ارتش کشور سوریه و نیروهای هم‌پیمان آن طی روزهای گذشته با آزادسازی بیش از 20 روستا و ارتفاعات، مساحتی نزدیک به 121 کیلومتر مربع را از دست گروه‌های مسلح و تروریستی پس گرفته‌اند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، ارتش کشور سوریه طی 10 روز پیش در ادامه عملیات آزادسازی مناطق ریف شمالی استان حماه موفقیت های خوبی کسب کرده است.

یک منبع میدانی وابسته به ارتش کشور سوریه در این رابطه اعلام کرد که ارتش کشور سوریه به همراه نیروهای متحد خود در این مدت قادر بوده است بیش از 20 روستا و ارتفاعات راهبردی را که طی ماه گذشته به اشغال گروه های مسلح درآمده بود، آزاد کند.

به نقل کرده این منبع، در این عملیات ها شهرک ها و روستاهای «الشعتة، الجنینه غربی، الطلیسیة، تل أبیض، القاهرة، راس العین، تل أسود، خفسین، کراح، الکباریه، تل أحمر، کوکب، شهرک معان مشرف بر شهرک صوران، تل بزام» را آزاد کرده است.

این منبع میدانی به اشاره به این که در این عملیات 121 کیلومتر مربع از ریف شمالی حماه آزاد شده است، اصلی ترین دستاورد اخیر ارتش کشور سوریه را آزادسازی شهر راهبردی «معان» و تپه های مشرف بر آن آگاهی داشت.

به نقل کرده این منبع، حملات هوایی کشور سوریه و روسیه در حمایت از ارتش نقش اهمیتی می داری در پیشبرد این عملیات داشته و در این حملات مراکز، انبارهای مهمات و ماشین های وابسته به افراد مسلح در شهر «کفرزیتا» و «الطامنه» منهدم شده است.

یک فرمانده میدانی ارتش کشور سوریه در این رابطه عنوان داشت که ارتش به عملیات های ارتشی خود در ریف شمالی ادامه خواهد داد تا آزادی کامل روستاها و شهرک هایی که تروریست ها اخیرا اشغال کرده اند، این عملیات ها ادامه متوقف نخواهد شد.

این فرمانده سوری همچنین اعلام کرد که عملیات های آتی ارتش کشور سوریه بر آزادسازی شهرک های «صوران» و «طیبه الامام» متمرکز خواهد شد.


موقعیت مرکز استان حماه و شهرک معردس؛ اندازه بزرگ تر نقشه اینجا

ارتش کشور سوریه در عملیات های اخیر خود قادر بوده است در ریف استان حماه ده ها تروریست را از پای درآورد که تنها در عملیات آزادسازی معردس بیش از 62 تروریست کشته و جراحتی شده اند.

فرمانده میدانی ارتش کشور سوریه در این استان به تلفات تروریست ها در شهرک معان اشاره کرده و گفت که بنا به اعتراف تروریست ها، 50 نفر از آن ها در این شهرک کشته شده اند.

ارتش کشور سوریه از 8 ماه اکتبر جاری عملیات گسترده ای را برای بازپس گیری مناطق از دست داده در ریف شمالی حماه شروع کرد.

تروریست ها پیش از آغاز عملیات طی دو هفته قادر بوده بودند شهرک های اهمیتی می داری در این منطقه را اشغال کنند و حتی بیم آن می رفت که شهر حماه، مرکز استان به دست تروریست ها سقوط کند.

__________________

تهیه و تدوین: آمي‌تيس ط.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

سر مکش حافظ ز آه نيم شب ««« »»» تا چو صبحت آينه رخشان کنندآزادی 120 کیلومترمربع در شمال حماة سوریه طی چند روز اخیر


TT / 69 --- TP / 15%

گردآوری شده توسط : آمي‌تيس ط.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : شمال
برچسب ها : اخیر , حماة , کیلومترمربع

مطالب مرتبط