آسفالت راه ۳۴۹ روستای ۵۰ خانوار در گیلان

آسفالت راه ۳۴۹ روستای ۵۰ خانوار در گیلان

خبرگزاری فارس: آسفالت راه 349 روستای 50 خانوار در گیلان

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان از آسفالت راه ۳۴۹ روستا از ۵۸۰ روستای ۲۰ تا ۵۰ خانوار در این استان گزارش کرد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از رودبار، ماه شعبان علی خاوری امشب در جریان بازدید از محورهای مواصلاتی این شهرستان با اشاره به شاخص ۴۹.۵ درصدی آسفالت راه روستایی گیلان در سال ۹۴ بیان کرد: سال گذشته متوسط آسفالت راه روستایی کشور ۵۲ درصد بود.

وی به ارتقای شاخص آسفالت راه روستایی گیلان به ۵۰.۵ درصد در سال ۹۵ اشاره کرد و اضافه کرد: سه هزار روستا در استان داریم و ۹۵۱ روستا زیر ۲۰ خانوار است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان، ضریب آسفالت راه روستایی ۲۰ خانوار را ۲۴.۲ درصد خواند و بیان کرد: تعداد ۵۸۰ روستای ۲۰ تا ۵۰ خانوار داریم و راه دسترسی ۳۴۹ روستا آسفالت شده است.

خاوری با بیان این که ضریب آسفالت راه روستایی ۲۰ تا ۵۰ خانوار گیلان به ۶۰.۱۷ درصد رسیده است، تصریح کرد: بیشتر روستاهای استان در بر می داری بیش از ۵۰ خانوار هستند.

وی به وجود یک هزار و ۴۶۷ روستای بالای ۵۰ خانوار در گیلان اشاره کرد و نقل کرد: تعداد یک هزار و ۳۹۸ روستا در یک مرحله آسفالت شدند و ضریب آسفالت در این روستاها ۹۵.۳ درصد است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با اشاره به عملکرد این سیستم در بخش آزادراه و بزرگراه های استان، خاطرنشان کرد: سال ۹۲ قادر بودیم ۱۲.۳ کیلومتر آزادراه در گیلان احداث کنیم

خاوری به احداث ۳۰.۱ کیلومتر بزرگراه در سال ۹۳ در گیلان اشاره کرد و یادآور شد: سال گذشته ۱۹.۸ کیلومتر آزادراه در استان احداث شده است.

وی با بیان این که ۸۵ کیلومتر از راه های عمده و فرعی گیلان در سال ۹۲ روکش آسفالت شده است، بیان کرد: سال ۹۳ قادر بودیم ۲۳۹ کیلومتر از راه های عمده و فرعی استان را روکش آسفالت کنیم.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان به ۱۹۹ کیلومتر روکش آسفالت راه های عمده و فرعی استان در سال ۹۴ اشاره کرد و اضافه کرد: نیمه اول امسال ۳۰.۵۵ کیلومتر از راه های عمده و فرعی گیلان روکش آسفالت شده است.

خاوری با اشاره به آسفالت ۴۷۲ کیلومتر راه های روستایی گیلان در سال گذشته، بیان کرد: در نیمه اول امسال ۱۶۱ کیلومتر از راه های روستایی در استان آسفالت شده است.

********************

تهیه کننده : ستاره ط.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به عاشقان نظری کن به شکر اين نعمت
««« »»»
که من غلام مطيعم تو پادشاه مطاع

آسفالت راه ۳۴۹ روستای ۵۰ خانوار در گیلان

TT / 41 — TP / 11%

با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر دهید

لطفا جواب سئوال زیر را بدهید *