آشنایی با آئین نگارش از ضرورت های امروز طلاب است

آشنایی با آئین نگارش از ضرورت های امروز طلاب است

مدیر حوزه علمیه قزوین با تاکید بر آشنایی طلاب با علوم گوناگون نقل کرد: آشنایی با آئین نگارش از ضرورت های امروز طلاب است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین، حجت الاسلام والمسلمین علی عباسی در کارگاه دو روزه آیین نگارش و مکاتبات اداری که صبح امروز درسالن اجتماعات حوزه علمیه قزوین برگزارشد، به اهمیت درست نگاشتن نامه های اداری اشاره و نقل کرد: شیوه نگارش و نگاشتن نامه های اداری متاسفانه از ابتدا تا به امروز نکته توجه جدی قرار نگرفته است.

مدیر حوزه علمیه قزوین خاطرنشان کرد: تهیه یک گزارش و نگاشتن نامه نیاز به آگاهی در شیوه نگارش دارد.

حجت الاسلام والمسلمین عباسی تصریح کرد: برخی مکتوبات اداری با توجه به این که به عنوان یک سند محفوظ می ماند نیازمند رعایت بسیاری از نکات ادبی در نوشته نگارش نامه ها می باشد.

وی آشنایی بیشر با فن نگارش در نامه های اداری از سوی مدیران و معاونین حوزه علمیه را نکته تاکید گذاشت و اظهارداشت: مدیران و اساتید و معاونین حوزه های علمیه باید از این کلاس های تعلیمی نهایت استفاده را برده تا بتوانند در مدیریت های آینده در خوشگل نگاشتن نامه های اداری سهیم شوند.

مدیر حوزه علمیه قزوین تصریح کرد: خوب و یا بد نگاشتن در نامه های اداری تاثیر مستقیمی بر روی دیگران قرار خواهد داد و ناقص بودن و نامفهوم بودن نامه ها قادر هست برای مدیر آن اداره موجب سردرگمی و مکاتبات مجدد و صرف زمان و ایجاد مخارج شامل شود.

***لطفا نظرات خود را در بخش نظر بنويسيد***

نگارش توسط: اردشير ظ.

حوزه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

فغان کاين لوليان شوخ شيرين کار شهرآشوب
««« »»»
چنان بردند صبر از دل که ترکان خوان يغما را

آشنایی با آئین نگارش از ضرورت های امروز طلاب است

TT / 28 — TP / 11%

نظر دهید