آغاز خروج ۶۰۰ تروریست از« معضمیه»؛ آزادسازی یک شهر دیگر بدون درگیری (2 عکس)

آغاز خروج ۶۰۰ تروریست از« معضمیه»؛ آزادسازی یک شهر دیگر بدون درگیری

منابع سوری از آغاز خروج صدها تروریست به همراه خانواده‌هایشان از شهر «معضمیه الشام» در حومه دمشق و انتقال آنها به ادلب در چارچوب ابتکار عمل غیرنظامی دولت سوریه خبر دادند.

عکس شماره 1 ⇩

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم از سوریه، از صبح امروز مقدمات خروج گروه های تروریستی مسلح از شهر معضمیه الشام در حومه غربی دمشق آغاز شد، دستاورد قابل توجه دولت سوریه از طریق کمیته های آشتی منجر به توافقی شد که بر اساس آن حدود 600 تروریست به همراه خانواده هایشان، این شهر را به سمت استان ادلب (مهمترین مقر تروریست های تکفیری جبهه النصره و گروه های همسو) ترک می کنند.

خبرنگار تسنیم به نقل از منابع محلی در حومه دمشق اعلام کرد کار عقب نشینی تروریست ها از صبح امروز چهارشنبه به دور از چشم رسانه ها بر اساس یکی از بندهای مورد توافق انجام می شود تا موسسات دولتی کار خود را در شهر معضمیه پس از اجرای کامل این توافق، از فردا پنجشنبه با هدف خدمت رسانی به مردم از گیرند.

همچنین دولت سوریه اعلام کرده است وضعیت آن دسته از افراد مسلح را که تمایل دارند در معضمیه بمانند و زندگی عادی خود را ازسرگیرند، ساماندهی خواهد کرد، اما بقیه تروریست ها که از تسلیم خود و خانواده هایشان خودداری کرده به استان ادلب در شمال سوریه منتقل خواهند شد.

عکس شماره 2 ⇩
عکس   آغاز خروج ۶۰۰ تروریست از« معضمیه»؛ آزادسازی یک شهر دیگر بدون درگیری

پاکسازی کامل شهر «معضمیه الشام» تنها چند هفته پس از بازگشت شهر «داریا» به آغوش سوریه و تخلیه آن از سلاح و تروریست به معنای گسترش حلقه امنیتی بیش از پیش دمشق است.

در این چارچوب خبرهایی دریافت شده مبنی بر نزدیک بودن اجرای طرح مشابه در شهرک «زاکیه» در جوار شهر خان الشیح مهمترین مقر تروریست های جبهه النصره در حومه غربی دمشق که منابع سوری تاکید کرده اند هیئتی از بزرگان شهرک با مسئولان امر برای گفت وگو درباره تحویل سلاح و چگونگی اجرای توافق دیدار کرده اند.

______________________

گردآوری از : سرور ا.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دانی مراد حافظ از اين درد و غصه چيست ««« »»» از تو کرشمه‌ای و ز خسرو عنايتیآغاز خروج ۶۰۰ تروریست از« معضمیه»؛ آزادسازی یک شهر دیگر بدون درگیری (2 عکس)


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : سرور ا.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : بین المللی
برچسب ها : تروریست , معضمیه

مطالب مرتبط