آغاز سرشماری در آبیک با حضور 26 مأمور

آغاز سرشماری در آبیک با حضور 26 مأمور

فرماندار آبیک از اجرای سرشماری عمومی نفوس و مسکن این شهرستان با 26 مأمور گزارش کرد و گفت: 37 نفر در ستاد سرشماری فعالیت دارند.

علی رحمانی در مکالمه با خبرنگار فارس در آبیک بیان داشت: همزمان با سر تا سر کشور، سرشماری نفوس و مسکن امروز در شهرستان آبیک آغاز شد.

وی افزود: در سرشماری عمومی نفوس و مسکن شهرستان آبیک 26 مأمور شامل 10 زن و 16 آقا به جاهای سکونت خانوارها مراجعه کرده و از طریق گفت و گو با یکی از اعضای خانوار، اطلاعات نکته نظر را جمع آوری و در تبلت همراه خود نگه میدارند.

فرماندار آبیک ادامه داد: افرادی که از طریق آنلاین فرم خانوار خود را تکمیل کرده اند، مجدداً از سوی مأمور سرشماری نمی شوند بلکه مأمور سرشماری تنها کد آماری که از طریق دستگاه کامپیوتری با اس ام اس به آن داده شده را دریافت و در تبلت خود وارد می کنند.

رحمانی افزود: مردمان باید علاوه بر کد آماری، کد پستی خود را به مأمور سرشماری پیشنهاد کنند.

وی خاطرنشان کرد: در بخش مرکزی شهرستان آبیک 23 مأمور سرشماری شامل 17 مأمور در شهر آبیک، چهار مأمور در بخش کوهپایه و پنج مأمور در شهر خاکعلی و بخش بشاریات به ثبت اطلاعات مردمان توجه میکنند.

این مسؤول بیان کرد: عوامل اجرایی ستاد سرشماری عمومی نفوس مسکن شهرستان آبیک شامل پنج نفر عضو ستاد، یک نفر معاون فنی و تعلیمی، 26 نفر مأمور سرشماری و پنج کارشناس فنی و اجرایی است.

فرماندار آبیک ساعات کار مأموران سرشماری را از 8 صبح تا 17 عنوان کرد و افزود: ساعات کار ستاد سرشماری نفوس و مسکن شهرستان آبیک هم از ساعت هفت و نیم صبح تا 18 است.

رحمانی با تأکید بر همکاری و مساعدت مردمان شهرستان آبیک با مأموران سرشماری ادامه داد: در سرشماری داده ها و اطلاعات پایه ای درباره تعداد، ساختار و ویژگی های اصلی افراد جامعه و واحدهای مسکونی جمع آوری می شود که نتایج حاصل از آن قادر هست، عکس و تصویری از وضع موجود جمعیت، نیازمندی ها و قابلیتهای آن و همچنین واحدهای مسکونی برای برنامه ریزان، تصمیم گیران و سیاست گذاران به وحشت افتیم کند.

وی خانوارهایی که وقت مراجعه مأمور سرشماری در منزل حضور ندارند را خانوارهای غایب نامید و افزود: اگه مأمور سرشماری به خانواری مراجعه کند که در محل سکونت خود حضور نداشته باشد کارت اطلاعیه خانوار غایب را در محلی که برای خانوار قابل مشاهده باشد، میگذارد.

این مسؤول خاطرنشان کرد: خانوارهایی که در وقت مراجعه مأموران سرشماری غایب بوده اند و یا نام نویسی آنلاین نکرده باشند با شماره تلفنی که در داخل کارتی که مأموران در منازل آنان میگذارند، قادر هستند تماس گرفته و اطلاعات خود را تلفنی پیشنهاد کنند.

فرماندار شهرستان آبیک تصریح کرد: خانوارهایی که در وقت مراجعه مأموران سرشماری در منزل حاضر نبوده اند اما به صورت آنلاین نام نویسی کرده اند با کارت غایبی که مأموران سرشماری در منازل آنان میگذارند، قادر هستند به سایت سرشماری مراجعه کرده و کد غایبی موجود بر روی کارت را به تصویب رسانند.

گفتنی است، برابر سرشماری سال 90 از سوی مرکز آمار کشورمان، جمعیت شهرستان آبیک 93 هزار و 844 نفر اعلام شده است.

---ضمن تشکر از انتخاب شما، لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد---

گردآوری توسط : كيانا ی.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به ادب نافه گشايی کن از آن زلف سياه ««« »»» جای دل‌های عزيز است به هم برمزنش



آغاز سرشماری در آبیک با حضور 26 مأمور


TT / 69 --- TP / 13%

گردآوری شده توسط : كيانا ی.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : سرشماری
برچسب ها : مأمور , آبیک

مطالب مرتبط