آغاز صدور روادید اربعین از ۲۴ ساعت آینده/ در موصل کمر دشمن را خواهیم شکست

آغاز صدور روادید اربعین از ۲۴ ساعت آینده/ در موصل کمر دشمن را خواهیم شکست

سفیر کشور عراق در تهران نقل کرد که صدور روادید اربعین برای زوار ایرانی از ۲۴ ساعت آینده در ۱۲ مرکز، سفارت و سرکنسولگری‌های این کشور در کشورمان آغاز خواهد شد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، راجح الموسوی سفیر کشور عراق در تهران امروز (چهارشنبه) در جلسه ای خبری در محل سفارتخانه این کشور در تهران به تشریح روند صدور روادید زوار ایرانی اربعین حسینی توجه کرد و با اشاره به انتخاب کردن 12 مرکز برای صدور روادید به همراه سفارت کشور عراق در تهران و سرکنسولگری های این کشور در مشهد، کرمانشاه و اهواز، نقل کرد: دو روز گذشته کارمندان وزارت خارجه کشور عراق به تهران و از تهران به مراکز صدور روادید اعزام شده اند و امیدواریم از 24 ساعت آینده صدور روادید اربعین آغاز شود.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد این مراکز در شهرهای کرج، ورامین، رشت، ساری، تبریز، قم، اصفهان، شیراز، کرمان، آبادان، سوسنگرد، ایلام قرار دارند و علاوه بر آن سفارت کشور عراق در تهران و کنسولگری های این کشور در اهواز، مشهد و کرمانشاه به همراه این ١٢ مرکز اقدام به صدور روادید برای ایرانیان به منظور شرکت در مهمانی اربعین خواهند کرد.

سفیر کشور عراق با اشاره به امضای یادداشت تفاهمی بین کشورمان و کشور عراق در سه هفته پیش عنوان کرد: در این یادداشت تفاهم نقشه راه چگونگی همکاری برای برگزاری مهمانی اربعین نکته توافق قرار گرفته است.

وی عنوان کرد که همکاری های بین کمیسیون مناسب اربعین بین کشورمان و کشور عراق به صورت مستمر در حال انجام است و در صورت احساس نیاز جلسات سه سوته به انجام رسانده خواهد شد.

وی با اشاره به فاجعه منا عنوان کرد: عربستان قادر نیست امنیت دو میلیون حاجی را تامین کند اما ما 25 میلیون زائر در ایام اربعین داریم و با وجود معضلات امنیتی و جنگ، امنیت آنها را تامین می کنیم.

الموسوی حدس زد که امسال دو و نیم تا سه میلیون زائر ایرانی برای حضور در مهمانی اربعین به کشور عراق مسافرت کنند و اضافه کرد: آماده پذیرایی از این تعداد زائر هستیم.

وی از زوار ایرانی خواست کرد که به دلیل مسائل امنیتی بعد از شرکت در مهمانی اربعین شهر کربلا را ترک کنند.

سفیر کشور عراق در بخش دیگری از این نشست خبری با اشاره به عملیات آزادسازی موصل تصریح کرد: در جنگ موصل کمر دشمن را خواهیم شکست.

این خبر در حال تکمیل است...

------------------------------------

تهیه شده توسط: روشن ب.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ظل ممدود خم زلف توام بر سر باد ««« »»» کاندر اين سايه قرار دل شيدا باشدآغاز صدور روادید اربعین از ۲۴ ساعت آینده/ در موصل کمر دشمن را خواهیم شکست


TT / 81 --- TP / 21%

گردآوری شده توسط : روشن ب.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : دشمن
برچسب ها : اربعین , ساعت , موصل

مطالب مرتبط