آغاز مرحله دوم سرشماری با مشارکت 700 مأمور در کرمانشاه

آغاز مرحله دوم سرشماری با مشارکت 700 مأمور در کرمانشاه

مدیر اجرایی سرشماری عمومی نفوس و مسکن استان کرمانشاه از آغاز مرحله دوم سرشماری گزارش کرد و گفت: بیش از 900 نفر عوامل سرشماری نفوس و مسکن در استان فعالیت دارند که 700 نفر آن‌ها مامور سرشماری و مابقی شامل مسؤولان و کادر اجرایی است.

طهمورث الیاسی بختیاری امروز در مکالمه با خبرنگار فارس در کرمانشاه با اشاره به آغاز مرحله دوم سرشماری نفوس و مسکن سال 95 به روش حضوری در استان کرمانشاه، بیان داشت: در سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 95 بیش از 900 نفر از عوامل در استان همکاری کنند که از این تعداد 700 نفر مامور سرشماری و مابقی آن ها شامل مسؤولان و کادر اجرایی است.

مدیر اجرایی سرشماری عمومی نفوس و مسکن استان کرمانشاه اضافه کرد: نتایج نهایی این سرشماری در برنامه ریزی کلان و ایجاد تحولات اساسی در تعیین سرنوشت استان کرمانشاه و کشور نقش اهمیتی می داری دارد که در این راستا ماموران سرشماری باید با نهایت دقت و ظرفیت بالا در ثبت اطلاعات و آمارهای سرشماری تلاش کنند.

وی با بیان این که رحلت کرده هر 10 سال یک بار سرشماری نفوس و مسکن انجام می شد، اما اکنون هر پنج سال یک بار اطلاعات عمومی نفوس و مسکن توسط ماموران به صورت آنلاین و حضوری ثبت و ضبط می شود، گفت: این اطلاعات به صورت محرمانه در مرکز آمار کشورمان جمع آوری می شود تا در اجرای برنامه و نقشهای کلان عمرانی و آبادانی از آن بهره گرفته شود.

الیاسی با اشاره به این که کرمانشاه جزو استان های فعال در ثبت آنلاین اطلاعات نفوس و مسکن سال 95 است، تاکید کرد: روز پیش بیش از 25 هزار خانوار به روش غیرحضوری برای ثبت اطلاعات مربوطه به سایت سرشماری مراجعه کردند.

به نقل کرده این مسوول، روز پیش 142 هزار نفر و نزدیک به 35 درصد نرم کشوری در استان کرمانشاه برای ثبت آنلاین آمار و اطلاعت عمومی در سایت سرشماری نفوس و مسکن استان همکاری کردند.

مدیر اجرایی سرشماری عمومی نفوس و مسکن استان کرمانشاه ادامه داد: مرحله اول سرشماری سال 95 در استان از سوم ماه مهر آغاز و در 27 ماه مهر با سه روز تمدید پایان کشف کرد.

وی گفت: از ساعت هشت صبح مرحله دوم سرشماری عمومی نفوس و مسکن به روش حضوری با مراجعه ماموران سرشماری به درب منازل همه اقشار جامعه، همزمان با کل کشور آغاز شده است که مهلت نهایی آن در 28 آبان ماه سال جاری به پایان می رسد.

الیاسی تصریح کرد: ماموران سرشماری عمومی نفوس و مسکن استان کرمانشاه در صورت برخورد با هر نوع معضلی در ثبت اطلاعات باید با سرعت آن را به مسؤولان و فرمانداران مربوطه منعکس کنند تا مسئله از بین برده شود.

مدیر اجرایی سرشماری عمومی نفوس و مسکن استان کرمانشاه بیان کرد: کمتر از سه ماه بعد از اتمام مهلت سرشماری اطلاعات کلی از آمار تعداد افراد مشارکت کننده در سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 95 در اختیار عموم مردمان قرار می گیرد.

وی با اشاره به این که ماموران سرشماری داری تحصیلات در مقاطع بالای دانشگاهی هستند، یادآور شد: قبل از انجام سرشماری هر یک از ماموران سرشماری، تعلیم و مهارت ضروری را برای ثبت دقیق و فنی اطلاعات نفوس و مسکن فرا گرفتند، چرا که اساس برنامه ریزی در پنج سال آینده مراجعه به این اطلاعات و آمار است.

این مسؤول خاطرنشان کرد: تا پایان آبان ماه در چندین مرحله متوالی به ستادهای سرشماری در اکثر شهرستان ها مراجعه می کنیم و با بازدید از نحوه عملکرد ماموران سرشماری با اقشار جامعه و نیز ثبت آمار و اطلاعات نفوس و مسکن، بر فعالیت آن ها نظارت داریم.

مدیر اجرایی سرشماری عمومی نفوس و مسکن استان کرمانشاه بیان داشت: تلاش بر اتمام سرشماری پیش از موعود مقرر داریم، اما دقت و صحت در ثبت اطلاعات عمومی نفوس و مسکن بیش از سرعت در سرشماری سال 95 در بر می داری اهمیت است.

****با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى رسانيد****

نگارش از: اشكان ن.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به دور گل منشين بی شراب و شاهد و چنگ ««« »»» که همچو روز بقا هفته‌ای بود معدودآغاز مرحله دوم سرشماری با مشارکت 700 مأمور در کرمانشاه


TT / 60 --- TP / 9%

گردآوری شده توسط : اشكان ن.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : سرشماری
برچسب ها : مأمور

مطالب مرتبط