آغاز به کار نمایشگاه کتاب فرانکفورت با 7 هزار ناشر/ نمایشگاه همچنان در حال چیدمان!

آغاز به کار نمایشگاه کتاب فرانکفورت با 7 هزار ناشر/ نمایشگاه همچنان در حال چیدمان!

شصت و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت در حالی آغاز به فعالیت کرد که همچنان غرفه‌هایی یا آماده نیست و یا در حال تهیه شدن هستند.

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، شصت و هشتمین نمایشگاه نگاه کن المللی کتاب فرانکفورت امروز با حضور هفت هزار ناشر آغاز به فعالیت میکند.

بر اساس این گزارش، این نمایشگاه به مدت پنج روز میزبان مسئولین صنعت نشر و علاقمندان خواهد بود. امسال از جمله میهمانان فرا خوانده شده به این نمایشگاه ویلم الکساندر، سلطان هلند و فیلیپ و ماتیلده، سلطان و ملکه بلژیک هستند چرا که هلند مهمان مخصوص است.

این سه مهمان شب گذشته تالار مشترک فلاندر و هلند را راه اندازی کردند. فلاندرهای بلژیک و هلند امسال مهمان افتخاری نمایشگاه کتاب فرانکفورت هستند. فلاندر (فلامان یا فلمیش) مردمی هلندی زبان هستند که در سه کشور بلژیک، هلند و فرانسه سکونت دارند.

از نکات جالب این که گویا رسم شده که نمایشگاه های دنیا به مانند نمایشگاه کتاب ایران با برخی ناشران بی نظم آغاز به فعالیت کند چرا که همچنان محیط نمایشگاه در حال آمد و شد لوازم غرفه داران است و برخی غرفه ها چیده آماده نیستند.

ایران هم با 5 تشکل و حضور ناشران خارجی در بخش بزرگسال و خردسال و نوجوان شرکت کرده است.

بر طبق اعلام کانون نمایشگاه های فرهنگی، اسامی ناشران حاضر در غرفه ملی ایران عبارتند از:

انتشارات امیرکبیر، انتشارات فنی ایران، کانون فرهنگی هنری خراسان، انتشارات شهر قلم، انتشارات ویدا، انتشارات براق، انتشارات شمع و مه، انتشارات عصر گویش، کتاب الکترونیک ایران، خانه هنرمندان،

انتشارات نحل و مجله Printed in Iran، انتشارات سفیر اردهال، انتشارات نگاه، انتشارات هرمس، انتشارات پیدایش، انتشارات ققنوس، انتشارات ثالث، آژانس ادبی پل.

فرهاد حسن زاده، نگارنده خردسال و نوجوان معرفی شده توسط اجلاس نویسندگان کتاب خردسال و شهریار عباسی به عنوان نگارنده بزرگسال معرفی شده توسط بنیاد شعر و ادبیات قصه ای ایرانیان در این نمایشگاه حاضر خواهند بود.

همزمانی این نمایشگاه با ماه محرم ایجاب کرده برنامه پرده خوانی عاشورا از سوی رایزنی ایران در آلمان تدارک دشده شود همچنین از سوی اجلاس بانوان ناشر قرار است سوگندنامه نشر و نویسندگی ثبت جهانی شود.

در نخستین روز از برگزاری نمایشگاه، انتشارات شمع و مه از نسخه انگلیسی کتاب اشعار سعید رمضانی با عنوان «first plege to last bearth» رونمایی خواهد کرد. اشعار این کتاب با الهام از نقاشی های استاد محمود فرشچیان و با مشارکت «آنشلا ورنر» شاعر آلمانی اوکراینی سروده شده است.
در دومین روز از برگزاری نمایشگاه کتاب فرانکفورت که در غرفه ایران با عنوان «روز ادبیات خردسال و نوجوان» نام قرار دهی شده، اثری از فرهاد حسن زاده نگارنده ایرانی با حضورمصطفی رحماندوست، فریدون عموزاده خلیلی و رویا مکتبی رونمایی خواهد شد و همچنین ترجمه آلمانی از کتاب قصه سلطان و ریاضی آگاهی دار نیز با حضور مهدی بهزاد و نغمه ثمینی به حاضران شناسانده خواهد شد.
رایزنی فرهنگی ایران در کشور آلمان نیز در سومین روز از برگزاری نمایشگاه کتاب فرانکفورت که با عنوان «روز ایران» نامگذاری شده ازدو کتاب «باغ بسیار درخت» و «فرهنگ واژگان علوم انسانی» به همراه ترجمه آلمانی دو کتاب «تقاریر نجد» و «تاریخ جدیده تاشکند» رونمایی خواهد کرد.
در چهارمین روز از نمایشگاه نگاه کن المللی کتاب فرانکفورت نیز غرفه ملی ایران میزبان نشست رونمایی از کتاب «نام آوران ایران زمین» خواهد بود که از سوی انتشارات عصر گویش به انجام رسانده میشود. در این کتاب که توسط احمد لرستانی گردآوری شده است بیش از 1200 نام آور معاصر و باتجربه ایرانی در عرصه های علم، ادب، فرهنگ، پزشکی، مهندسی، هنر، ورزش و … شناسانده شده اند.

این نمایشگاه از امروز تا عصر یکشنبه (19 تا 23 اکتبر (28 مهر تا 2 آبان)) از ساعت 9 صبح تا 18:30 میزبان دوست داران کتاب است.

- با تشکر از انتخاب شما-

تهیه کننده : لادن ی.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چون ز نسيم می‌شود زلف بنفشه پرشکن ««« »»» وه که دلم چه ياد از آن عهدشکن نمی‌کندآغاز به کار نمایشگاه کتاب فرانکفورت با 7 هزار ناشر/ نمایشگاه همچنان در حال چیدمان!


TT / 66 --- TP / 10%

گردآوری شده توسط : لادن ی.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : فرانکفورت
برچسب ها : همچنان , نمایشگاه , کتاب , ناشر

مطالب مرتبط