کرم های ضد آفتاب موجب پوکی استخوان میشود (2 عکس)

کرم های ضد آفتاب باعث پوکی استخوان میشود

پوکی استخوان با بهره گیری از کرم ضد آفتاب

پوکی استخوان یا استئوپروز Osteoporosis به معنی کاهش داده شدن تراکم استخوان است که بدنبال آن قدرت استخوان کاهش داده شده و شکننده میشود و شکننده شدن استخوان ایجاب می کند احتمال بروز شکستگی در آن بیشتر شود. پوکی استخوان معمولاٌ بتدریج توسعه می‌ یابد و هیچ نشانه ای از خود بروز نمیدهد تا زمانی که شکستگی بوجود میاید.

یک متخصص ارتوگاگفت :بیماری پوکی استخوان یا همان بیماری خاموش پیش از اولین شکستگی هیچ علائمی ندارد و فرد با یک زمین خوردگی ساده دچار شکستگی می شود که به طور معمول این امر در سنین بالا رخ می دهد.

وی ادامه داد:سندار شصت سال ، بهره گیری از رژیم های غذایی نامناسب و بروز یائسگی در زن ها از جمله مواردی است که در بروز پوکی استخوان نقش می دارد .
تصویر و عکس شماره 1 ⇩
تصویر و عکس کرم های ضد آفتاب باعث پوکی استخوان میشود

پوکی استخوان در بانوان

این متخصص ارتوپد با تاکید بر این که بهره گیری از آفتاب به صورت مستقیم ( بدون شیشه ) هفته دو تا سه بار به مدت پنج دقیقه الزامی است، بیان داشت :انجام فعالیت بدنی عالی ایجاب میکند تا بدن تعیین کند به چقدر ویتامین دی نیازمند است و این کار قادر هست در جلو گیری از پوکی استخوان تاثیر بسزایی داشته باشد.
وی اضافه کرد:متاسفانه کرم های ضدآفتاب با توجه به پوشش دهی که دارند، مانع جذب اشعه ماورای بنفش شده و از این طریق میزان ابتلای افراد به پوکی استخوان را زیاد میکنند.
تصویر و عکس شماره 2 ⇩
تصویر و عکس کرم های ضد آفتاب باعث پوکی استخوان میشود

کرم ضد آفتاب استخوان ها را پوک میکند

او به مریضیهایی که موجب پوکی استخوان می شو،د اشاره کرد و نقل کرد :بیماری های کلیوی ، پاراتیروئیدی و همچنین بیماری های گوارشی که جذب ویتامین D را معضل می کنند، از جمله عوامل بروز در پوکی استخوان است.
وی به نقش مکمل ها اشاره کرد و اضافه کرد:مکمل ها فقط در خصوص افرادی که تغذیه نرمال و طبیعی ندارند قادر هست نقش داشته باشد و افراد متداولی با انجام فعالیت روزانه ، بهره گیری از آفتاب و رژیم غذایی عالی قادر هستند تا حد بالایی از بروز پوکی استخوان در خود پیش گیری کنند.
این متخصص ارتوپد خاطرنشان کرد:متاسفانه سبک زندگی خودروای و بهره گیری از رژیم های لاغری نامناسب ، موجب کاهش تولید ویتامین دی در بدن شده و زمینه بروز پوکی استخوان را فراهم می کند.

کرم های ضد آفتاب باعث پوکی استخوان میشود

——————————–

تهیه شده توسط: كامياب ف.

تازه های سلامت و پزشکی در بخش سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چه شود گر من و تو چند قدح باده خوريم
««« »»»
باده از خون رزان است نه از خون شماست

کرم های ضد آفتاب موجب پوکی استخوان میشود (2 عکس)

TT / 83 — TP / 21%

نظر دهید