آقای هاشمی! اگر برادرتان محاکمه می شد دادگاه ما را در کرسنت محکوم نمی کرد

آقای هاشمی! اگر برادرتان محاکمه می شد دادگاه ما را در کرسنت محکوم نمی کرد

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامیطی نامه‌ای به توضیحات محسن هاشمی رفسنجانی پاسخ داد و گفت: چنانچه مهدی هاشمی و سایر عوامل این فساد بزرگ بابت رشوه‌ای که گرفته‌اند محاکمه می‌شدند، کشورمان در دادگاه کرسنت محکوم نمی‌شد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، علیرضا زاکانی دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی و نماینده مردمان تهران در مجلس نهم طی نامه ای سرگشاده به توضیحات محسن هاشمی بچه رییس گردهمایی تشخیص مصلحت نظام پاسخ داد.

در بخشی از این نامه آمده است: چنانچه مهدی هاشمی و سایر عوامل این فساد بزرگ بابت رشوه ای که گرفته اند محاکمه می شدند، کشورمان در دادگاه کرسنت محکوم نمی شد.

نوشته کامل این جوابیه بدین شرح است:

«بسمه تعالی
جناب آقای محسن هاشمی رفسنجانی
سلام علیکم
در کنفرانس خبری 17 مهرماه 95 برای چندمین بار، بزرگ ترین فساد تاریخ کشورمان را که ده ها میلیارد دلار تاکنون به مردمان میهنم خسارت زده است، در عرصه عمومی مطرح کرده و خواهان محاکمه عوامل این فساد از جمله آقای مهدی هاشمی رفسنجانی شدم.
پس از این نشست خبری جنابعالی در مقام پاسداری از برادر خود برآمده و سخنانی بی رابطه با موضوع اظهار کرده اید.
نقل کرده اید «عالی است ایشان(زاکانی)، به همان کیفرخواست محرمانه مهدی هاشمی که بصورت غیر قانونی انتشار داده اند، مراجعه کرده و ملاحظه کنند که هیچ اتهامی مربوط به این موضوع وجود ندارد و گفتمانهای ایشان ناجوانمردانه و نارواست».

جنابعالی ظاهرا یا تمایل نداشته اید اساسا بخوانید و آگاهی بدارید که موضوع بحث من چه بوده و یا قصد دارید با این قبیل فرافکنی ها موضوع عمده را به فراموشی بسپارید.

درست است که کیفرخواست انتشار داده شده، مربوط به فسادهای متعدد برادر شماست، اما همانطور که نقل کرده اید در این کیفرخواست مکان فسادهای نفتی مهدی هاشمی خالی است و همین است که نکته اعتراض ماست.

فریاد ما برای این بلند است که چرا علی رغم اسناد متعدد و غیرقابل انکار داخلی و نگاه کن المللی، به پرونده رشوه گیری افرادی مشخص از جمله مهدی هاشمی رفسنجانی از غول های بزرگ نفتی رسیدگی نمی شود؟

در خاطرات پدر جنابعالی آمده است که مهدی هاشمی رفسنجانی هنگامی که فقط 25 سال داشته است، با دستور آیت الله هاشمی به وزیر زمان نفت، به عضویت هیئت مدیره پارس جنوبی درآمده تا هم درآمدی داشته باشد و هم به درسش صدمه نخورد!

بگذریم از این پرسش که کدام یک از میلیون ها مردمان محروم و مستضعفی که انقلاب و جمهوری اسلامی مدیون آنهاست چنین فرصتی را دارد که در چنین سن و سالی به چنان مقامی برسد و در کنار کسب درآمد به درسشان زیانی نخورد؟

اما جناب هاشمی! برادر 25 ساله شما وزارت نفت را که امانتدار گنج عظیم نفتی این مردمان بوده را به همراه چندین همدست و همدستان دیگر خود به فساد کشیده و با گرفتن رشوه های کلان، موقعیتی که پدر شما برایش فراهم کرده بود را تبدیل به دکان حراج ثروت مردمان من کرده است.

نقل کرده اید «البته بر ما روشن نیست که چرا ایشان(زاکانی) پس از یک سالی که مهدی زندان خود را می گذراند، مجددا و با خیالی آسوده، چنین تهمت هایی که قبلا به ناحق اظهار کرده بود را دوباره تکرار می کند». آنچه بارها و بارها نقل کرده ام، نه تهمت است و نه دشنام. امروز کشور در آستانه صدور حکم نهایی دادگاه لاهه و وارد شدن خسارتی بزرگ و میلیاردها دلاری به مردمان مستضعفی است که برای دادن 45 هزار تومان یارانه به آنها عزا گرفته می شود.

چنانچه مهدی هاشمی و سایر عوامل این فساد بزرگ بابت رشوه ای که گرفته اند محاکمه می شدند، کشورمان در دادگاه کرسنت محکوم نمی شد.

رشوه ستانی برادر شما امروز به خاطر ممانعت دست های توانا از محاکمه وی، از سوی دادگاه لاهه به عنوان یک روال عادی در قرارداد کرسنت به حساب آمده و دادگاه، چون قرارداد را شامل فساد شناسایی نکرده، کشورمان را محکوم کرده است.

محاکمه نکردن مهدی هاشمی رفسنجانی و همدستانشان بابت رشوه ستانی در پرونده های کرسنت و استات اویل، جیب بری ده ها میلیاردی از 80 میلیون ایرانی است.

مرا تهدید به شکایت کرده اید. البته سابقه شکایت از من را نیز دارید و نگاه کرده اید که به چه صورت آنچه نقل کرده ام، به تائید دادگاه رسیده و از اتهامات شما به اتفاق آرا تبرئه شده ام. از شما تقاضا دارم حتما درباره افشاگری کرسنت نیز از بنده شکایت کنید تا بلکه دادگاه به این پرونده جنایتکارانه وارد شود؛ تا دادگاه فرصت و محملی باشد برای فاش نقل کردن واقعیت و پیش گیری از فدا شدن حق 80 میلیون مردمان مظلوم کشورمان به پای چندین مفسد مشخص الحال.

والسلام
علیرضا زاکانی
1395/7/28»

__________________________________

تهیه و تدوین: پويا ط.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حافظ از چشمه حکمت به کف آور جامی ««« »»» بو که از لوح دلت نقش جهالت برودآقای هاشمی! اگر برادرتان محاکمه می شد دادگاه ما را در کرسنت محکوم نمی کرد


TT / 96 --- TP / 12%

گردآوری شده توسط : پويا ط.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : محکوم
برچسب ها : هاشمی , محاکمه , کرسنت , برادرتان

مطالب مرتبط