آماده کمک به سرمایه گذاران در خراسان جنوبی هستیم

آماده کمک به سرمایه گذاران در خراسان جنوبی هستیم

استاندارخراسان جنوبی با بیان اینکه سرمایه‌گذاران باید رغبت حضور در مناطقی همچون خراسان جنوبی را داشته باشند، گفت: در حوزه زیرساخت‌ها آماده کمک به سرمایه‌گذاران هستیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازبیرجند، سید علی اکبر پرویزی امشب در دیدار معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی با بیان اینکه سرمایه گذاران باید رغبت حضور در مناطقی همچون خراسان جنوبی را داشته باشند، اظهار داشت: در حوزه زیرساخت ها آماده کمک به سرمایه گذاران هستیم.

وی به تصمیمات دولت مبنی بر حذف قوانین مزاحم در زمینه اشتغال و سرمایه گذاری اشاره کرد و افزود: تاکنون اقدامات بسیار مناسبی از سوی دولت در این زمینه صورت گرفته؛ از این رو دستگاه های اجرایی و مدیران ذی ربط باید از این فرصت نهایت استفاده را برای تسهیل امر سرمایه گذاری و کمک به سرمایه گذاران ببرند.

وی با تاکید بر رفع موانع موجود در زمینه سرمایه گذاری گفت: برخی موانع فرهنگی نیز در این زمینه وجود دارد که باید با به کارگیری روش های مناسب و توسعه آموزش های عمومی نگاه به سرمایه گذاران تغییر کرده و موانع موجود در این زمینه برداشته شود.

وی با بیان اینکه سرمایه گذاری در مناطقی همچون خراسان جنوبی مستلزم توجه ویژه ای است، افزود: در زمینه بازاریابی کالای تولیدی و نیز کوتاه کردن دست دلالان و واسطه گران خصوصاً در زمینه اشتغال در کارگاه های کوچک اقدامات جدی تری از سوی مرکز می بایست به انجام برسد.

وی با بیان اینکه تثبیت قوانین در حوزه سرمایه گذاری می تواند بسیاری از مشکلات را کاهش دهد گفت: تاکنون اقدامات خوبی در زمینه واگذاری اعتبارات سرمایه در گردش به واحدهای تولیدی به انجام رسیده که می بایست این روند همچنان ادامه داشته باشد تا مشکلات موجود در این بخش به حداقل کاهش یابد.

امنیت در گرو اشتغال و توسعه اقتصادی در هر منطقه است

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی نیز در این دیدار، با بیان اینکه امنیت در گرو اشتغال و توسعه اقتصادی در هر منطقه است، گفت: دولت یازدهم تلاش های بسیار خوبی در زمینه رونق اقتصادی و توسعه فضای کسب و کار به انجام رسانده است.

یزدانی، با بیان اینکه به نقاط مرزی و محروم باید توجه ویژه ای صورت گیرد یادآورشد: توجه به این مناطق از حیث اقتصادی و ایجاد اشتغال موجب تثبیت جمعیت و در نهایت حفظ و تقویت امنیت استان و کشور خواهد شد.

وی ادامه داد: طبق تصمیماتی که اخذ شده است استانداران می توانند هرگونه امتیاز و تخفیفی که صلاح می دانند در حوزه کمک به سرمایه گذاران که می تواند کمک کننده باشد را مورد استفاده قراردهند و وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز آماده حمایت از تصمیم استانداران در زمینه های مختلف است.

وی توسعه صنعت پوشاک در کشور را مورد تاکید قرار داد و افزود: این امر می تواند در استان خراسان جنوبی نیز به عنوان یکی از پایه های مهم صنعتی و توسعه اقتصادی مورد توجه قرار گیرد.

وی توسعه آموزش های عمومی و تخصصی در زمینه های اشتغال های خرد و خانگی را مورد تاکید قرار داد و افزود: می توان با توسعه این آموزش ها با ایجاد اشتغال های خرد و خانگی بخش اعظمی از معضل اشتغال در استان ها را برطرف ساخت.

**پيشنهادات شما براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود**

نگارش: افشين ب.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ای خونبهای نافه چين خاک راه تو ««« »»» خورشيد سايه پرور طرف کلاه توآماده کمک به سرمایه گذاران در خراسان جنوبی هستیم


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : افشين ب.
تاریخ گردآوری : 2016-10-18
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : سرمایه

مطالب مرتبط