آمریکا بزودی از افغانستان تروریست صادر می کند

آمریکا بزودی از افغانستان تروریست صادر می کند

«عبدالکریم خرم» رئیس دفتر رئیس جمهور پیشین افغانستان با اشاره به شعار مبارزه با تروریسم آمریکا تاکید کرد که واشنگتن بزودی صدور عملی تروریسم از افغانستان را آغاز خواهد کرد.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرگزاری تسنیم، به نقل از «ویسا» عبدالکریم خرم رئیس دفتر سابق حامد کرزی رئیس جمهور پیشین افغانستان اعلام کرد که آمریکا از ابتدای سال 2016 میلادی روی پروژه صدور تروریست به سایر کشورها کار کرده است و بزودی این روند اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به گسترش حضور گروه تروریستی داعش در شرق افغانستان گفت که عملیات های نظامی بی نتیجه است و پس از هربار عملیات پاکسازی، افراد وابسته به داعش مناطق بیشتری را تصرف می کنند.

خرم با اشاره به مناطق شمال شرق افغانستان اظهارداشت که آنچه در ولایت بدخشان می گذرد، بسیار خطرناک است و حوادث قندوز نیز مانعی برای توجه ملت نسبت به خطر استقرار تروریست ها در بدخشان است.

رئیس دفتر سابق حامد کرزی مدعی شد که رئیس جمهور سابق افغانستان با اتخاذ موضع ملی با سیاست های خویش جلوی این جریانات را گرفته بود.

وی ادامه داد که حامد کرزی در همین راستا با ایجاد پست ریاست اجرایی در سال 2009 میلادی مخالفت کرد و از امضای پیمان امنیتی نیز خودداری کرد که با این اقدامات از روند اجرایی پروژه های بزرگ و استراتژیک آمریکا در منطقه و از جمله پروژه صدور ترویست از افغانستان به سایر کشورها برای 7 سال به تعویق افتاد.

عبدالکریم خرم گفت که تعداد مترجمان روسی و عربی با ماموران سازمان های اطلاعاتی بین المللی که جهت تقویت تروریست ها کار می کنند نیز افزایش یافته است.

این نشان می دهد که جنگجویانی در خاورمیانه آموزش دیده اند و در حال ورود به افغانستان هستند.

*با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کاربران عزيز، يارى نماييد*

تهیه از: فرشيد و.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

امروز که در دست توام مرحمتی کن ««« »»» فردا که شوم خاک چه سود اشک ندامتآمریکا بزودی از افغانستان تروریست صادر می کند


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : فرشيد و.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : بین المللی
برچسب ها : صادر , تروریست

مطالب مرتبط