آمریکا مطمئن نیست بتواند بر اس 300 غلبه کند/واشنگتن نسبت به حمله سوریه مردد شده است

آمریکا مطمئن نیست بتواند بر اس 300 غلبه کند/واشنگتن نسبت به حمله سوریه مردد شده است

روزنامه واشنگتن‌پست نگاشته است که استقرار سامانه‌های پاسداری ای در کشور سوریه ایالات متحده را در هجوم به این کشور به تردید انداخته است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، روزنامه واشنگتن پست نگاشته است که تکمیل استقرار دستگاه یکپارچه دفاع هوایی در کشور سوریه توسط روسیه احتمال هجوم ایالات متحده به زیرساخت های این کشور را به شدت کم کرده و نقش برقراری منطقه پرواز ممنوع در کشور سوریه را که هر دو نامزد ریاست جمهوری ایالات متحده از آن حمایت کرده اند، با تردید مواجه کرده است.

بنا بر این گزارش، با استقرار سامانه های قابل جابجایی اس-400 و اس-300 به همراه سامانه های کوتاه برد دیگر، روسیه این توانمندی را یافته تا هواپیماها و موشک های کروز را تا برد 400 کیلومتری غرب کشور سوریه در تمام جهات نشانه گیرد. این برد علاوه بر تمام اراضی کشور سوریه، بخش قابل توجهی از کشور ترکیه، اسرائیل، اردن و شرق مدیترانه را پوشش می دهد.

یک مقام ارتشی آمریکایی نقل میکنید: «حقیقت این است که ما از این که آن ها مستقر شود، بسیار نگران هستیم.»

وی با اظهار این که جنگنده های اف-35، یعنی آخرین نسل از هواپیماهای جنگی ایالات متحده تجربه رویارویی با چنین سامانه هایی را نداشته اند، نقل کرد: «اطمینان نمی داریم که هیچ یک از هواپیماهایمان بتوانند اس-300 را مغلوب کنند.»

مقامات ارتشی روسیه ماه گذشته همزمان با استقرار سامانه پاسداری ای اس-300 در کشور سوریه اعلام کردند «هر هواپیما یا موشکی» را که امنیت نیروهای روس در کشور سوریه را به مخاطره اندازند، بدون هشدار قبلی نشانه خواهند گرفت.

**ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کمک کنيد**

نگارنده: بينا ح.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

طوبی ز قامت تو نيارد که دم زند ««« »»» زين قصه بگذرم که سخن می‌شود بلندآمریکا مطمئن نیست بتواند بر اس 300 غلبه کند/واشنگتن نسبت به حمله سوریه مردد شده است


TT / 84 --- TP / 34%

گردآوری شده توسط : بينا ح.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : مطمئن
برچسب ها : واشنگتن

مطالب مرتبط