آمریکا در حال هدایت داعش از عراق به سوریه است/ انتخابات آمریکا رسوایی دموکراسی غربی است

آمریکا در حال هدایت داعش از عراق به سوریه است/ انتخابات آمریکا رسوایی دموکراسی غربی است

ایالات متحده در کشور عراق گروهی را برای مبارزه با گروهک تروریستی داعش تشکیل داده؛ اما امروز که عراقی ها در حال پس گیری موصل هستند، خبر می رسد که در حال حمایت از گروهک تروریستی داعش بوده تا آنان را به کشور سوریه هدایت کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، حضرت آیت الله مکارم شیرازی صبح امروز در درس خارج فقه در مسجد اعظم قم به موضوع جنایت غربی ها اشاره کردند و نقل کردند: سال ها بود که غربی ها چهره قرار می داری خود را زیر پرده هایی همانند حقوق بشر، کمک به بینوایان، حفظ محیط زندگی کرد، دموکراسی، کمک به جانداران، احترام به آراء مردمان و ... پوشانده بودند؛ اما یکی از مسائل اصلی در سال های اخیر آن است که بسیاری از این پرده ها کنار رفته و چهره های قرار می داری آنان که منافقانه است، نشان داده شده است.

*ایالات متحده در حال هدایت گروهک تروریستی داعش از کشور عراق به کشور سوریه است

معظم له ابراز داشتند: ایالات متحده در کشور عراق گروهی را برای مبارزه با گروهک تروریستی داعش تشکیل داده؛ اما امروز که عراقی ها در حال پس گیری موصل هستند، خبر می رسد که در حال حمایت از گروهک تروریستی داعش بوده تا آنان را به کشور سوریه هدایت کنند.

این مرجع تقلید خاطرنشان ساختند: از دیگر مباحثی که چهره قرار می داری آنان را نمایان میکند، حمایت از حکومت آل سعود برای جنایت در یمن است؛ چراکه پول این جانی ها در ایالات متحده نگه داشته شده و نمی خواهند آن را از دست بدهند.

ایشان تصریح کردند: امروز در ایالات متحده دو کاندیدا برای به دست آوردن سمت ریاست جمهوری در حال رقابت هستند که هر کدام از آنان در بر می داری سوابق سوئی بوده و با این سوابق قصد دارند سکان دار یکی از بزرگترین کشورهای جهان شده و ادعای کدخدایی هم داشته باشند.

*رای گیری آمریکارسوایی دموکراسی غربی است

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با بیان این مطلب که این رسوایی دموکراسی غربی است، بیان داشتند: دورانی در مملکت ما برخی آرزو می کردند که ای کاش تمدن و دموکراسی همانند غربی ها داشتیم؛ اما امروز پرده ها زیاد شده و باطن آنان نمایان گشته است.

این استاد برجسته حوزه ابراز داشتند: بسیاری از این سردمداران در باطن منافق هستند؛ اما گاهی سر دوراهی هایی گیر می کنند که ناچار می شوند یکی از پرده ها را بالا بزنند.

*عربستان سعودی، حکومتی خردسال کش است

این مفسر قرآن مجید خاطرنشان ساختند: عربستان سعودی، حکومتی خردسال کش است؛ اما نقل میکنید چنانچه اسم من را در زمره خردسال کشان گذارید، دیگر به شما یاری نمیرسانم که متأسفانه دبیرکل سازمان ملل هم نقل میکنید که اسم عربستان را بردارید تا مددها قطع نشود.

*ایالات متحده نه وفا آگاهی میدارد و نه تعهد

حضرت آیت الله مکارم شیرازی تصریح کردند: ایالات متحده نه وفا آگاهی میدارد؛ نه مقید به تعهدات خود است و نه به شعارهای خود عمل می کنند؛ پس امیدواریم که مردمان و مسئولان ما بیدار بوده؛ مسیر صحیح را برگزیده و دنباله روی آنان نباشیم؛ چراکه با استقلال، آینده عالی ای خواهیم داشت.

معظم له در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روایتی از نبی مکرم اسلام(ص) بیان داشتند: حضرت فرمودند: «اِتَّقِ اللَّهَ وَ لا تَحقِرَنَّ مِنَ المَعرُوفِ شَیئاً وَ لَو أن تَفرُغَ مِن دَلوِکَ فِی إناءِ المُستَسقِی وَ أن تُلقِىَ أخاکَ وَ وَجهُکَ إلیهِ مُنبَسِطٌ/ از خدا به وحشت یافت و هیچ کار نیکى را حقیر مشمار گر چه کار نیک منحصر باین باشد که دلو خویش را در ظرف تشنه اى بریزى و برادر خود را با روى گشاده ملاقات کنى».

این مرجع تقلید ابراز داشتند: برخی می پندارند که کار خوب، خرج بالایی دارد و ما چون نداریم، کار نیکی به انجام نرسانیم؛ اما رسول اکرم(ص) فرموده است که بسیاری از کارهای نیک بدون خرج است و به آسانی می توان انجام داد.

ایشان خاطرنشان ساختند: گشاده رویی با دیگران، سلام کردن، دست کشیدن به سر یتیم و ... از جمله کارهایی است که به آسانی قادر هستیم در افعال روزانه خود به انجام رسانده و خرجی هم برای انسان ندارد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی در پایان با بیان این مطلب که اسلام آیین رحمت است، تصریح کردند: برخلاف اعمال شیادان کوردل وهابی و دست پرورده های آنان همچون گروهک تروریستی داعش که اسلام را آیین خشونت میشناسانند؛ اسلام آیین رحمت است و خشونتی در آن مکان ندارد.

- لطفا نظر دهيد -

گردآوری توسط : شهداد ه.

حوزه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

فيض ازل به زور و زر ار آمدی به دست ««« »»» آب خضر نصيبه اسکندر آمدیآمریکا در حال هدایت داعش از عراق به سوریه است/ انتخابات آمریکا رسوایی دموکراسی غربی است


TT / 147 --- TP / 21%

گردآوری شده توسط : شهداد ه.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : حوزه
برچسب ها : هدایت , داعش , رسوایی , عراق , دموکراسی

مطالب مرتبط