آمریکا کنترلی بر اوضاع میدانی سوریه ندارد/ تهدیدهای واشنگتن بلوفی بیش نیست

آمریکا کنترلی بر اوضاع میدانی سوریه ندارد/ تهدیدهای واشنگتن بلوفی بیش نیست

کارشناس ارتشی کشور سوریه با بیان این که تهدیدهای ایالات متحده برای عملیات ارتشی علیه کشور سوریه، همانند طبل توخالی است، گفت: اوضاع میدانی و ارتشی کشور سوریه کاملاً از مهار ایالات متحده بیرون رفته است.

«سلیم حربا»، کارشناس ارتشی کشور سوریه در مکالمه با خبرنگار خبرگزاری فارس در دمشق بیان داشت: هدف قرار می داری که امروز ایالات متحده از طریق بحران کشور سوریه دنبال می کند ایجاد امارتی داعشی در قلب جغرافیای محور مقاومت یعنی در کشور سوریه است تا کشورمان را از فلسطین جدا کند به گونه ای که با کاشتن غده سرطانی گروهک تروریستی داعش در دیر الزور و رقه، کشورمان و کشور عراق را از لحاظ جغرافیایی از کشور سوریه، لبنان و فلسطین جدا کند.

وی اضافه کرد: این نقشه با هدف توسعه امارت گروهک تروریستی داعش در مثلث کشور سوریه، کشور عراق و اردن از وادی حوران در شمال یا منطقه البعاج است و هدف عمده از افزایش تهدیدهای ایالات متحده علیه کشور سوریه در مدت اخیر و تلاش آنها برای برگزاری بیشتر کنفرانس های نگاه کن المللی نیز در راستای تحمیل گروهک تروریستی داعش بر منطقه همچون تحمیل رژیم صهیونیستی در قلب فلسطین است.

حربا با اشاره به ضد و نقیض بودن مواضع سیاسی و ارتشی کشور ترکیه در خصوص کشور سوریه گفت: کشور ترکیه آشکارا به بهانه مبارزه با گروهک تروریستی داعش در کشور عراق و کشور سوریه مداخله ارتشی می کند در حالی که در واقع امر در چارچوب اجرای نقش صهیونیستی-آمریکایی-سعودی با حمایت از گروهک تروریستی داعش به دنبال متلاشی کردن پیوندهای مقاومت و تضعیف این جبهه است.

کارشناس سوری با بیان این که ایالات متحده همواره تهدید به بهره گیری از زور کرده و در بکارگیری ان ناموفق است، گفت: مداخله ارتشی ایالات متحده در افغانستان، کشور عراق و لیبی شکست خورده بود و به همین امر هرگز جرات هجوم به کشور سوریه را نخواهد داشت.

وی اضافه کرد: ایالات متحده یقین دارد که در ازای هجوم به کشور سوریه با پاسخ محکم جبهه مقاومت و متحدانش روبرو خواهد شد و این که این جنگ تنها با کشور سوریه نخواهد بود بلکه کشورمان و روسیه نیز به آن ورود خواهند کرد و جنگی منطقه ای به راه خواهد افتاد که موجودیت متحدان منطقه ای ایالات متحده و در راس آن رژیم صهیونیستی را نیز به مخاطره خواهد انداخت.

حربا با بیان این که آتش هر جنگ منطقه ای قادر هست جهان را بسوزاند، گفت: اقتدار بی نظیر جبهه مقاومت و بخصوص کشورمان در سطوح ارتشی، راهبردی، ژئواستراتژیک و اقتصادی بر همگان روشن است .

کارشناس سوری تاکید کرد: کشورهای اروپایی و حتی متحدان واشنگتن که در مرحله تهدید با یکدیگر اعلام همبستگی می کنند وقتی که تصمیم قرار می داری برای عملیات ارتشی گرفته شود به خاطر هراسی که از رابطه کشورمان و روسیه دارند از موضع خود برای جنگ عقب نشینی خواهند کرد.

حربا در پایان گفت: تهدیدهای واشنگتن و متحدانش تنها بمب های صوتی هستند که برای تشویش افکار عمومی و ارعاب کشور سوریه بکارگرفته شده تا بدین ترتیب ایالات متحده با تظاهر به قدرت خود برای انجام عملیات ارتشی بخشی از اقتدار نگاه کن المللی نابود شده خود را بازیابد در حالی که اوضاع ارتشی و میدانی کشور سوریه کاملا از سیطره ارتشی ایالات متحده خارج است.

--براى بالا بردن سطح کيفي سايت سرزه لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد--

گردآورنده : بيدار ث.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چمن حکايت ارديبهشت می‌گويد ««« »»» نه عاقل است که نسيه خريد و نقد بهشتآمریکا کنترلی بر اوضاع میدانی سوریه ندارد/ تهدیدهای واشنگتن بلوفی بیش نیست


TT / 151 --- TP / 31%

گردآوری شده توسط : بيدار ث.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : میدانی
برچسب ها : اوضاع , واشنگتن , بلوفی

مطالب مرتبط