آنتی بیوتیک نه تنها جیب افراد, بلکه دستگاه گوارش را از میکروب های مفید خالی می کند

آنتی بیوتیک نه تنها جیب افراد, بلکه دستگاه گوارش را از میکروب های مفید خالی می کند

یک کارشناس طب سنتی گفت: اکثر سرماخوردگی‌ها، ویروسی هستند و نیازی به آنتی بیوتیک (چرک خشک‌کن) ندارند, مصرف آنتی بیوتیک نه تنها جیب افراد, بلکه دستگاه گوارش آنها را نیز از میکروب‌های مفید خالی می‌کند.

عکس   آنتی بیوتیک نه تنها جیب افراد, بلکه دستگاه گوارش را از میکروب های مفید خالی می کند

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم, سید جواد علوی درباره تدابیر فصل پاییز اظهار داشت: اکثر سرماخوردگی ها، ویروسی هستند و نیازی به آنتی بیوتیک (چرک خشک کن) ندارند, مصرف آنتی بیوتیک نه تنها جیب افراد, بلکه دستگاه گوارش آنها را نیز از میکروب های مفید خالی می کند.

به گفته وی می توانید در فصل پاییز و زمستان نسبت به فصول گرم، از غذاهای مقوی سنگین مثل آش ها، آبگوشت ها، کله پاچه و… قدری بیشتر مصرف کنید. البته نه اینکه پرخوری کنید.

ورزش و تحرک در فصل پاییز بسیار ضروری است

این کارشناس طب سنتی افزود: حمام یک روز درمیان با آب نیم گرم و چرب کردن بدن با روغن بادام یا بنفشه بادام برای حفظ سلامتی در پاییز ضروری است. برای حفظ سلامتی در فصل پاییز، باید بیشتر از تابستان تحرک و ورزش داشته باشید.

علوی اضافه کرد: پرهیز از انواع خون گیری از جمله فصد و حجامت (مگر به تشخیص درمانگر مجرب) برای حفظ سلامتی در فصل پاییز ضروری است.

کاهش فعالیت جنسی برای حفظ سلامتی در فصل پاییز ضروری است

وی بیان داشت: کاهش فعالیت جنسی برای حفظ سلامتی در فصل پاییز ضروری است. حفظ سلامتی در پاییز نیازمند پرهیز از نوشیدن آب بسیارسرد، پوشاندن سر و بدن از سرمای بامداد و شب و دوری از گرمای میانه روز است.

این کارشناس طب سنتی یاداور شد: مصرف غذاهای گرم وتر مثل گوشت بره، زرده تخم مرغ عسلی، شیرینی های حاوی شکر و بادام و پسته، مغزها، انجیر،کشمش و مویز،شیره انگور،سیب، انار،انگور،خربزه،گلابی، شلغم،خاکشی به حفظ سلامتی در پاییز کمک می کند.

*لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در انتهاي صفحه بنويسيد*

گردآوری توسط: فرامرز س.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گر دست رسد در سر زلفين تو بازم
««« »»»
چون گوی چه سرها که به چوگان تو بازم

آنتی بیوتیک نه تنها جیب افراد, بلکه دستگاه گوارش را از میکروب های مفید خالی می کند

TT / 0 — TP / 0%

نظر دهید