آنچه باید درباره ویزای شینگن بدانیم (3 عکس)

آنچه باید در مورد ویزای شینگن بدانیم

هر آنچه لازم دارید درباره ویزای شینگن آگاهی بدارید

شما قادر می باشید با ویزای شینگن اروپا به تمامی کشورهای عضو پیمان اروپا سفر نمایید. بسیاری از ایرانیان رویای سفر به اروپا را در سر دارند. برای سفر به کشورهای اروپایی اخذ ویزا الزامی است. برای گرفتن ویزای اتحادیه اروپا بهتر است از طریق محدوده شنگن اقدام کنید. در صورتی که ویزای شینگن داشته باشید بقیه کشورهای اتحادیه اروپا نظیر سوئیس به آسانی به شما ویزا خواهند داد.

اروپا از نظر ویزا گرفتن برای مردم کشورمان به سه منطقه بریتانیا، منطقه شنگن(آلمان، اتریش، اسپانیا، ایسلند، ایتالیا، بلژیک، پرتغال، دانمارک، سوئد، فرانسه، فنلاند، لوکزامبورگ، نروژ، کشور هلند ، یونان) و کشورهای اتحادیه و اروپا شرقی تقسیم می شود. گرفتن ویزای بریتانیا با پاسپورت ایرانی نسبتا ساده است فقط کافی است بتوانید ثابت کنید قدرت توجه کرد مخارجهای سفر و قصد برگشت به ایران را دارید. در صورتی که دعوت نامه از کسی در انگلیس داشته باشید خود به خود فرد فرا خواننده تعهد برگشت شما به ایران را متقبل میشود .

در این نوشتار در باره ویزای شینگن ، مدارک لازم برای ویزای شینگن ، شرایط گرفتن ویزای شینگن ، کشورهای عضو ویزای شینگن ، فرم خواست ویزای شینگن ، هزینه ویزای شینگن ، و هر آن چه لازم دارید در باره ویزای شینگن آگاهی بدارید بحث می شود.

عکس شماره 1 ⇩

شما قادر می باشید با ویزای شینگن اروپا به تمامی کشورهای عضو پیمان اروپا سفر نمایید

ویزای شینگن چه است ؟

ویزای شینگن سندی است که برای سفر به/دیدار از کشورهای منطقه شینگن از جانب مقامات مربوطه برای شخص متقاضی صادر می شود. در زیر یک نمونه از عکس و تصویر ویزای شینگن را می نگاه کنید.

عکس شماره 2 ⇩
عکس آنچه باید در رابطه با ویزای شینگن آگاهی بداریم

ویزای شینگن شامل 26 کشور است

منطقه ی شینگن شامل 26 کشور است که با یکدیگر توافق کرده اند شهروندان شان آزادانه و مانند یک کشور واحد در سر تا سر آن مسافرت کنند. از میان 26 کشور متعهد به توافق نامه یا پیمان شینگن، 22 کشور عضو اتحادیه ی اروپا و 4 کشور عضو اجلاس تجارت آزاد اروپا (EFTA) هستند.

منطقه ی شینگن اکثریت کشورهای اروپایی را به جز بریتانیا و کشورهایی نظیر رومانی، بلغارستان، کرواسی، قبرس و ایرلند در بر می گیرد، که به زودی این کشورها نیز عضو شینگن خواهند شد. با این حال، کشورهایی نظیر نروژ، ایسلند، سوییس، و لیختن اشتاین عضو اتحادیه ی اروپا نیستند، ولی جزء کشورهای منطقه شینگن هستند و از مزیت مسافرت آزاد در این منطقه بهره مندند.

کشورهای عضو شینگن

در ادامه فهرست کشورهای عضو ویزای شینگن یا به واژه ای لیست کشورهای شینگن را ملاحظه می فرمایید. با کلیک بر روی نام برخی کشورهای زیر که ابر پیوند دارند قادر هستید وارد وب گاه سفارت آنها در ایران شوید و به اطلاعاتی بیش تر راجع به مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن ، شرایط اخذ ویزای شینگن ، فرم خواست ویزای شینگن ، هزینه ویزای شینگن ، و سایر اطلاعات مرتبط برای هر یک از این کشورها دست کشف کنید.

 • اتریش
 • بلژیک
 • جمهوری چک
 • دانمارک
 • استونی
 • فنلاند
 • فرانسه
 • آلمان
 • یونان
 • مجارستان
 • ایسلند
 • ایتالیا
 • لتونی
 • لیتوانی
 • لوکزامبورگ
 • مالت
 • کشور هلند
 • نروژ
 • لهستان
 • پرتغال
 • اسلواکی
 • اسلوونی
 • اسپانیا
 • سوئد
 • سوییس
 • لیختن اشتاین

چه کسانی به ویزای شینگن نیاز دارند؟

شهروندان کشورهای غیر عضو شینگن برای ورود به قلمروی شینگن الزاما به ویزای شینگن نیاز دارند. هرچند، موارد استثنائی نیز برای این قانون وجود دارد:زیرا برخی از کشورهایی که عضو پیمان شینگن نیستند، هم چنان قادر هستند بدون ویزا به قلمروی شینگن وارد شوند.

مدارک لازم برای ویزای شنگن

به منظور سفر به یک یا چندین کشور حوزه ی شینگن، طبق آن چه قبل تر گفته شد، باید با مراجعه به سفارت/کنسولگری های معین خواست ویزای شینگن نمود. هرچند، مانند نحوه ی خواست ویزا از هر کشور دیگر، داشتن برخی شرایط خاص برای پیگیری خواست الزامی است. نسخه ی واحد از اسناد مورد نیاز به همراه برخی اطلاعات اضافه به شکل مبسوط در بخش مدارک لازم برای ویزای شینگن توضیح داده و فهرست شده اند. شما هم چنین در این پیوند و پیوندهای مربوط به سفارت خانه ها ی کشورهای عضو شینگن قادر هستید که در بالا آمد قادر هستید با شرایط اخذ ویزای شینگن آشنایی پیدا کنید.

هم چنین فرم خواست ویزای شینگن یک سند رایگان است که قادر هستید از داخل این پرانتز دانلود ( فرم خواست ویزای شینگن ) کنید یا با مراجعه به ابر پیوندهای بالا مستقیما از وب گاه های سفارت خانه های کشورهای عضو شینگن گیرید.

انواع ویزای شینگن

بر اساس ماهیت/اهداف سفر، انواع ویزای شینگن وجود دارد که از جانب سفارت/کنسولگری های معین صادر می شوند.

1. ویزای عادی شینگن (USV)

ویزای عادی شینگن به مثابه ی روادید یکی از کشورهای عضو منطقه ی شینگن برای حمل ونقل یا اقامت در منطقه ی مورد نظر است که برای مدت وقتی خاص و حداکثر تا 90 روز در هر دوره ی شش ماهه اعتبار دارد که از تاریخ ورود شخص به منطقه ی شینگن آغاز می شود. با توجه به اهداف سفر، ویزای عادی شینگن به سه دسته ی “ A ” ، “ B ” ، و “ C ” تقسیم می شود.

2. ویزای معتبر در منطقه ی محدود (LTV)

این نوع از ویزا به شما اجازه می دهد فقط به کشور صادرکننده ی ویزای شینگن یا در برخی موارد، به کشورهای دیگری از منطقه ی شینگن سفر کنید که نام ها آنها به صورت خاص هنگام خواست ویزا ذکر شده باشند. به غیر از کشورهایی که نام شان هنگام خواست ویزا گفته شده اند، اینشکلی ی خاص ویزا برای سفر به کشورهای دیگر عضو شینگن که نامی از آنها برده نشده اند، معتبر نیست.

3. ویزای ملی

ویزای ملی دسته ی “D ” به افرادی اعطا می شود که برای تحصیل، کار یا اقامت دائم وارد یکی از کشورهای شینگن شوند. البته ویزای ملی به افرادی اعطا می شود که قصد دارند در دوره ی وقتی خاص یا با هدفی معلوم در یکی از کشورهای شینگن اقامت کنند که پس از پایان دوره ی معلوم باید به کشورشان بازگردند.

در این مکان قادر هستید مطالب بیشتری را درباره ویزای شینگن بخوانید.

عکس شماره 3 ⇩
عکس آنچه باید در رابطه با ویزای شینگن آگاهی بداریم

به منظور سفر به یک یا چندین کشور حوزه ی شینگن اخذ ویزای شینگن لازم است

هزینه ویزای شینگن

هنگام خواست ویزا، هر یک از خواست کنندگان ملزم به توجه کرد مخارج غیرقابل استرداد برای ویزا هستند. هزینه ویزای شینگن بسته به نوع ویزا، سن خواست کننده و برخی موارد دیگر فرق می دارد.

هزینه ویزای شینگن به طور معمول (به یورو)

 • ویزای ترانزیت فرودگاهی 60.00 یورو
 • ویزا برای اقامت کوتاه، کم تر از 90 روز 60.00 یورو
 • ویزا برای اقامت طولانی، بیش از 90 روز 99.00 یورو

بیمه سفری ویزای شینگن

شهروندان کشورهایی که برای ورود به منطقه ی شینگن ملزم به دریافت ویزا هستند، چه به صورت فردی یا گروهی یا گردشگری، و چه با هدف کسب و کار ملزم به تهیه کرد بیمه سفری هستند که تمام روزهای اقامت شان را در منطقه ی شینگن پوشش دهد.

این بیمه باید در سر تا سر قلمروی کشورهای عضو شینگن معتبر باشد و تمام دوره ی وقتی را که شخص قصد اقامت یا عبور از این منطقه را دارد، پوشش دهد. حداقل پوشش باید 30،000 یورو باشد!

شما قادر هستید اطلاعات بیشتری در باره بیمه با کلیک روی بیمه سفری ویزای شینگن به دست آورید.

مطلب مرتبط :16 خوب ترین کشور اروپا برای کار یافتن

سوال و پاسخ های متداول درباره ویزای شینگن :

پس از صدور ویزا، چه مدت قادر هستم در منطقه ی شینگن اقامت داشته باشم؟

با توجه به نوع ویزایی که از جانب سفارت/ کنسولگری معلوم در هر یک از کشورهای عضو شینگن صادر می شود، بر اساس ماهیت سفر و دیگر مقتضیات مربوطه محدودیت های گوناگونی برای هر ویزای خاص اعمال می شود. با این حال، معمولترین نوع ویزایی که به مسافران اعطا می شود در هر دوره ی شش ماهه تا حداکثر 90 روز پس از تاریخ ورود اعتبار دارد.

در چه صورت اجازه دارم برای ویزای شینگن خواست بدهم؟

گرفتن ویزای شینگن مثل هر ویزای دیگری شرایط ویژه ای را می طلبد. هر آدمی اجازه دارد برای ویزای شینگن خواست بدهد، به شرطی که بتواند تمام مدارک مورد نیاز را به ترتیب ارائه کند و برای نگهداری از خود در طول اقامت اش در منطقه ی شینگن استطاعت مالی داشته باشد.

ویزای عادی شینگن چه است؟

با توجه به اهداف سفر، ویزای عادی شینگن به سه دسته ی “ A ” ، “ B ” ، و “ C ” تقسیم می شود.

 • دسته ی “ A ” به ویزای ترانزیت فرودگاهی نقل میشود که به دارنده ی آن اجازه می دهد بدون وارد شدن به کشورهای منطقه ی شینگن، تنها در محدوده ی بین المللی فرودگاه های این کشورها تردد کند. ویزای ترانزیت فرودگاهی برای افرادی الزامی است که از یک کشور غیر شینگن به کشور غیر شینگن دیگر مسافرت می کنند و باید در یکی از فرودگاه های کشورهای عضو شینگن هواپیمای شان را تغییر دهند.
 • دسته ی “B” به ویزای ترانزیتی نقل میشود که به دارنده ی آن اجازه می دهد ظرف حداکثر پنج روز با وسیله ی نقلیه ی شخصی، اتوبوس، یا هواپیمای شخصی به مقصد یک کشور غیر شینگن از منطقه ی شینگن عبور کند.
 • دسته ی “C” به ویزای کوتاه مدتی نقل میشود که به دارنده ی آن اجازه می دهد بسته به مدت اعتبار ویزای اش، دوره ی وقتی معینی را در کشورهای عضو شینگن اقامت کند.

بلیط اینترنتی پرواز ( برنامه اینترتنی سفر پرواز ) برای خواست ویزا چه است؟

بلیط اینترنتی پرواز سند پذیرفته شده ای در رابطه با برنامه ی وقتی یک پرواز خاص است که به صورت آنلاین قابل تایید است.

برای کسب اطلاع بیشتر در باره چگونگی اخذ بلیط اینترنتی پرواز برای خواست ویزای شینگن این مکان را کلیک کنید.

ویزای شینگن چه است و کشورهای عضو آن کدامند ؟

______________________

تهیه و تدوین : خرمدل د.

کار و زندگی در بخش خانه و خانواده سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گفتمش زلف به خون که شکستی گفتا ««« »»» حافظ اين قصه دراز است به قرآن که مپرسآنچه باید درباره ویزای شینگن بدانیم (3 عکس)


TT / 167 --- TP / 10%

گردآوری شده توسط : خرمدل د.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : کار و زندگی
برچسب ها : ویزای , بدانیم , شینگن

مطالب مرتبط