جمع آوری زکات بسیار از مشکلات اقتصادی کشور را حل می کند

جمع آوری زکات بسیار از مشکلات اقتصادی کشور را حل می کند

رئیس شورای مناسب زکات کشور نقل کرد: جمع‌آوری زکات بسیار از معضلات اقتصادی کشور را حل می‌کند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از بوشهر، آیت الله حسن عالمی عصر امروز در نشست شورای زکات استان بوشهر با اشاره به دستورات اسلامی در حوزه اقتصاد اسلامی بیان داشت: اقتصاد نظام اسلامی باید براساس آموزه های اسلامی تنظیم شده و بر اساس همان آموزه های هم علمی شود.

وی بیان کرد: یکی از اموری که بر آن تاکید می شود استفاده از منویات اسلامی در اجرای امور گوناگون از جمله مسائل اقتصادی است و یکی از اموری هم که دین اسلام بر آن تأکید کرده مسئله زکات است.

رئیس شورای مناسب زکات کشور خاطرنشان کرد: مردمان مومن ابران اسلامی در جمع آوری زکات و استفاده از آن در امور گوناگون همواره پیشقدم بوده اند، بنابراین در حوزه اقتصادی هم باید نگاه ما به اقتصاد اسلامی باشد.

عالمی بیان کرد: یکی از مشکلاتی که در حوزه اقتصادی شاهد هستیم این است که روش اقتصادی نظام مثل نظام اقتصادی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی است که این روش باید عوض شود.

وی اضافه کرد: با توجه به حاکمیت جمهوری اسلامی و ولایت فقیه بر کشور باید نظام اقتصادی را هم بر مبنای حکومت اسلامی و ولایت فقیه تنظیم و عملیاتی کنیم تا شاهد تغییر در زندگی مردمان باشیم.

رئیس شورای مناسب زکات کشور با بیان این که نگاه به اقتصاد زندگی مردمان باید بر مبنای نگاه اسلامی و دینی باشد، خاطرنشان کرد: یکی از مسیرهای مدد به اقتصاد کشور، جمع آوری زکات است، بنابراین چنانچه در این حوزه در مسیر درست حرکت کنیم بسیاری از معضلات اقتصادی و معیشتی حل می شود.

عالمی بیان کرد: نهادهای گوناگون از جمله رسانه ها، صدا و سیما، روحانیت، ائمه جمعه، مبلغان، قادر هستند نقش اساسی در ترویج فرهنگ زکات در کشور داشته باشند.

امام جمعه بوشهر نیز با تأکید بر جایگاه والای زکات در دین اسلام نقل کرد: جمع آوری زکات ایجاب کرده بسیاری از معضلات معیشتی و اقتصادی کشور حل شود و مردمان استان بوشهر در جمع آوری زکات همواره کوشیده اند.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری بیان کرد: مخارج کردن زکات هم باید براساس یک برنامه منظم و دانش بنیان باشد تا نتیجه مطلوب از جمع آوری زکات تأمین شود.

وی خاطرنشان کرد: یکی از راه هایی که برای مخارج کردن زکات قادر هست تاثیر داشته باشد ایجاد صندوق قرض الحسنه زکات است تا فرصتی برای مدد به قشر ضعیف جامعه فراهم شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان بوشهر نیز نقل کرد: مردمان ولایتمدار استان بوشهر در نیمه اول امسال در زمینه جمع آوری زکات در سطح کشور بسیار خوب عمل کرده و رتبه اول از آن استان بوشهر شد.

احمد لطفی بیان کرد: براساس آمارهای موجود در شش ماه اول امسال 10 میلیارد ریال از محل جمع آوری زکات در استان بوشهر تأمین شده است و این خود رقم بسیار بالایی است.

وی بیان داشت: 95 درصد درصد اعتبار مربوط به جمع آوری زکات در استان بوشهر برای مدد به خانواده های تحت پوشش کمیته امداد و توانمندسازی آنان مخارج شده است.

***********************************

تهیه شده توسط : پريچهر ی.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

آن کشيدم ز تو ای آتش هجران که چو شمع ««« »»» جز فنای خودم از دست تو تدبير نبودجمع آوری زکات بسیار از مشکلات اقتصادی کشور را حل می کند


TT / 63 --- TP / 12%

گردآوری شده توسط : پريچهر ی.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : آوری
برچسب ها : زکات

مطالب مرتبط