آیین نامه میانجی گری در امور کیفری موضوع قانون آیین دادرسی کیفری تصویب شد

آیین نامه میانجی گری در امور کیفری موضوع قانون آیین دادرسی کیفری تصویب شد

هیأت دولت در نشست روز چهارشنبه خود به ریاست حسن روحانی رئیس‌جمهوری، آیین نامه میانجی گریه کن در امور کیفری مربوط به قانون آیین دادرسی کیفری را به تصویب رساند.

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبر دهی ریاست‌جمهوری، هیأت دولت در نشست روز چهارشنبه خود به ریاست حسن روحانی رئیس‌جمهوری، آیین نامه میانجی گریه کن در امور کیفری مربوط به قانون آیین دادرسی کیفری را به تصویب رساند.

دولت این تصمیم را با هدف ضرورت کاهش تصدی گریه کن حکومت در حوزه قضا با بهره گیری از نهادهای شبه قضایی (قضازدایی) ، احترام به کرامت و ارزش والای انسانی ، افزایش مشارکت شهروندان و نهادهای مدنی در فرایند عدالت کیفری (سیاست جنایی مشارکتی) و کاهش پرونده های قضایی اتخاذ نمود.

آیین نامه نکته نظر به مسایلی از قبیل تشکیلات و نحوه ارجاع موضوع به میانجی گر ، چگونگی انتخاب میانجی گر و شرایط او ، ویژگی موسسات میانجی گریه کن ،وظایف و اختیارات میانجی گرها ، مخارجهای میانجی گریه کن و نظارت بر فرایند میانجی گریه کن توجه میکند.

هیات دولت همچنین موادی از آیین نامه اجرایی تامین ، ذخیره سازی ، برداشت و عملیات گردش ذخایر راهبردی کشور را اصلاح کرد.

براین اساس مخارجهای تبعی شامل مخارجهای ترخیص کالا از بندر و گمرک ، تخلیه و بارگیری ، حمل کالا و نگهداری در انبارهای ذخیره سازی و افت و ضایعات براساس استانداردهای مربوط تعیین شد.

قیمت خاتمه یافته نیز شامل ارزش کالا به اضافه هزینه حمل و بیمه تا بندر مقصد به علاوه مخارجهای موضوع بند بالا می باشد.

همچنین شرکت های مباشر تامین و ذخیره سازی کالاهای مشمول ذخایر راهبردی موظف شدند به منظور تسویه حساب مبالغ ارزش داری دریافتی از صندوق توسعه ملی بر اساس برنامه وقت بندی اعلامی توسط وزارت جهاد کشاورزی نسبت به به فروش رسان ذخایر مازاد بر سقف این آیین نامه اقدام و درآمدهای حاصل از به فروش رسان را به حساب مربوط در بانک مرکزی ایران واریز کنند.

با تصویب دولت همچنین مبلغ پنجاه میلیارد ریال اعتبار جهت احداث اقامتگاه پلیس راهور در تهران ، به نیروهای انتظامی ایران اختصاص یافت.

---ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کاربر عزيز، کمک کنيد---

گردآوری توسط : افسانه ا.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

صحبت حور نخواهم که بود عين قصور ««« »»» با خيال تو اگر با دگری پردازمآیین نامه میانجی گری در امور کیفری موضوع قانون آیین دادرسی کیفری تصویب شد


TT / 47 --- TP / 13%

گردآوری شده توسط : افسانه ا.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : تصویب
برچسب ها : امور , آیین , قانون , کیفری

مطالب مرتبط