ابطال گواهی دو نماینده اپل در کشورمان ایران

ابطال گواهی دو نماینده اپل در ایران

معاون سازمان حمایت از ابطال گواهی فعالیت نمایندگی مجلسی دو شرکت فعال در زمینه واردات و خدمات بعد از فروش گوشی‌های اپل گزارش کرد.

به گزارش کلیک، وحید منایی بیان کرد: مسئولیت نظارت و بازرسی از واحدهای صنفی و جلو گیری از عرضه کالاهای قاچاق طبق قانون امور صنفی و سایر مقررات موضوعه، بر عهده اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی است.

وی اضافه کرد: در حوزه IT و کالاهای مربوط به کامپیوتر، در تعاملی با اتحادیه صنف فن‌آوران رایانه تهران و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای شرکت‌های توانمند در عرصه واردات و خدمات بعد از فروش که در بر می داری پروانه کسب می‌باشند توسط اتحادیه و سازمان نظام صنفی شناسایی، ارزیابی و به سازمان حمایت معرفی می‌شوند.

به نقل کرده منایی، سازمان حمایت نیز بعد از انجام بررسی‌های ضروری بر اساس شاخص‌های قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان کارت ضمانت و شبکه خدمات بعد از فروش آن‌ها را ثبت و تائید می‌کند تا به این وسیله کارت‌های ضمانت معتبر از کارت‌های متفرقه و بدون پشتوانه شناسایی شوند.

معاون نظارت بر کالاهای سرمایه‌ای و خدمات سازمان حمایت بیان کرد: اسامی شرکت‌های در بر می داری کارت ضمانت معتبر در سایت اتحادیه نیز اطلاع‌رسانی شده تا مصرف‌کنندگان با آگاهی نسبت به تهیه کرد اقدام نمایند، این موضوع تا حد بسیار زیادی حالت ارائه خدمات بعد از فروش در صنف فن آوران رایانه را ساماندهی کرده است.

وی در خصوص گوشی تلفن همراه، از جمله گوشی‌های با نشان تجاری Apple نیز که امکان ثبت نمایندگی مجلسی در کشورمان برای آن‌ها وجود ندارد، توضیح داد: وزارت صنعت، معدن و تجارت بر آن شد با هدف ساماندهی حالت واردات، خدمات بعد از فروش و مبارزه با قاچاق این نوع کالاها، شرکت‌های توانمند در حوزه واردات و خدمات بعد از فروش این کالاها را شناسایی و آن‌ها را برای ثبت پیشنهاد قانونی به سازمان توسعه تجارت شناساند.

او با تاکید بر این که ارائه خدمات بعد از فروش به عهده شخص یا شرکت وارد کننده است، گفت:  طبق ماده چهار قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان، کالایی که به مشتری به فروش رسانده می‌شود نیازمند خدمات بعد از فروش خواهد بود و هر شخص یا شرکتی که اقدام به وارد کردن محصول می‌کند، باید مسئولیت خدمات بعد از فروش آن را نیز بر عهده بگیرد.

منایی با اشاره به ابطال گواهی فعالیت نمایندگی مجلسی دو شرکت فعال در زمینه واردات و خدمات بعد از فروش گوشی‌های اپل اضافه کرد : در حدود دو سال گذشته متاسفانه واردات این محصول از مجاری مجلسی به کشور صورت نگرفته و  طی ماه‌های اخیر مجوز واردات برای ۱۸ شرکت توانمند در ارائه خدمات بعد از فروش این محصول صادر شده است.

*لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در بخش نظر بنويسيد*

گردآوری توسط: فرزانه ش.

تازه های فناوری در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

کلک تو بارک الله بر ملک و دين گشاده ««« »»» صد چشمه آب حيوان از قطره سياهیابطال گواهی دو نماینده اپل در کشورمان ایران


TT / 70 --- TP / 16%

گردآوری شده توسط : فرزانه ش.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : تازه های فناوری
برچسب ها : نماینده , ایران , گواهی , ابطال

مطالب مرتبط