ابلاغ شیوه نامه اعطای امتیازات جدید به جانبازان و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی

ابلاغ شیوه نامه اعطای امتیازات جدید به جانبازان و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی

دکتر مرتضی احسانی، معاون اداری و مالی دانشگاه آزاد اسلامی شیوه نامه اعطای امتیازات تازه به جانبازان و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی را ابلاغ کرد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، براساس این بخشنامه در صورت صدور مجوز به کارگیری نیروی انسانی تازه، با وجود ممنوعیت استخدام در دانشگاه آزاد اسلامی، 25درصد از نیازهای استخدامی و تامین نیروی انسانی در دانشگاه به خانواده های شاهد، جانبازان، آزادگان، همسر و فرزندان شهدا و جانبازان 25درصد و بالاتر، فرزندان و زوج ها آزادگان یک سال و بالای یک سال اسارت، اسرا و خواهر و برادر شاهد اختصاص خواهد داشت.

همچنین 5درصد سهمیه استخدامی به رزمندگان با سابقه 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه ها و همسر و فرزندان آنان و نیز فرزندان جانبازان زیر 25درصد و آزادگان کمتر از یک سال اسارت اختصاص کشف خواهد کرد.

طبق این شیوه نامه 100درصد حقوق و مزایا اعم از مستمر و غیرمستمر شاهد، جانبازان و آزادگان از توجه کرد مالیات معاف هستند.

جذب و استخدام حداقل 10درصد عضو هیات علمی دانشگاه از نگاه کن جامعه ایثارگران

براین اساس جذب و استخدام حداقل 10درصد عضو هیات علمی دانشگاه از نگاه کن جامعه ایثارگران شامل رزمندگان با بیش از شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه، جانبازان بالای 25درصد، آزادگان شامل سه سال اسارت، فرزندان جانبازان بالای 50درصد، فرزندان شهدا و فرزندان آزادگان با بیش از سه سال اسارت که در بر می داری مدرک تحصیلی دکتری تخصصی نکته تایید وزارتخانه های علوم، تحقیقات و تکنولوژی و بهداشت، درمان وآموزش پزشکی هستند، با رعایت همه ضوابط و مقررات دانشگاه و با گذراندن مراحل جذب با تایید معاونت تعلیمی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه امکان پذیر است.

طبق بخشنامه واحدها موظف اند بازخرید مرخصی استحقاقی و عملیاتی بهره گرفته نشده شهدا و مفقودان را به ازای هر ماه طلب مرخصی آنان معادل یک ماه آخرین حقوق و مزایای دریافتی آن ها محاسبه و به وراث قانونی توجه کرد کنند. مرخصی استحقاقی آزادگان شاغل در طول ایام اسارت نیز که برابر ماده 13 قانون حمایت از آزادگان سنوات خدمتی آنان دو برابر محاسبه و نگه داشته شده است بعد از استعلام از بنیاد شهید و امور ایثارگران از طریق اداره کل ایثارگران دانشگاه قابل توجه کرد خواهد بود.

همچنین اعطای امتیازات پاداش سنوات خدمت دیپلم به وراث قانونی شهدا و مفقودان زیردیپلم و احتساب مزایای یک مقطع تحصیلی بالاتر به وراث قانونی شهدا و مفقودان در بر می داری مدرک دیپلم و بالاتر با ارائه گواهی از بنیاد شهید و امور ایثارگران همانند جانبازان و آزادگان اجرا و امتیازات مطابقت داده خواهد شد.

امکان بازگشت به کار جانبازان و آزادگان

در بخشی دیگر از این بخشنامه درباره بازگشت به کار جانبازان و ازادگان آمده است: «بررسی خواست بازگشت به کار جانبازان و آزادگانی که با دانشگاه قطع مشارکت داشته اند، به استثنای کارکنانی که براساس آرای کمیته های انضباطی از خدمت در دانشگاه اخراج شده اند،کارکنانی که برابر ضوابط و مقررات سازمان تامین اجتماعی به افتخار بازنشستگی نائل شده اند و نیز کارکنانی که با بازخرید سنوات خدمتشان با توجه کرد بیش از یک ماه حقوق و مزایا موافقت و بازخرید شده اند صرفا برای یک بار با اعلام مراتب به اداره کل منابع انسانی و سیاست های رفاهی دانشگاه و بعد از موافقت شورای اداری و مالی دانشگاه در سازمان مرکزی امکان پذیر است.

_____________________

گردآوری از : داريوش و.

دانشگاه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حديث عشق ز حافظ شنو نه از واعظ ««« »»» اگر چه صنعت بسيار در عبارت کردابلاغ شیوه نامه اعطای امتیازات جدید به جانبازان و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی


TT / 50 --- TP / 9%

گردآوری شده توسط : داريوش و.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : دانشگاه
برچسب ها : اعطای , جانبازان , شیوه , ابلاغ , ایثارگران , امتیازات

مطالب مرتبط