اتصال گوشی به تلویزیون با وای-فای (4 عکس)

اتصال موبایل به تلویزیون با WiFi
با به کارگیری چندین روش ساده قادر هستید صفحه نمایش موبایل‌تان را به تلویزیون وصل کنید و از تماشاهای محتواهای چندین رسانه‌ای خود صفا بکنید.

گوشی های هوشمند بنا بر داشتن صفحات اکرانی کوچک ابزار عالی ای برای نگاه کردن محتواهای چندین رسانه ای نمی باشند، به این دلیل عده زیادی جهت واکاوی آلبوم های خود مبادرت به"اتصال موبایل به تلویزیون" میکنند. شما به راحتی قادر هستید تلفن همراه خود را با wifi به تلویزیون وصل کنید ، حتی اگه کابل های ویژه جهت اتصال را نداشته باشید.

برای تماشای محتواهای موبایل خود در یک صفحه بزرگتر چه کنیم؟

نخستین و عالیترین راه برای اتصال گوشی به تلویزیون به کارگیری کابل HDMI است اما اگه گوشی شما قابلیت حمایت از کابل های HDMI را نداشته باشد بایستی از خصوصیتهای برنامه ای و فناوری WIFI مدد بگیرید. با مدد چندین روش ساده می توان صفحه اکرانی موبایل خود را به تلویزیون متصل کرد. حتی امکان می دارد تلفن همراه شما دارای کابل های HDMI نباشد و آنها را حمایت نکند. در این مقاله سعی داریم شما را با طریقه اتصال گوشی به تلویزیون آشنا سازیم.

عکس شماره 1 ⇩

چگونگی اتصال موبایل به تلویزیون

طریقه اتصال موبایل به تلویزیون با HDMI

کابل HDMI از راهکارهای ساده و راحتی است که به خوب ترین شکل توانایی اتصال گوشی به تلویزیون را ممکن می سازد. این کابل همانند لوله ای عریض است که توانایی انتقال حجم بسیاری از اطلاعات دیجیتال بین دو منبع را دارا است. امروزه کابل های HDMI تا 10GBPS پهنای باند را حمایت میکنند. به طوری که این نوع کابل ها قادر هستند بیشتر از یک سیگنال کلیپ hd را همراه 8 کانال صدای 24 بیت فشرده نشده مرغوبی بالا جابجا کنند. چنان چه موبایل شما به hdmi مجهز نباشد با استفاده از دو تبدیل برای موبایل و تلویزیون هم قادر هستید اتصال برقرار سازید.

جهت استفاده از این روش هم گوشی شما میبایست دارای پلتفرم ios باشد. برای نمونه “AirPort Express portable hotspot” برای به اشتراک گذاردن آهنگ و کلیپ به شکل بیسیم است. در موبایلی گوگل اندروید هم Share” به کار گرفته میشود. در صورت نبود قابلیت wifi در تلویزیون و hdmi در موبایل جهت اتصال موبایل به تلویزیون می توان از ابزارک یا لوازم هوشمند به pc و اتصال رایانه به تلویزون است.

عکس شماره 2 ⇩
عکس اتصال موبایل به تلویزیون با WiFi

اتصال موبایل به تلویزیون برای گوگل اندروید

موارد لازم در طریقه اتصال بیسیم موبایل به تلویزیون

جهت اتصال بیسیم موبایل به تلویزیون بایستی اندروید4 به بالا باشد. هم چنین لازم است که نرم افزار گوگل کروم کست را دانلود کرده و آن را نصب نمایید. همین طور متوجه باشید که دستگاهتان به شبکه وای فایی متصل باشد که گوگل کروم کست وصل است. در قدم بعدی با گشودن نرم افزار گزینه Cast Screen/Audio را بر گزینید.

روش استفاده از فناوری DLNAجهت اتصال موبایل و تلویزیون

از جمله موبایلهایی که دارای گواهی DLNA هستند، عبارتند از: SAMSUNG GALAXY S6 , S6 EDGE و ... این گوشیهای هوشمند به وقتی هر دو سیستم به یک روتر اینترنت وصل باشند، قادر هستند XBOX ONE را به پروژکتور، ست تاپ باکس و تلویزیون دارای DLNA متصل نمایند. در حالیکه تلویزیون شما دارای سیستم DLNA نباشد، می توان از دانگل DLNA جهت ارسال عکس بیسیم به تلویزیون استفاده نمود. هم چنین می توان با رفتن به قسمت تنظیمات تلفن همراه گزینه NFC AND SHARING را یافت. بعد از آن در این قسمت ویژگی SCREEN MIRRORING را بر گزینید.بعد دستگاهیی که را قابلیت اتصال به آن یافت می شود را پیدا نمایید. در عرض چندین ثانیه پیامی بر روی سیستم مقصد به نمایش کشیده می شود که با پذیرا بودن آن می توان محتوای صفحه اکرانی خود را مشاهده نمود.

عکس شماره 3 ⇩
عکس اتصال موبایل به تلویزیون با WiFi

اتصال موبایل به تلویزیون با WiFi

اتصال موبایل به تلویزیون با WIFI چطور است؟

امروزه تلویزیون ها با دیزاینهای شگفت انگیزشان تواناییهای انبوه ای را در اختیار کاربران خود گذاشته اند. یکی از این امکانات اتصال موبایل به تلویزیون است که می توان برنامه ها و محتواهای اکرانی خود را به خوشگلی و با لذت دید. با به کارگیری اسمارت تی وی ها دیگر لازم به کابل گوشی جهت اتصال نیست ، بلکه به راحتی می توان از شبکه WIFI هم به تلویزیون وصل شد. اما اتصال موبایل به تلویزیون با WIFI در گوشی های هوشمند گوگل اندروید و IOS نیاز به مراحل ویژه و انتخاب گزینه های متفاوت دارد که در زیر به آنها اشاره میداریم.

عکس شماره 4 ⇩
عکس اتصال موبایل به تلویزیون با WiFi

اتصال موبایل به تلویزیون بیسیم

طریقه اتصال گوشی IOS به تلویزیون با WiFi

چنان چه تلویزیون مورد استفاده شما امکان اتصال به WiFi را دارا است به سادگی قادر هستید این کار را به انجام رسانید. در گوشی های با Operating System IOS قادر هستید با مدد AIRPORT EXPRESS PORTABLA HOTSPOT به تلویزیون وصل گردید.

چگونگی اتصال گوشیهای اندرویدی به تلویزیون

کاربران گوشی های اندرویدی قادر هستند با استفاده از برنامه ALLSHARE به تلویزیون وصل و کلیه فایلهای ذخیره شده در گوشی را بر نمایشگرهای بزرگی هم چون تلویزیون بینند. با این کار شما قادر هستید بازیهای محبوبتان را هم در نمایشگرهای بزرگتر بازی کنید.

طریقه اتصال موبایل به تلویزیون از طریق Wifi Direct

Wifi direct امکان جدیدی است که در بسیاری از تلویزیونهای امروزی دیده میشود. طریقه کارکرد این قابلیت همانند Bluetooth است. به طوری که با روشن نمودن آن روی گوشی قادر هستید به طور مستقیم به تلویزیون وصل شوید و کلیه فایلهای گوشی را به تلویزیون انتقال دهید. بعد از آن با رویایی راحت به تماشای محتواهای محبوبتان در مانیتور های بزرگتر بپردازید.

با اتصال موبایل خود به تلویزیون از طریق WiFi به سادگی از تماشای محتواهای دلخواهتان صفا بکنید.

----------------------------------------------------

متن از : توانا ق.

تبلت و موبایل در بخش آموزش و ترفند سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

صلاح ما همه دام ره است و من زين بحث ««« »»» نيم ز شاهد و ساقی به هيچ باب خجلاتصال گوشی به تلویزیون با وای-فای (4 عکس)


TT / 212 --- TP / 22%گردآوری شده توسط : توانا ق.
تاریخ گردآوری : 2018-03-04
در دسته بندی : موبایل
برچسب ها : تلویزیون , وای-فای
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :