درب اتومبیل را با اپل آیفون گشایید (2 عکس)

درب خودرو را با آیفون باز کنید

گوشی آیفون برای صاحبش حکم کیف پول، دوربین و چراغ قوه را نیز دارد اما به زودی این گوشی، تبدیل به سوییچ ماشین نیز خواهد شد.
وب سایت آی تی کشورمان: گوشی آیفون برای صاحبش حکم کیف پول، دوربین و چراغ قوه را نیز دارد اما به زودی این گوشی، تبدیل به سوییچ ماشین نیز خواهد شد.
تصویر و عکس شماره 1 ⇩


گزارش Bloomberg در رابطه با تجدید نظر شرکت اپل برای ساخت ماشین بدون رانندگی کننده، به این مطلب نیز اشاره کرده است که "دست اندرکاران اپل مد نظر گرفتند ماشین الکتریکی دیزاین کنند که صاحب خود را با اثر انگشتش بشناسد و به طور اتوماتیک با فشار یک دگمه روشن شود و مسیریابی کند". ایده گشودن درب خودرو و استارت زدن توسط آیفون بسیار جالب به نظر می‌رسد، حتی اگه اپل ماشین بدون رانندگی کننده را دیزاین نکند.
تصویر و عکس شماره 2 ⇩
تصویر و عکس درب خودرو را با آیفون گشایید

از سال 2014 اپل اعلام کرد که پروژه ماشین بدون رانندگی کننده را در دست اقدام دارد و در واقعیت اولین شرکتی بود که ایده فرستاده پیغام بازگشایی قفل خودرو از طریق گوشی همراه را در می 2016 عنوان کرد اما برنامه ها و نرم افزارهای دیگر به سرعت از اپل پیشی گرفتند و ازاین ایده بهره گرفتند. کاربر برنامه هایی همچون Viper Smartphone و یک اپلیکیشن ویژه ماشین های BMW قادر هستند قفل ماشین های خود را از طریق این برنامه‌ها گشایند.
مشتریان شرکت Hyundai هم با برنامه BlueLink در Google Play (که با ساعت های هوشمند اندروید هم فعالیت میکند) می‌توانند قفل ماشین های خود را گشایند و یا جا آن را در پارکینگ یابند، با تمام این تفاسیر، ایده گشودن خودرو با بهره گیری از اثر انگشت چندان دور از ذهن نیست و امیدواریم تا پیش از شروع سال 2017 شاهد این فناوری در بازار باشیم.

**نظرات شما کاربران عزيز براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود**

نگارش: كاوه ق.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ما آزموده‌ايم در اين شهر بخت خويش ««« »»» بيرون کشيد بايد از اين ورطه رخت خويشدرب اتومبیل را با اپل آیفون گشایید (2 عکس)


TT / 64 --- TP / 22%

گردآوری شده توسط : كاوه ق.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : آیفون
برچسب ها :

مطالب مرتبط