نقش اثرگذار ایران و روسیه در تحکیم صلح و امنیت در آسیای مرکزی و قفقاز

نقش اثرگذار ایران و روسیه در تحکیم صلح و امنیت در آسیای مرکزی و قفقاز

سفیر ایران با اشاره به گسترش روابط تهران و مسکو در همه زمینه‌ها، به نقش موثر ایران و روسیه در تحکیم صلح و امنیت در منطقه آسیای مرکزی و قفقاز توجه کرد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، مهدی سنایی سفیر ایران در مسکو در پیامی به کنفرانس «همکاری روسیه و ایران در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به عنوان عامل تحکیم صلح و امنیت در اوراسیا » که امروز (چهارشنبه) در دانشگاه دولتی زبان شناسی مسکو با حضور اساتید دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه‌های روسیه، آذربایجان، تاجیکستان و ترکمنستان آغاز به فعالیت کرد، با اشاره به گسترش روابط ایران و روسیه در تمامی سطوح در نتیجه اراده رهبران دو کشور، بیان داشت: ایران و روسیه به عنوان دو کشور بزرگ با همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی خود تاثیر بسرایی را در تحکیم صلح و امنیت در منطقه آسیای مرکزی و قفقاز دارند.

وی اضافه کرد: این منطقه به عنوان منطقه هدف گروه‌های تکفیری و افراط‌گرا است و پیش گیری از اشاعه و توسعه تروریسم در منطقه از جمله موضوعات همکاری دو کشور می‌باشد.

--------------------------------

تهیه شده توسط: پری خ.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

وفا مجوی ز کس ور سخن نمی‌شنوی ««« »»» به هرزه طالب سيمرغ و کيميا می‌باشنقش اثرگذار ایران و روسیه در تحکیم صلح و امنیت در آسیای مرکزی و قفقاز


TT / 24 --- TP / 13%

گردآوری شده توسط : پری خ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : روسیه
برچسب ها : ایران , تحکیم , قفقاز , اثرگذار

مطالب مرتبط