اجرای 125 برنامه آموزشی در هفته پدافند غیرعامل در هرمزگان

اجرای 125 برنامه آموزشی در هفته پدافند غیرعامل در هرمزگان

مدیرکل پدافند غیرعامل استان هرمزگان نقل کرد: در هفته پدافند غیرعامل 125 برنامه متنوع تعلیمی و عملیاتی در سر تا سر استان هرمزگان به اجرا در می‌آید.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از بندرعباس، سید عبدالمحمد سجادی ظهر امروز در یک نشست خبری بیان کرد: شناخت پدافند غیرعامل و توجه به آن در همه سیستم ها و ادارات و همچنین در سطح جامعه نه تنها اثر بخشی را در امور گوناگون زیاد میکند بلکه زیان پذیری جامعه را نیز در قبال خطرات طبیعی و انسانی کم کرده و شرایط زندگی مطلوب تری را فراهم می آورد.

وی بیان کرد: در هفته پدافند غیرعامل بیش از 125 برنامه متنوع تعلیمی و عملیاتی در قالب مانورها، کارگروه ها و دوره های تعلیمی، نمایشگاه، همایش های متنوع در سر تا سر هرمزگان به اجرا در می آید.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان هرمزگان با اشاره به برگزاری چند مانور وسیع پدافند غیرعامل در سطح استان در طول هفته آینده، افزود: مانور حوزه کارگروه انرژی پدافند غیرعامل استان در یکی از نیروگاه ها با همکاری وزارت نیرو و برگزاری مانور آنفولانزای فوق حاد پرندگان در سوم آبانماه در گستره شرق استان هرمزگان به مرکزیت میناب از جمله برنامه های مخصوص هفته پدافند غیرعامل است.

سجادی افزود: مانور مقابله با نشت شدید گاز، مقابله با نفوذ سایبری و یک مانور بزرگ در منطقه مخصوص اقتصادی بندر شهید رجایی نیز از دیگر برنامه های اصلی عملیاتی در این هفته است.

وی بیان داشت: در طول هفته پدافند غیرعامل برنامه های عملیاتی و مانورها را به طوری در سر تا سر استان توزیع کرده ایم که تمامی سیستم ها و ادارات دولتی و عمومی را در سطح همه شهرستان ها در بر بگیرد به طوری که با برگزاری مانور تأمین برق اضطراری در تصفیه خانه آب بندرعباس، مانور پناه گیری در شهرستان بستک، مانور افتتاح اضطراری ژنراتورهای اضطراری فرودگاه های بندرعباس، بندرلنگه و ابوموسی و مانور مقابله با آتش سوزی در سدهای جگین و شمیل و نیان دیزاین و به اجرا درخواهد آمد.

مدیرکل پدافند غیرعامل هرمزگان همچنین به ضرورت رشد تعلیمهای عمومی در زمینه آشنایی مردمان با پدافند غیرعامل اشاره و نقل کرد: بسیاری از برنامه های هفته پدافند غیرعامل و دیگر برنامه های سالانه در این حوزه با محوریت آموزش عمومی و همگانی دیزاین و اجرا می شود.

سجادی، شعار هفته پدافند غیرعامل را مصون سازی کشور با اقدام و عمل به پدافند غیرعامل عنوان و تصریح کرد: شرکت پالایش نفت بندرعباس در سال جاری در نگاه کن تمامی شرکت های پالایش نفت در کل کشور به رتبه نخست در حوزه پدافند غیرعامل دست کشف کرده به طوری که اقدامات گسترده و منظمی در این کلکسیون با رویکرد مطمئن سازی عمومی به منظور کاهش خسارات در وقت بروز تهدیدات صورت گرفته است.

***براى بالا بردن سطح کيفي سايت سرزه لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد***

نگارنده: بهنام ذ.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

يعنی بيا که آتش موسی نمود گل ««« »»» تا از درخت نکته توحيد بشنویاجرای 125 برنامه آموزشی در هفته پدافند غیرعامل در هرمزگان


TT / 59 --- TP / 13%

گردآوری شده توسط : بهنام ذ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : برنامه
برچسب ها : پدافند , غیرعامل

مطالب مرتبط