اجرای طرح پول تهیه کند الکترونیکی در کشورمان ایران

اجرای طرح پول خرد الکترونیکی در ایران

محمود واعظی، وزیر ارتباطات، در برنامه‌ای تلویزیونی توضیحاتی در خصوص شبکه ملی اطلاعات، فیلترینگ هوشمند، نقش پول تهیه کند الکترونیکی و ترابردپذیری پیشنهاد کرد.

به گزارش کلیک، محمود واعظی، وزیرارتباطات و تکنولوژی اطلاعات در خصوص شبکه ملی اطلاعات نقل کرد: شبکه ملی اطلاعات یعنی دسترسی به محتوای داخلی با تعرفه پایین تر، امنیت بیشتر و سرعت بالاتر. در این نقش ملی حریم خصوصی کاربران ایرانی با توجه به این که اطلاعات شان داخل کشور است، کاملا حفظ می‌شود و وزارت ارتباطات مسئول حفظ حریم خصوصی است.

وی اضافه کرد: از وقت راه‌اندازی فاز اول شبکه ملی اطلاعات، دو ماه به کلیه اپراتورهای رابطه ای وقت داده‌ایم تا تفکیک قیمت محتوای داخلی و خارجی را در سیستم‌های خود اعمال کنند. اپراتورها برای انجام این کار نیازمند نصب تجهیزاتی هستند و بنا بر آخرین گزارش واصله، تاکنون هفت شرکت ترافیک داخلی را از خارجی تفکیک و تعرفه‌های هر بخش را اعلام کرده‌اند.

واعظی درباره فعالیت‌های صورت گرفته در راستای پایش محیط جایزی و تمییز این مقوله با دسترسی آزاد به اطلاعات توضیح داد: دولت معتقد است باید دسترسی آزاد به اطلاعات را فراهم کند اما این به معنای دسترسی به محتوای غیراخلاقی نیست. چنانچه مطالبی علیه امنیت کشور در محیط جایزی تولید شود یا سایت‌هایی با رسالت فعالیت علیه اعتقادات دینی جوانان بوجود بیاید، قطعا با آنها برخورد می‌کنیم.

وزیر ارتباطات در توضیح دسترسی آزاد نیز تصریح کرد: دسترسی آزاد به اطلاعات یعنی مردمان از تصمیمات و امور جاری کشور در بخش‌ها و نهادهای گوناگون مطلع باشند تا رانت برای گروه ویژه ای به وجود نیاید. در این زمینه کار دولت الکترونیکی با قدرت پیش می‌رود و خبرهای خوشی در آینده نزدیک برای مردمان خواهیم داشت.

وی با اشاره به این که پروژه فیلترینگ هوشمند سه فاز دارد که اکنون در فاز دوم آن هستیم، اظهار کرد: طرف مقابل فیلترینگ هوشمند نیز بیکار ننشسته است و مدام در حال تولید ابزارهای فیلترشکن تازه هستند و این مقوله هم امری طبیعی است زیرا در جریان جنگ سایبری هستیم.

واعظی تاکید کرد که آن دسته از شبکه های اجتماعی که گاهی قوانین کشور را رعایت نمی کنند داشت، قادر نیستند ادامه حیات دهند.

او با اظهار این که در رابطه با خدمات دولت الکترونیک و توجه کرد الکترونیک با بانک مرکزی وارد مذاکره شده‌ایم نقل کرد: پیش‌بینی می‌شود تا دوماه آینده کاربران ایرانی بتوانند به واسطه نقش پول تهیه کند الکترونیکی از موبایل‌شان به عنوان یک کارت بانکی بهره گیرند.

وزیر ارتباطات اشاره ای هم به اجرای نقش ملی ترابردپذیری شماره‌های تلفن همراه و مخالفت برخی اپراتورها با این نقش داشت و اظهار کرد: متأسفانه هنوز در کشورمان برخی شرکت‌ها در جذب مشتری به جای رقابت سالم، گمان می‌کنند با روش‌های دیگر می‌توان این کار را به انجام رساند لذا با توجه به این که هم وقت با نقش ترابردپذیری برخی اپراتورها تلاش می‌کردند مشترکی از آن‌ها طلاق نگیرد، کمیته‌ای تشکیل دادیم.

وی اضافه کرد: این کمیته اعمال اپراتورها را رصد می‌کند تا این که شاهد سرپیچی آنها از مقررات نباشیم.

او خاطر نشان کرد: در هفته‌های اول اجرای ترابردپذیری با موفقیت ۱۰ درصدی مواجه شدیم اما اکنون این موفقیت در سه اپراتور موبایل به ۳۰, ۴۵ و ۵۰ درصد رسیده است.

واعظی به این موضوع نیز اشاره کرد که هر کس تخلفی از سمت اپراتورها دید باید به شماره ۱۹۵ گزارش دهد.

__________________________________

گردآوری از : خداداد ل.

تازه های فناوری در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چون باده باز بر سر خم رفت کف زنان ««« »»» حافظ که دوش از لب ساقی شنيد رازاجرای طرح پول تهیه کند الکترونیکی در کشورمان ایران


TT / 82 --- TP / 15%

گردآوری شده توسط : خداداد ل.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : تازه های فناوری
برچسب ها : الکترونیکی , ایران

مطالب مرتبط