اجرای ساخت و ساز روستایی زیر نظارت نظام فنی روستایی در ابهر

اجرای ساخت و ساز روستایی زیر نظارت نظام فنی روستایی در ابهر

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان ابهر گفت: در حال حاضر ساخت و سازهای روستایی این شهرستان با نظارت نظام فنی روستایی انجام می‌شود.

رضا حیدری امروز در مکالمه با خبرنگار فارس در زنجان بیان داشت: پرداخت تسهیلات مخصوص مقاوم سازی به صورت سفته زنجیره ای خواهد بود.

وی با اشاره به این که سقف تسهیلات توجه کردی برای متقاضیان مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی از 15 میلیون تومان به 18 میلیون تومان افزایش کشف کرده است، تصریح کرد: همچنین سقف تسهیلات درجاسازی واحدها به 20 میلیون رسیده است.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان ابهر افزود: تسهیلاتی بالغ بر 5 میلیون تومان توسط قرض الحسنه پست بانک کشورمان و در راستای حضور روستاییان به مخصوص روستاهای کم برخوردار و صعب العبور را شامل می شود، این امر علاوه بر کاهش تلفات جانی و مالی نقش اهمیتی می داری در محرومیت پاک کنی دارد.

وی با اشاره به این که اجرای نقش هادی روستایی یکی از اقدامات مهم برای روستاها به حساب مییاید که در زمره فعالیت های اداره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان قرار دارد، یادآور شد: با توجه به تعامل خوب با دهیاران، بخشداران و فرمانداران این مقوله به خوبی انجام می شود.

حیدری با بیان این که مهار ساخت و ساز اصولی و قانونی منطبق بر ضوابط نقش هادی و محدوده ها و همچنین نظارت بر ساخت و ساز توسط نظام فنی روستایی از دیگر اقدامات است، ادامه داد: در مجموع اجرای بهسازی معابر منطبق بر نقش هادی است.

وی با تاکید بر این که همه روستاهای بالای 20 خانوار از نعمت نقش ای هادی برخوردار می شوند، افزود: در مجموع توجه به توسعه روستا و اقتصاد آن اعم از بافت، ابنیه و ... در دستور کار اداره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار دارد.

*****************************************

مطلب از : گلنار ت.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بوسه بر درج عقيق تو حلال است مرا ««« »»» که به افسوس و جفا مهر وفا نشکستماجرای ساخت و ساز روستایی زیر نظارت نظام فنی روستایی در ابهر


TT / 31 --- TP / 11%

گردآوری شده توسط : گلنار ت.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : نظارت
برچسب ها : روستایی , ابهر

مطالب مرتبط