اجرا و برقراری حق چارچوب موتلفه اسلامی را تشکیل داده است

اجرا و برقراری حق چارچوب موتلفه اسلامی را تشکیل داده است

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: اجرا و برقراری حق ‌چارچوب موتلفه اسلامی را تشکیل داده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، آیت الله سید علیرضا عبادی در دیدار با اضای حزب موتلفه خراسان جنوبی اظهار داشت: موتلفه اسلامی یک حرکت، همایش و قدم خالص در چارچوب شرع است.

وی افزود: در دوران غربت اسلام بعد از آن سلطه های همه جانبه انگلیس و رضا خان و وحشتی که بر مردم قالب بود شکل گیری حزب موتلفه بسیار حرکت مبارکی بود و سپس فضای پیش آمده انسان های ارزشمندی در مبارزه عملی با متجاوزان به صورت میدانی شروع کردند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تصریح کرد: موتلفه بسیار خالص و متشرع بود به گونه ای که در آن زمان نیز برای نخستین بار شهید تقدیم کردند و مورد اعتماد امام (ره) قرار گرفته اند.

عبادی بیان کرد: امام (ره) فرمودند با تشکیل حزب موتلفه این حزب ابتدا در ایران، سپس در سایر کشور های منطقه و نیز در سطح جهان مطرح می شود و در آن زمان زمینه انتظار است.

وی با اشاره به اینکه معجزات برای اتمام حجت و برهان است و از سال 42 تاکنون مشاهده می شود که این مراحل پیش آمده است، افزود: مسئله ظهور و انتظار در حال حاضر مسئله اصلی در سطح بین المللی است و بقیه مسائل فرعی است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: اصحاب، القاب، مسلمانان و غیر مسلمانان همه فرعی در حال حاضر هستند زیرا آن کسی که در باطن خود منتظر اجرای حق است و این آمادگی دارد از حضرت مهدی(عج) استقبال کند.

عبادی بیان کرد: در زمان واقعه عاشورا بودن اصحاب و یاران پیامبر و حضرت علی (ع) که دنیا پرستی آنها در برابر آخر پرستی شان گل کرد و این چنین صحنه ای پیش آمد زیرا در باطن خدا پرست نبود بلکه نفس پرست بودند.

وی افزود: همان طور که امام خمینی (ره) فرمودند صحنه ها مشاهده شدند ابتدا این نهضت در جان خواص، سپس مردم، شهدا 15 خرداد و دیگر مسائل نیز بود که اتفاق افتاده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: این حزب در ایران فراگیر شده و براساس آن نظام اسلامی سرپا شده و همراه آن نیز قانون اساسی شکل گرفته و به اشخاص و افراد ربطی ندارد .

عبادی بیان کرد: اصل جنگ بر سر حق و باطل و مستکبران و مظلومان است و دو کلمه حق و باطل بیشترین هدف آن است.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب فرمودند ابتدا برنامه این بود که که نظام اسلامی در کشور اجرا و بعد از ان نیز دولت اسلامی پیش بیاید و در این راستا همگان تلاش می کنند و هرکدام کوتاهی و خواسته باشیم فعالیتی را قطع کنیم به ضرر خودمان است و بعد از دولت اسلامی نیز جامعه اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: این راهی که آمده ایم راه طولانی و پرهزینه بوده است اما راهی که باید برویم و طولانی تر و مهم تر است.

عبادی بیان کرد: با ایجاد جامعه اسلامی نیز فرهنگ اسلامی نیز پیش می آید که به سادگی می توانیم در آن ابوذر ها، مقدادها و سلمان ها رشد پیدا کند.

وی افزود: موتلفه نیز باید این کار را در دستور خود قرار دهد و اسوه های خوبی در این راه داشته اید و در انواع صحنه ها حضور داشته اید و شرط اول و شاخص مهم اجرا و برقراری حق بوده که چارچوب موتلفه اسلامی را تشکیل داده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تصریح کرد: در جامعه آن پوشش که براساس آن ماهیت شخص شکل می گیرد این است که پاک باشد و شایستگی می دهد که تا مقصد باشیم و گرنه در میان راه خود خداوند ما را جدا خواهد کرد.

عبادی بیان کرد: به غیر از صحنه سیاسی موتلفه در تمام صحنه های اجتماعی، اقتصادی و بیش از همه در صحنه های فرهنگی که دنیا بر علیه ما ایجاد می کند حضور داشته است و به هر حال به وسیله شما امر به معروف و کاربرد صحیح انجام شود.

-لطفا نظرات خود را در بخش نظر بنويسيد-

تهیه کننده: ستاره ط.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

در نعل سمند او شکل مه نو پيدا ««« »»» وز قد بلند او بالای صنوبر پستاجرا و برقراری حق چارچوب موتلفه اسلامی را تشکیل داده است


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : ستاره ط.
تاریخ گردآوری : 2016-10-18
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : تشکیل , چارچوب , موتلفه

مطالب مرتبط