اجلاس جوانان کشورهای اسلامی در مشهد برگزار می شود

اجلاس جوانان کشورهای اسلامی در مشهد برگزار می شود

انجمن جوانان کشورهای اسلامی با محتوای مدل شبیه‌سازی فعالیت‌های بین‌المللی از نخست تا هفتم آبان، در مشهد برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از مشهد، حسین کشیری، دبیر علمی انجمن جوانان کشورهای اسلامی ،در جمع خبرنگاران درباره برگزاری انجمن جوانان کشورهای اسلامی بیان کرد: انجمن جوانان کشورهای اسلامی با محتوای مدل شبیه سازی فعالیت های نگاه کن المللی از نخست تا هفتم آبان ماه سال جاری در شهر مشهد به انجام رسانده میشود.

وی اضافه کرد: در این انجمن 100 دانشجو که طی فرآیندهای علمی از داخل و خارج از کشور برگزیده شده اند، حضور دارند که 50 نفر از این دانشجویان از کشورهای خارجی هستند.

کشیری تصریح کرد: در این انجمن 17 استاد دانشگاه داخلی و خارجی سخنرانی خواهند کرد که 10 استاد خارجی و 7 استاد داخلی از دانشگاه های مشهد و تهران هستند.

دبیر علمی انجمن جوانان کشورهای اسلامی بیان کرد: اجرای برنامه علمی و فرهنگی این انجمن در محورهای گوناگونی از جمله برگزاری پنل علمی با موضوع همبستگی اسلامی، نقش سازمان های نگاه کن المللی، مبارزه با تروریسم، برادری و برابری اسلامی و نقش جوانان در مدیریت شهری به انجام رسانده میشود.

وی ادامه داد: در بحث اجرای مدل شبیه سازی نیز دانشجویان بر اساس دستورالعمل هایی تلاش می کنند نقش مسئولان در حوزه های نگاه کن المللی کشورها را فرا بگیرند و بیانیه ها و قطع نامه هایی نیز صادر کنند همچنین تمرین مشارکت جوانان در عرضه دیپلماتیک مدنظر این انجمن است.

کشیری عنوان کرد: تا به امروز حضور دانشجویان از 30 ملیت قطعی شده که این دانشجویان حضور فعال در عرصه روابط نگاه کن الملل دارند.

دبیر علمی انجمن جوانان کشورهای اسلامی خاطرنشان کرد: بر عهده گرفتن میزبانی این انجمن در سطح بالای نگاه کن المللی قادر هست به تقویت اعتماد به نفس و تحکیم جوانان در عرصه مسایل دیپلماتیک و سیاسی نیز یاری رساند.

انتهای پیام

--اگر پيشنهادى داريد در قسمت نظر بنويسيد--

نگارنده: فرنگيس ض.

حوزه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چون حسن عاقبت نه به رندی و زاهديست ««« »»» آن به که کار خود به عنايت رها کننداجلاس جوانان کشورهای اسلامی در مشهد برگزار می شود


TT / 56 --- TP / 18%

گردآوری شده توسط : فرنگيس ض.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : اجلاس
برچسب ها : جوانان , برگزار , مشهد

مطالب مرتبط