احتمال هدف قرار گرفتن نیروهای ترکیه وجود دارد

احتمال هدف قرار گرفتن نیروهای ترکیه وجود دارد

وزیر خارجه عراق در گفتگو با یک روزنامه لبنانی، زمان احتمالی پیروزی علیه گروه تروریستی داعش در موصل را اعلام کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، ابراهیم جعفری وزیر خارجه عراق در گفتگو با روزنامه السفیر لبنان در پاسخ به سؤالی درباره زمان پیروزی علیه داعش در موصل گفت: احتمال دارد این نبرد چند ماه به طول بینجامد، زیرا به دلیل دژهای مستحکمی که داعش در طول سالهای گذشته در این شهر تاسیس کرده است. این یک نبرد کلاسیک نیست.

وی افزود که پایان سال جاری میلادی زمان احتمالی فیصله دادن به این نبرد است.

وزیر خارجه عراق در ادامه این گفتگو تاکید کرد که نیروهای داوطلب مردمی در نبرد موصل شرکت دارند و مشارکت آنها هیچ ممنوعیتی ندارد، اما مهندسی این مشارکت و نحوه آن بر عهده دولت و ارتش است.

جعفری اظهار داشت که نیروهای ترکیه ای مستقر در خاک عراق ممکن است از سوی گروههای معینی هدف قرار گرفته شوند اگر دولت ترکیه سیاستهای فعلی خود را بر خلاف خواسته دولت عراق ادامه دهد.

حیدر العبادی نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق، بامداد دوشنبه از آغاز عملیات آزادسازی شهر موصل از چنگال گروه داعش خبر داد.

گروه تروریستی داعش سحرگاه روز بیستم خرداد (10 ژوئن) سال 1393 به موصل مرکز استان نینوا و دومین شهر بزرگ عراق واقع در 400کیلومتری بغداد پایتخت این کشور حمله کرد و این شهر را به تصرف خود درآورد.

موصل بزرگترین شهری است که گروه تروریستی داعش آن را در اشغال خود دارد و این شهر که حدود یک و نیم تا دو میلیون نفر جمعیت دارد، آخرین پایگاه اصلی این گروه تروریستی در عراق به شمار می رود.

*******************

تهیه شده توسط : شاهرخ ت.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چه قيامت است جانا که به عاشقان نمودی ««« »»» دل و جان فدای رويت بنما عذار ما رااحتمال هدف قرار گرفتن نیروهای ترکیه وجود دارد


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : شاهرخ ت.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : بین المللی
برچسب ها : ترکیه

مطالب مرتبط