احتمال رد لایحه اصلاح قانون کار در مجلس/ معتقد به بررسی تمام جوانب اصلاحیه هستیم

احتمال رد لایحه اصلاح قانون کار در مجلس/ معتقد به بررسی تمام جوانب اصلاحیه هستیم

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اعلام این خبر که علاوه بر حضور 15 نماینده کارگری در نشست بررسی لایحه اصلاحیه قانون کار، سایر شرکا از جمله دولت و کارفرمایان نیز نظرات خود را اعلام کردند، گفت: امکان رد لایحه وجود دارد اما معتقد به بررسی تمام جوانب اصلاحیه هستیم.

سلمان خدادادی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در مکالمه با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با بیان این که 15 نماینده مخالف کارگری از تشکل های گوناگون با حضور در کمیسیون اجتماعی در جریان بررسی لایحه اصلاحیه قانون کار، نظرات خود را به طور کامل و مفصل بیان کردند بیان داشت: این نشست بیش از 3 ساعت به طول انجامید و سایر نمایندگان دولت و کارفرمایی و همچنین نماینده مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی نیز به ارائه پیشنهادات توجه کردند.

وی اضافه کرد: کلیات لایحه اصلاحیه قانون کار به وقت رأی گیری نرسید و به چشم مییاید باید فرصت بیشتری برای بررسی ابعاد گوناگون آن ایجاد شود. بنابراین هنوز درباره کلیات این لایحه جمع بندی صورت نگرفته است.

خدادادی با اشاره به این که نشست بعدی بررسی لایحه اصلاحیه قانون کار در کمیسیون اجتماعی، تا دو هفته بعد به انجام رسانده میشود، تصریح کرد: معتقد به رعایت سه جانبه گرایی هستیم تا مغایر با منافع کارگری و حتی کارفرمایی قانونی به ثبت رسانده نشود.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا کارگران مخالف بازگشت لایحه اصلاحیه قانون کار به دولت هستند، گفت: کارگران معتقدند که این لایحه برخلاف ماده 73 قانون برنامه پنجم توسعه کشور است، در حالی که دولت اعلام کرده این لایحه بر اساس ماده 73 به مجلس تقدیم شده است.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: نمایندگان کارگران معتقدند که پیش شرط های ضروری برای تنظیم لایحه اصلاحیه رعایت نشده و تا وقت آماده سازی زیرساخت های آن باید صبر بکنیم تا شرکای اجتماعی به جمع بندی برسد.

وی با اشاره به این که اختلاف نظرهای جدی در زمینه بررسی این لایحه در کمیسیون اجتماعی مجلس وجود دارد، گفت: در نهایت این که با بررسی تمام جوانب و پیشنهادات سازنده موجود در شرایطی کاملاً آزاد نگاه کن نمایندگان رأی گیری خواهد شد و هر فردی پیشنهادات قانع کننده و درستی داشته باشد، شانس بیشتری برای تصویب خواهد داشت.

خدادادی گفت: تمام تلاش نمایندگان مجلس شورای اسلامی این است که منافع ملی و همچنین قشر زحمتکش کارگر که با عنوان بخش مولد جامعه کار میکنند تأمین شود تا مشکلاتی در آینده به لحاظ امنیت شغلی و سایر موارد ضروری رقم نخورد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: باید همه طرف ها در زمینه لایحه اصلاحیه قانون کار به فهم مشترک برسند و قطعاً جلب رضایت همه طرف ها نکته نظر ما است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا موافق این موضوع که نقل میشود که قانون کار ضد بخش تولید بوده و مانع کسب و کار است، هستید گفت: خیر، چنین نیست چرا که سایر عوامل در وجود رکود اقتصادی و معضلات ایجاد شده دخیل هستند.

خدادادی تأکید کرد: این قانون اشکالاتی دارد که باید اصلاحاتی روی آن انجام پذیرد اما این که مانع کار و تولید باشد قبول ندارم.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که از معترضین به بررسی لایحه اصلاحیه قانون کار در مجلس فرا خوانده شده است، گفت: نگاه صنفی در جریان بررسی لایحه اصلاحیه نداریم و قطعاً منافع کل کشور مدنظر ما خواهد بود و در این باره اجازه دادیم که تمام طرف ها در نشست حاضر باشند.

وی در واکنش به این موضوع که چرا از مؤسسه عالی اجلاسهای صنفی کارگری به عنوان یکی از ارکان مهم تشکل های کارگری در نشست کمیسیون فرا خوانده نشده است، گفت: این موضوع را از کمیسیون اجتماعی پیگیری خواهم کرد و معتقدیم که باید این تشکل ها حضور جدی داشته باشد.

خدادادی گفت: احتمال رد لایحه در کمیسیون اجتماعی در مجلس شورای اسلامی وجود دارد چرا که هر لایحه ای که از سوی دولت به مجلس بیاید باید کاملاً با بررسی تمام جوانب موجود نکته توجه قرار گیرد و از طرفی هم اگه قرار بر تأیید کلیات این لایحه باشد قطعاً تغییرات اهمیتی می داری در آن اعمال خواهد شد که به نفع تمام طرف ها باشد.

---ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کاربر عزيز، کمک کنيد---

گردآوری توسط : فرامرز س.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

تکيه بر اختر شب دزد مکن کاين عيار ««« »»» تاج کاووس ببرد و کمر کيخسرواحتمال رد لایحه اصلاح قانون کار در مجلس/ معتقد به بررسی تمام جوانب اصلاحیه هستیم


TT / 69 --- TP / 10%

گردآوری شده توسط : فرامرز س.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : جوانب
برچسب ها : اصلاحیه , مجلس , قانون , لایحه , معتقد

مطالب مرتبط