احتیاج شدید 60 هزار آواره یمنی به مددهای بشر محبت آمیز

نیاز شدید 60 هزار آواره یمنی به کمک های بشر دوستانه

حداقل 60 هزار آواره یمنی در نواحی نیز مرز با کشور عربستان از بدخوری و عدم امکانات بهداشتی و پزشکی رنج می‌برند.

سرزه به نقل از فارس خبر می دهد، یک کانون مستقل حقوق خردسالان روز شنبه (روز پیش) خواستار کمک به بیش از 60 هزار خانوار یمنی آواره در حجه در شمال غرب کشور یمن شد.

«احمد القرشی» مدیر این کانون «سیاج» در صفحه فیسبوک خود نگاشته که اکثر ساکنان نواحی مرزی کشور یمن با کشور عربستان، از شهر میدی به شهر الملاحیط کوچ کرده اند که شمار آن ها به بیش از 100 هزار خانوار می رسد.

وی تأکید کرد که بیش از 150 هزار کودک نیازمند مددهای نخستین و دارو و خوراکی می باشند و بنا بر عدم امکانات بهداشتی شیوع مریضیهایی مثل وبا، مالاریا و جَرَب ازدیاد یافته می باشد.

این سازمان در بیانیه خود از نهادهای حقوق بشری خواسته که حجم مددهای خود به این نواحی را به صورت جدی تری پیگیری کنند.

پیشتر سازمان ملل مخابره کرده بود که 18 میلیون یمنی احتیاج به مددهای بشر محبت آمیز سه سوته می باشند؛ به اعلان سرزه و به نقل از این سازمان بنا بر جمعیت 27 میلیونی کشور یمن این رقم از نصف جمعیت کشور یمن نیز بالاتر می باشد و حداقل 7 میلیون یمنی در صورت تهیه یک قول غذایی اطمینان نمی دارند بتوانند قول بعدی را نیز فراهم کنند.

سازمان یونیسف نیز مخابره کرده بود خردسالان بیش از دیگران در کشور یمن بنابراین این نبرد زیان نگاه کرده و هر 10 دقیقه یک کودک یمنی به خاطر بدخوری جان خود را از دست می دهد.

پس از گذشت نزدیک به 20 ماه از نبرد کشور عربستان علیه کشور یمن و تحریم همه جانبه و محاصره دریایی، زمینی و هوایی کشور یمن، مردمان این کشور در سایه سکوت بین المللی با بحران های شدید انسانی دست و پنجه نرم می کنند.

__________________________________

تهیه و تدوین : سالومه .ی

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

عجب می‌داشتم ديشب ز حافظ جام و پيمانه ««« »»» ولی منعش نمی‌کردم که صوفی وار می‌آورداحتیاج شدید 60 هزار آواره یمنی به مددهای بشر محبت آمیز


TT / 109 --- TP / 37%گردآوری شده توسط : سالومه .ی
تاریخ گردآوری : 2016-12-25
در دسته بندی : آواره
برچسب ها :
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :