احداث مجتمع خدماتی ویژه مددجویان برای تحقق اهداف توانمند سازی کمیته امداد

احداث مجتمع خدماتی ویژه مددجویان برای تحقق اهداف توانمند سازی کمیته امداد

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان بر احداث مجتمع خدماتی مخصوص مددجویان روستایی برای تحقق اهداف توانمند‌سازی کمیته امداد تاکید کرد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از زنجان، هدایت صفری چهارشنبه شب در نشست مشترک با ائمه جمعه شهرهای بزینه رود و گرماب بیان کرد: هدف از تشکیل کمیته امداد خدمت ‎منتقل کنی به محرومان و ریشه کنی فقر در جامعه بوده است.

وی با اشاره به این که طی قریب به چهار دهه گذشته از فعالیت کمیته امداد ثمرات فعالیت آن در جامعه بارز بوده است، تصریح کرد: با تلاش های صورت گرفته شاهد خودکفایی سالانه 10 درصد از مددجویان این نهاد هستیم.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان جامعه هدف این نهاد در استان را شامل چهار درصد از جمعیت استان برابر با 22 هزار خانوار اعلام کرد و نقل کرد: خدمات کمیته امداد بر اساس نیازهای مددجویان و به صورت هدفمند با تکیه بر اهداف توانمندسازی این نهاد ارائه می شود.

صفری با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی در امر مدد به نیازمندان و توانمندسازی آنها نقل کرد: کمیته امداد نیز با تکیه بر مشارکت های مردمی و استعدادسنجی مددجویان اقدامات مربوط را در توانمندسازی و خودکفایی جامعه هدف به انجام میرساند.

وی با اشاره به این که اعتماد مردمان سرمایه اجتماعی کمیته امداد است، اضافه کرد: ائمه جمعه و همکاری آنها نقش بسزایی در اعتمادسازی بیشتر و افزایش مشارکت های مردمی دارد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان همچنین با تاکید بر احداث مجتمع خدماتی مددجویی برای توانمند سازی جامعه هدف در روستاهای در بر می داری ظرفیت توصیه ایجاد کارگاه های قالیبافی برای افراد در بر می داری شرایط را مطرح کرد.

وی همچنین از ائمه جمعه شهرستان درخواست، برای جلب مشارکت های مردمی در امر زکات از ظرفیت تریبون نماز جمعه بهره گرفته و نسبت به برگزاری جلسات مستمر شورای زکات اقدام کنند.

امام جمعه بزینه رود نیز در این نشست با اشاره به اهداف فعالیت کمیته امداد بیان کرد: این نهاد به دستور امام راحل تشکیل شده و هدف آن مدد به محرومان به تاسی از ائمه معصومان (ع) بوده است.

حجت الاسلام عیوضی تصریح کرد: امداد نهادی است زیر نظر رهبری و ماذون از ایشان و یادگار امام راحل است، از همین رو نکته اعتماد مردمان است.

********************************

گردآوری از: شادی س.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ای مه صاحب قران از بنده حافظ ياد کن ««« »»» تا دعای دولت آن حسن روزافزون کنماحداث مجتمع خدماتی ویژه مددجویان برای تحقق اهداف توانمند سازی کمیته امداد


TT / 53 --- TP / 14%

گردآوری شده توسط : شادی س.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : تحقق
برچسب ها : اهداف , احداث , کمیته , مجتمع , خدماتی , مددجویان

مطالب مرتبط