اختصاص افزایش اعتبارات برای ایمن سازی جاده های فارس

اختصاص افزایش اعتبارات برای ایمن سازی جاده های فارس

خبرگزاری فارس: اختصاص افزایش اعتبارات برای ایمن‌سازی جاده‌های فارس

معاون امور عمرانی استاندار فارس نقل کرد: باید اعتبار بیشتری برای ایمن‌سازی راه‌ها به این استان که نسبت به دیگر استان‌ها پهناورتر و تردد ماشین های بیشتری به خاطر ترانزیت بودن در جاده‌های آن صورت می‌گیرد اختصاص کشف کند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از شیراز، خلیل رضائیان بعدازظهر امروز در آیین تودیع و معارفه مدیران پیشین و تازه اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای فارس در سخنانی بیان داشت: مدیرکل تازه راهداری و حمل ونقل جاده ای فارس باید نسبت به دو رویداد جلو روی بزرگ راهپیمایی اربعین حسینی به مقصد کربلای معلا و فصل سرما و یخبندان اهتمام بیشتری نمایان کنند تا به خوبی و به دوراز هیچ گونه معضلی اجرایی و عملیاتی شود.

وی با اشاره به این که در آمارها فارس یکی از استان های ردیف اول در تلفات جاده ای شناسانده شده است، اضافه کرد: در بسیاری از موارد اول و آخر بودن ارزش نیست و بر این اعتقاد هستیم که در تصادفات جاده ای اگه یک نفر جان خود را از دست دهد برای ما اصلی و تأسف بار است.

معاون امور عمرانی استاندار فارس خاطرنشان کرد: برای مقابله با تلفات و تصادف جاده ای باید اعتبار بیشتری به استانی مانند فارس که نسبت به دیگر استان ها پهناورتر و تردد ماشین های بیشتری به خاطر ترانزیت بودن در جاده های آن صورت می گیرد اختصاص کشف کند.

مدیرکل تازه راهداری و حمل ونقل جاده ای فارس نیز در ادامه این آئین بیان داشت: فارس در بر می داری شاخصه و ظرفیت های بسیار، طول راه های شریانی همسنگ و بیشترین لوازم حمل ونقل عمومی و قطب پزشکی جنوب کشور است.

علیرضا مشکی پور خاطرنشان کرد: مجاورت فارس با شش استان، داشتن 14 ورودی راه های شریانی و عمده، کریدور شمال به جنوب و شرق به غرب این استان را به یکی از استان های اصلی در زمینه حمل ونقل مبدل کرده است.

وی تصریح کرد: در کنار اقتصاد مقاومتی باید با اقدام و عمل در حوزه نگهداری، مطمئنی و افزایش آسایش مسافران و کاهش تصادفات جاده ای با شعار راه ایمن و توسعه پایدار گام برداشت.

مدیرکل پیشین این اداره کل نیز در ادامه این نشست در رابطه با قسمتی از فعالیت های انجام شده نقل کرد: از ابتدای آغاز به کار در این اداره کل آمار تلفات جاده ای از 2 هزار و 443 نفر درحال حاضر به 981 نفر کاهش کشف کرده است.

احمد درخواست خدایی بیان داشت: مجوز 100 مجتمع نگاه کن راهی در سطح راه های فارس صادر شده که از این تعداد 31 مجتمع به بهره برداری رسیده و 26 مورد دیگر در دست احداث است و تا پایان سال جاری چهار مجتمع دیگر به بهره برداری می رسد.

— با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى رسانيد —

نگارش از : افشين ب.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

زلف خاتون ظفر شيفته پرچم توست
««« »»»
ديده فتح ابد عاشق جولان تو باد

اختصاص افزایش اعتبارات برای ایمن سازی جاده های فارس

TT / 65 — TP / 15%

نظر دهید