اخطار جدی در زمینه بازی بچه ها با خمیر جادویی !

هشدار جدی درباره بازی کودکان با خمیر جادویی !

بازی با خمیر جادویی برای کودکان ضرر دارد

اسلایم یک ماده خمیری است که وضعیت ژلاتینی دارد و به شکل های گوناگوی درمیاد خمیر اسلایم یا همان خمیر جادویی یک وسیله بازی برای کودکان است و با آن قادر هستند اشکال و اجسام تهیه کنند . بازی با خمیر جادویی در افزایش مهارت و خلاقیت خردسال نقش نقش می داری را ایفا میکند اما خالی از لطف نیست که آگاهی بدارید همین وسیله بازی امکان می دارد خردسال شما را بیمار کند.

ویدئوهای زیادی در باره خمیربازی اسلایم انتشار داده شده که کودکان و والدین آن ها را به تهیه کرد این بازی مشغول کننده برای کودکانشان تشویق می کند.

درحالی این بازی، تفریحی ساده و خوب برای کودکان حساب میشود که قادر هست آن ها را به خوبی مشغول کند و همین مساله، والدین را به تهیه کرد سه سوته این بازی تشویق می کند، اما باید یادآور شد که با وجود همه بازرگانی که برای تهیه کرد خمیر بازی اسلایم می شود، ضررها و خطراتی کشنده برای کودکان دارد ومواردی از این ضررها به تصویب رسانده شده است.

ازجمله ضررهای این بازی مسموم شدن هزاران خردسال به علت بازی با اسلایم خمیر است.

مسمومیت هزاران خردسال بخاطر بازی با خمیر جادویی

حقیقت خمیر اسلایم یا خمیر جادویی کودکان چه است؟

خمیر بازی اسلایم یا خمیر جادویی درواقع نوعی بازی پلاستیکی یا به واژه درست تر نوعی خمیر یا لرزانک یا ‪ژله‬ است که آنرا به علت سهولت شکل دادن به آن توسط کودکان خمیر جادویی نام نهاده اند که خردسال از بازی با آن لذت می برد و با آن قادر هست هر شکلی را که بخواهد تهیه کند و با تبلیغ های بسیاری که برای این بازی می شود، خیلی از والدین به تهیه کرد آن تمایل مییابند.

تحقیقاتی که درباره خمیر اسلایم یا خمیرجادویی انجام شده، نمایان میکند مقدار زیادی سم درآن وجودارد و مساله اصلیتر، ماده اصلی تشکیل دهنده این خمیر پودری است که برای کشتن سوسک و انواع حشرات موذی به کار گرفته میشود و به اسید بوریک سرشناس است.

اسید بوریک از خطرناک ترین انواع سم است و به همین علت برای کشتن حشرات به کار گرفته میشود.

برخی از مراکز علمی درکشورهای حوزه خلیج فارس به طور مجلسی درباره این بازی هشدار داده و خواستار جمع آوری آن از بازار شده اند.

خمیر جادویی برای کودکان مضر است

--------------------------------------------------

نگارنده : سالار س.

کودک و خانواده در بخش بارداری و کودک یاری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

اين نقطه سياه که آمد مدار نور ««« »»» عکسيست در حديقه بينش ز خال تواخطار جدی در زمینه بازی بچه ها با خمیر جادویی !


TT / 71 --- TP / 18%

گردآوری شده توسط : سالار س.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : خمیر
برچسب ها : کودکان

مطالب مرتبط