اخطار محقق ایرانی نسبت به عقب ماندگی کشور در حوزه طب بازساختی

هشدار محقق ایرانی نسبت به عقب ماندگی کشور در حوزه طب بازساختی

سیناپرس: رییس مرکز تحقیقات پوست وسلول‌های بنیادی با تاکید بر اینکه در حال حاضر در کشور پتانسیل‌های خوبی در حوزه طب بازساختی ایجاد شده است، نسبت به عقب ماندن ایران در این حوزه هشدار داد.

 دکتر نیلفروش‌زاده روز چهارشنبه، 28 مهرماه در سومین کنگره سراسری پیشرفت‌های مهندسی بافت و پزشکی بازساختی که در مرکز همایشهای رازی تهران برگزار شد، با اشاره به روش‌های درمانی با استفاده از سلول‌های بنیادی افزود: زمانی که لیزر در حوزه پزشکی مطرح شد، هرگز تصور نمی‌شد که از این ابزار در درمان برخی بیماری‌هایی که امکان معالجه برای آن‌ها وجود نداشت، استفاده شود.

وی ادامه داد: امروزه با پیشرفت‌های صورت گرفته در حوزه لیزر در مواردی که در درمان بیماری‌ها ناتوان بودیم، راهکارهای درمانی برای آن‌ ارائه کرده‌ایم.

نیلفروش‌زاده با اشاره به اولین پیوند خون بند ناف در سال ۱۹۵۶ خاطر نشان کرد: با توسعه این روش امروز توانمندی‌های زیادی در حوزه علوم سلولی ایجاد شده است، به گونه‌ای که امروزه بشر قادر به تولید انسان است.

رییس مرکز تحقیقات پوست و سلول‌های بنیادی با اشاره به روش‌های طب بازساختی یادآور شد: طب بازساختی روشی است که می‌توان بافت از دست رفته را دوباره احیا کرد.

وی با تاکید بر این‌که در حال حاضر سرمایه‌های عظیمی در این رابطه در کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: ما در حال حاضر در این حوزه از کشور کره عقب افتاده‌ایم و باید با برنامه‌ریزی جدی از پتانسیل‌های موجود در کشور استفاده کنیم تا در آینده بتوانیم حرفی برای گفتن داشته باشیم.

****انتهاي مطلب****

نگارش از : اميد ل.

تازه های سلامت و پزشکی در بخش سلامت سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گر چه با دلق ملمع می گلگون عيب است ««« »»» مکنم عيب کز او رنگ ريا می‌شويماخطار محقق ایرانی نسبت به عقب ماندگی کشور در حوزه طب بازساختی


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : اميد ل.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : محقق
برچسب ها :

مطالب مرتبط