اخطار مدیر پیشین Facebook در مورد خطرات تکنولوژی (2 عکس)

هشدار مدیر سابق فیس بوک درباره مخاطرات فناوری

به‌تازگی آنتونیو مارتینز به‌عنوان مدیر سابق شبکه اجتماعی فیس‌بوک مخابره کرده است که در سی سال بعد شاهد از بین رفتن جوامع بشری به‌واسطه رشد بی‌رویه فناوری خواهیم بود.
تصویر شماره 1 ⇩


اخیراً "آنتونیو مارتینز" به عنوان مدیر سابق شبکه اجتماعی فیسبوک مخابره کرده است که در سی سال بعد شاهد خطرات زیادی، احتمالاً دررده از بین رفتن جوامع بشری براساس رشد بیش از اندازه فناوری خواهیم بود.


به اعلان سرزه و به نقل از ایتنا از رایورز به گفته وب سایت خبری تفسیری ibtimes، آنتونیو مارتینز نام بزرگی در سیلیکون ولی به حساب آمده و مورد باحال این که علیرغم ترک فیسبوک، همچنان مورد توجه رسانه ها قرار دارد.
در این میان اخیراً او در گفت و گوای پرسرو و صدا مخابره نموده که بشر با رویکرد خاصی که به منظور توسعه فناوری اتخاذ کرده است -در عمل- در حال از میان بردن آینده خود بوده و احتمال دارد جوامع بشری به زودی سقوط را تجربه نمایند.

مارتینز که نگاه بدبینانه ای به فناوری دارد، باور دارد که استفاده بیش از اندازه از دستگاههای موبایل هوشمند انسان ها را به ماشین ها وابسته کرده است و از طرف دیگر بنا بر عرضه قریب الوقوع ماشین های بی شوفر هم می توان انتظار داشت که نسل بشر به چرخه ای از طغیان، چالش و ناامیدی وارد شود.

تصویر شماره 2 ⇩
تصویر اخطار مدیر سابق فیسبوک در مورد خطرات فناوری

او همچنین باور دارد که هوش مصنوعی و صنایع روباتیک در حال از میان بردن بازار کار انسان ها می باشند و به زودی انسان ها بر اثر فقدان شدید کار با مشکلاتی بزرگ در سطح جوامع گوناگون روبرو خواهند شد.
اینگونه او حدس میزند که در طول سی سال بعد، سطح بیکاری براساس فناوری به اندازه ای زیاد خواهد شد که جوامع بزرگ آغاز به از هم پاشیدن خواهند کرد.

مارتینز دراین باره ذکر میکند: «هر بار که کسی خارج از چرخه سیلیکون ولی را نگاه میکنم، به این مییاندیشم که ده ها کمپانی بزرگ به صورت دیوانه وار در حال کوشش می باشند تا او از کار بیکار شود. تا سی سال بعد نیمی از جمعیت زمین دیگر شغلی برای خود نخواهند داشت و این امر به انقلاب های درونی جامعه ها منتهی خواهد شد.»

او در انتها سخنان خود گفت: «مردم معمولی درک نمیکنند که شاهد مسابقه ای میان سیاست و فناوری می باشیم و فناوری در شرف پیروزی در این رقابت است. فناوری به اندازه ای از ما پیش است که پیش از این که بخواهیم درک کنیم قادر هست کارهایمان را از ما گرفته و اقتصاد بین المللی را به زانو دربیاورد.»

**************************************

متن از : شهريار ف.

رباتیک در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چو با حبيب نشينی و باده پيمايی ««« »»» به ياد دار محبان بادپيما رااخطار مدیر پیشین Facebook در مورد خطرات تکنولوژی (2 عکس)


TT / 136 --- TP / 32%

گردآوری شده توسط : شهريار ف.
تاریخ گردآوری : 2017-08-12
در دسته بندی : سابق
برچسب ها : فیس بوک

مطالب مرتبط