ادامه کاهش قیمت اوراق تسهیلات مسکن/اوراق مرابحه گندم در جمع اسناد خزانه قابل معامله

ادامه کاهش قیمت اوراق تسهیلات مسکن/اوراق مرابحه گندم در جمع اسناد خزانه قابل معامله

خبرگزاری فارس: ادامه کاهش قیمت اوراق تسهیلات مسکن/اوراق مرابحه گندم در جمع اسناد خزانه قابل معامله

فرابورس کشورمان در آخرین روز معاملاتی مهرماه شاهد گشایش نماد اسناد خزانه اسلامی مرحله دهم در بازار ابزارهای نوین مالی بود که در پی آن هر ورقه از این اوراق با قیمت پایانی ۸۳۷ هزار و ۳۵۰ ریال دادوستد شد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد به نقل از روابط عمومی فرابورس کشورمان؛ اسناد خزانه مرحله دهم که در راستای تسویه بخشی از طلب طلبکاران غیردولتی به آنها واگذار شده، به ارزش ۱۵ هزار میلیارد ریال بوده و سر رسید آن مهرماه سال آینده است. امروز در جریان بازگشایی نماد این اوراق ۲۰۰ هزار ورقه به ارزش ۱۶۷ میلیارد و ۴۷۰ میلیون ریال نکته مبادله قرار گرفت.

در همین حال در بازار اوراق با درآمد ثابت فرابورس کشورمان حدود ۴۷۵ هزار ورقه به ارزش ۴۲۶ میلیارد ریال معامله شد که بعد از “اخزا۱۰” به ترتیب نماد اسناد خزانه اسلامی مراحل ۵، ۷، ۶، ۸ و ۴ بالاترین حجم و ارزش معاملاتی را در این بازار آزمودند.

روز جاری در مجموع ارزش معاملات اسناد خزانه موجود در بازار فرابورس به بیش از ۳۸۰ میلیارد ریال رسید که سهم ۲۷ درصدی از ارزش کل معاملات فرابورس کشورمان را به خود اختصاص می داد.

در مجموع بازارهای نخست، دوم و پایه نیز ۲۱۴ میلیون سهم به ارزش ۷۹۱ میلیارد ریال نقل و انتقال کشف کرد. بیشترین ارزش معامله در اختیار نماد شرکت پالایش نفت لاوان و بالاترین حجم معاملات در اختیار نماد شرکت ریل توجه کن سیر قرار گرفت. در نماد “شاوان” ۱۱ میلیون سهم به ارزش ۱۵۱ میلیارد ریال و در نماد “حریل” ۲۲ میلیون سهم به ارزش ۳۳ میلیارد ریال تهیه کرد و فرش شد.

در بازار سهم فرابورس همچنین نماد شرکت های پتروشیمی مارون و آهن و فولاد ارفع بالاترین تاثیر منفی را بر آیفکس قرار دادند و در مقابل نماد شرکت های هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه و پالایش نفت لاوان بالاترین تاثیر مثبت را بر این شاخص داشتند، تا در نهایت در پایان بازار نماگر این بازار با افت نزدیک به ۳ واحدی در ارتفاع ۸۲۴ واحدی بایستد.

در بازار ابزارهای نوین مالی نیز کماکان شاهد افت گران اوراق تسهیلات مسکن بودیم، به طوری که تسه ها در قیمت های پایانی ۸۱۷ تا ۸۵۰ هزار ریال دادوستد شدند.

در نهایت امروز ۳۱۸ میلیون سهم به ارزش یکهزار و ۴۱۸ میلیارد ریال در بازارهای فرابورس نکته مبادله قرار گرفت که این حجم معامله در ۲۷ هزار و ۴۸۱ دفعه دادوستد شد.

— نظرات شما براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود —

نگارش : فروزان گ.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چه دوزخی چه بهشتی چه آدمی چه پری
««« »»»
به مذهب همه کفر طريقت است امساک

ادامه کاهش قیمت اوراق تسهیلات مسکن/اوراق مرابحه گندم در جمع اسناد خزانه قابل معامله

TT / 29 — TP / 7%

نظر دهید

لطفا جواب سئوال زیر را بدهید *