ادامه کاهش قیمت اوراق تسهیلات مسکن/اوراق مرابحه گندم در جمع اسناد خزانه قابل معامله

ادامه کاهش قیمت اوراق تسهیلات مسکن/اوراق مرابحه گندم در جمع اسناد خزانه قابل معامله

فرابورس کشورمان در آخرین روز معاملاتی مهرماه شاهد گشایش نماد اسناد خزانه اسلامی مرحله دهم در بازار ابزارهای نوین مالی بود که در پی آن هر ورقه از این اوراق با قیمت پایانی 837 هزار و 350 ریال دادوستد شد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد به نقل از روابط عمومی فرابورس کشورمان؛ اسناد خزانه مرحله دهم که در راستای تسویه بخشی از طلب طلبکاران غیردولتی به آنها واگذار شده، به ارزش 15 هزار میلیارد ریال بوده و سر رسید آن مهرماه سال آینده است. امروز در جریان بازگشایی نماد این اوراق 200 هزار ورقه به ارزش 167 میلیارد و 470 میلیون ریال نکته مبادله قرار گرفت.

در همین حال در بازار اوراق با درآمد ثابت فرابورس کشورمان حدود 475 هزار ورقه به ارزش 426 میلیارد ریال معامله شد که بعد از "اخزا10" به ترتیب نماد اسناد خزانه اسلامی مراحل 5، 7، 6، 8 و 4 بالاترین حجم و ارزش معاملاتی را در این بازار آزمودند.

روز جاری در مجموع ارزش معاملات اسناد خزانه موجود در بازار فرابورس به بیش از 380 میلیارد ریال رسید که سهم 27 درصدی از ارزش کل معاملات فرابورس کشورمان را به خود اختصاص می داد.

در مجموع بازارهای نخست، دوم و پایه نیز 214 میلیون سهم به ارزش 791 میلیارد ریال نقل و انتقال کشف کرد. بیشترین ارزش معامله در اختیار نماد شرکت پالایش نفت لاوان و بالاترین حجم معاملات در اختیار نماد شرکت ریل توجه کن سیر قرار گرفت. در نماد "شاوان" 11 میلیون سهم به ارزش 151 میلیارد ریال و در نماد "حریل" 22 میلیون سهم به ارزش 33 میلیارد ریال تهیه کرد و فرش شد.

در بازار سهم فرابورس همچنین نماد شرکت های پتروشیمی مارون و آهن و فولاد ارفع بالاترین تاثیر منفی را بر آیفکس قرار دادند و در مقابل نماد شرکت های هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه و پالایش نفت لاوان بالاترین تاثیر مثبت را بر این شاخص داشتند، تا در نهایت در پایان بازار نماگر این بازار با افت نزدیک به 3 واحدی در ارتفاع 824 واحدی بایستد.

در بازار ابزارهای نوین مالی نیز کماکان شاهد افت گران اوراق تسهیلات مسکن بودیم، به طوری که تسه ها در قیمت های پایانی 817 تا 850 هزار ریال دادوستد شدند.

در نهایت امروز 318 میلیون سهم به ارزش یکهزار و 418 میلیارد ریال در بازارهای فرابورس نکته مبادله قرار گرفت که این حجم معامله در 27 هزار و 481 دفعه دادوستد شد.

-- نظرات شما براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود --

نگارش : فروزان گ.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چه دوزخی چه بهشتی چه آدمی چه پری ««« »»» به مذهب همه کفر طريقت است امساکادامه کاهش قیمت اوراق تسهیلات مسکن/اوراق مرابحه گندم در جمع اسناد خزانه قابل معامله


TT / 29 --- TP / 7%

گردآوری شده توسط : فروزان گ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : اسناد
برچسب ها : مُسکن , معامله , گندم , اوراق , تسهیلات , خزانه , مرابحه

مطالب مرتبط