ادعای ساخت بهترین تراشه جهان بدست شرکت سامسونگ

ادعای ساخت بهترین تراشه دنیا توسط سامسونگ

سامسونگ به صورت مجلسی اعلام کرد که قادر بوده به عنوان اولین شرکت در جهان به تکنولوژی تولید انبوه تراشه ۱۰ نانومتری رسیده است و شرکت های تکنولوژی قادر خواهند بود سفارش‌های ساخت تراشه‌های خود را به این شرکت ارسال نمایند.

به گزارش کلیک،سامسونگ مدعی است که در پی رسیدن به خوب تری مخصوص در عرصه موبایل است. خصوصاً این شرکت بزرگ فن‌آوری از آغاز تولید تراشه‌هایی با پردازش ۱۰ نانومتر گزارش کرد –شرکتی که تنها سازنده متخصص برای انجام این کار می‌باشد.

واضح است که هرچقدر دیزاین تراشه ها کوچولو تر باشد میتوان جریان برق و فرآیند پردازش بیشتری به ریزداده ها با سایز دلخواه وارد کرد. حال چنانچه همین پردازش ۱۰ نانومتری را بر روی کامپیوترهای کوانتونومی که براساس مقیاس های هسته ای عمل می کنند به انجام رسانیم اینطور انتظار می رود که قدرت شمارش اعداد بیشتری در همان فضا تولید شود. سامسونگ مدعی است این تراشه خوب ترین تراشه جهان به حساب مییاید.

ظاهرا سامسونگ اعلام کرده است که در سال ۲۰۱۷ روکش های سیلیکونی توسعه یافته خود را بر روی سیستم های گشوده شده روانه بازار خواهد کرد.درمقایسه با سامسونگ که بر روی تراشه های ۱۰ نانومتری فعالیت می کند،گوگل پیکسل و گوگل پیکسل ایکس ال دو محصول آخر گوشی های اندروید- در بر می داری توجه کننده اسنپ دراگون ۸۲۱ کوالکام است که با پروسه ۱۴ نانومتری تامین می شوند .

-- ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کاربر عزيز، کمک کنيد --

نگارش توسط : فروزان گ.

تازه های فناوری در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

کی بود در زمانه وفا جام می بيار ««« »»» تا من حکايت جم و کاووس کی کنمادعای ساخت بهترین تراشه جهان بدست شرکت سامسونگ


TT / 54 --- TP / 25%

گردآوری شده توسط : فروزان گ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : تازه های فناوری
برچسب ها : ادعای , سامسونگ , تراشه

مطالب مرتبط