ارائه آخرین دستاوردهای کارآفرینان شهرضا در جشنواره کارآفرینی و ایده برتر

ارائه آخرین دستاوردهای کارآفرینان شهرضا در جشنواره کارآفرینی و ایده برتر

ارائه آخرین دستاوردهای کارآفرینان شهرضا در جشنواره کارآفرینی و ایده برتر، تشویق افراد به کارآفرینی و ایجاد روحیه ریسک پذیری، ایجاد کلینیک مشاوره شغلی در شهرستان شهرضا از مهمترین مطالبی بود که در جلسه شورای اسلامی شهرستان شهرضا مطرح شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرضا، منصوره السادات صفوی در جلسه هم اندیشی در زمینه برگزاری جشنواره ایده برتر و کارآفرینی در شهرستان شهرضا، اظهارداشت: استفاده از نظرات تخصصی در بخش های مختلف و ارائه آمار و اطلاعات دقیق، یکی از مهمترین زیرساخت های لازم برای توسعه همه جانبه صنایع و عرصه های کارآفرینی و افزایش آمار اشتغال در شهرستان است.

رییس شورای اسلامی شهرستان شهرضا افزود: فقدان بانک اطلاعاتی جامع برای انعکاس و بررسی فرصت های سرمایه گذاری و نبود مکانی مناسب برای راهنمایی و هدایت کارآفرینان، سبب اتلاف وقت و هر رفتن انرژی نیروی انسانی می شود.

وی افزود: با هدف استفاده از نظرات کارشناسان و متخصصان شهرستان جشنواره کارآفرینی و فرصت های سرمایه گذاری در شهرستان در راستای توسعه عرصه های کارآفرینی در این شهرستان برگزار می شود.

رییس شورای اسلامی شهرستان شهرضا با بیان اینکه بیکاری فارغ التحصیلان رشته های علوم انسانی یکی از معضلات فرا روی مسئولان کشور است، گفت: شمار بالای فارغ التحصیلان این رشته ها که بیشتر باید در مشاغل نظارتی، آموزشی و ایده پردازی فعالیت کنند به دلیل عدم وجود بسترهای مناسب شغلی در سایر بخش ها نظیر صنعت یا کشاورزی، مشغول به کار شده اند.

وی با اشاره به بیکاری بالای فارغ التحصیلان در رشته های حقوق و علوم اجتماعی در شهرستان، گفت: معضلات و مشکلات اجتماعی نظیر طلاق در شهرستان وجود دارد، باید با مراجعه به آراء و دانش این گروه از فارغ التحصیلان این مشکلات را برطرف شود.

صفوی تصریح کرد: جشنواره کارآفرینی و فرصت های سرمایه گذاری این شهرستان در سه بخش نمایشگاهی، سمینار و دیدار با مسئولان برگزار می شود که در بخش دیدار با مسئولان کارآفرینان موفق شهرستان مشکلات خود را با مسئولان ارشد ملی و استانی مطرح می کنند.

وی با بیان اینکه در بخش نمایشگاهی آخرین دستاوردهای کارآفرینان شهرستان به نمایش گذاشته می شود، گفت: در بخش سمینار راهکارهای احیای صنایع غیرفعال و نیمه فعال با استفاده از نظرات کارشناسان و کارآفرینان برتر، مطرح می شود.

رئیس شورای اسلامی شهرستان شهرضا افزود: استفاده از نظرات دانش آموزان در حوزه کارآفرینی برای نخستین بار در کشور در این جشنواره انجام می شود.

وی تصریح کرد: از دیگر اهداف این جشنواره می توان به تشویق و ترویج فرهنگ ایده پردازی و خلاقیت، جمع آوری ایده های کسب و کار و تشکیل بانک ایده و شناسایی صاحبان ایده های نو، حمایت مادی و معنوی از طرح ها و ایده های برتر، توسعه تفکر بکارگیری علوم و فن آوری و آموخته های دانشگاهی در راستای تولید ثروت، آشنایی دانشجویان با موضوع چگونگی راه اندازی یک کسب و کار موفق، تعامل مؤثر صاحبان ایده و حرکت در راستای تحقق دانشگاه کارآفرین اشاره کرد.

صفوی بیان کرد: نوآورانه بودن، قابل اجرا بودن از لحاظ علمی و عملی، جامع بودن و عمومیت داشتن و حل کردن حداقل یکی از مشکلات دانشگاه، صنعت یا جامعه از ویژگی های ایده های این جشنواره است.

یکی از نیازهای جامعه، ایجاد ادبیات صحیح کارآفرینی در بین سرمایه گذاران است

مسئول مرکز رشد شهرضا در ادامه جلسه شورای اسلامی این شهرستان، با تأکید بر ضرورت ایجاد بسترهای لازم برای تجاری سازی ایده های مختلف، گفت: تشویق افراد به کارآفرینی و ایجاد روحیه ریسک پذیری در افراد یکی از مهمترین زمینه های افزایش عرصه های کار و همچنین آمار اشتغال است.

محمدمهدی همت با اشاره به برگزاری جشنواره کارآفرینی و فرصت های سرمایه گذاری شهرستان شهرضا، اظهارداشت: پیش بینی یک رویداد سالانه با هدف فرهنگسازی برای کارآفرینی در شهرستان ضروری است.

وی گفت: یکی از نیازهای جامعه، ایجاد ادبیات صحیح کارآفرینی در بین سرمایه گذاران است، کارآفرین موفق باید به جای جذب تسهیلات بانکی و یا متکی بر منابع دولتی به دنبال جذب شرکای تجاری و توسعه مناسبات تجاری بین المللی در حوزه فعالیت خود باشد.

مسئول مرکز رشد شهرضا ریسک پذیری را یکی از مهمترین ویژگی های کارآفرینان موفق برشمرد و افزود: افرادی که روحیه ریسک پذیری نداشته و با ظرفیت ها و نیازهای بازار هم آشنا نیستند بهتر از برای سرمایه گذاری اقدام نکنند.

ایجاد کلینیک مشاوره شغلی در شهرستان شهرضا

رییس اداره صنعت معدن تجارت شهرستان شهرضا در ادامه جلسه، با بیان اینکه متأسفانه در جامعه به رشته های علوم انسانی توجه زیادی نشده و این مسئله مشکلات زیادی را ایجاد کرده، گفت: باید بستر مناسبی برای افزایش حضور فارغ التحصیلان علوم انسانی در مشاغل و حرفه ها و استفاده از نظرات تخصصی آنها، فراهم شود.

محمد ابراهیم خاتمی گفت: بسیاری از صنایعی که در حال حاضر با مشکلات جدی مواجه هستند، به دلیل نقص در سیستم مدیریتی دچار بحران شده اند و در جشنواره کارآفرینی و ایده برتر باید راهکارهای اصلاح نظام مدیریتی به آنها ارائه شود.

وی با اشاره به ایجاد کلینیک مشاوره شغلی شهرستان شهرضا در آینده نزدیک، افزود: این مرکز با مشارکت شرکت شهرک های صنعتی استان و با هدف ارائه مشاوره به کارآفرینان و سرمایه گذاران ایجاد می شود.

رییس اداره صنعت معدن تجارت شهرستان شهرضا گفت: در این کلینیک با استفاده از کارشناسان واحد فن بازار شرکت شهرک های صنعتی شهرستان، آموزش های تخصصی کارآفرینی و بازاریابی به افراد ارائه می شود.

--- با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، کمک کنيد ---

نگارش توسط : خداداد ل.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

زاهد ار راه به رندی نبرد معذور است ««« »»» عشق کاريست که موقوف هدايت باشدارائه آخرین دستاوردهای کارآفرینان شهرضا در جشنواره کارآفرینی و ایده برتر


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : خداداد ل.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استان ها
برچسب ها : ارائه , دستاوردهای , ایده , جشنواره , کارآفرینی , شهرضا , کارآفرینان

مطالب مرتبط