ارائه بیش از 356 هزار نفرساعت آموزش مهارتی به روستاییان همدان

ارائه بیش از 356 هزار نفرساعت آموزش مهارتی به روستاییان همدان

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای همدان از ارائه بیش از 356 هزار نفرساعت آموزش‌های مهارتی به روستاییان همدان گزارش کرد.

علیرضا مهرابی امروز در مکالمه با خبرنگار فارس در همدان بیان کرد: بیش از 356 هزار نفرساعت تعلیمهای مهارتی توسط سازمان فنی و حرفه‎ای استان به روستاییان همدان ارائه شده است.

وی گفت: این دوره ها با هدف اشتغال در روستاها، ارتقای مهارت روستاییان، افزایش بهره وری و پیش گیری از مهاجرت روستاییان به ثمر رسیده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‎ای استان همدان اضافه کرد: یکی از اهداف فنی و حرفه ای تحقق عدالت اجتماعی و اشاعه آموزش‎های مهارتی و ساماندهی مشاغل خانگی در مناطق روستایی است که این آموزش‎ها نیز در همین راستا صورت می‎گیرد.

وی تصریح کرد: تعلیمهای مهارتی در بخش پرورش توت فرنگی، پیرایشگر مردانه درجه 2، پیکر تراش چوب، دوزنده کیف چرمی با دست، رنگ آمیزی نقشه فرش، زعفران کار، قالیباف درجه 2، پروراننده زنبور عسل، کشتکار سیب زمینی، منبت کار درجه 2، راسته دوز، سری دوز حرفه ای، کارآفرینی، رایانه کار ICDL درجه یک و... ارائه شده است.

مهرابی با بیان این که این آموزش ها به 2 هزار و 116 نفر در روستاهای همدان ارائه شده است، بیان داشت: از کل تعداد آموزش‎دیدگان در نیمه اول امسال 647 نفر فوت شد و بقیه خانم بودند.

*نظرات شما مايه دلگرمى ماست*

تهیه از: سينا ف.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

جهان بر ابروی عيد از هلال وسمه کشيد ««« »»» هلال عيد در ابروی يار بايد ديدارائه بیش از 356 هزار نفرساعت آموزش مهارتی به روستاییان همدان


TT / 20 --- TP / 9%

گردآوری شده توسط : سينا ف.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : ارائه
برچسب ها : روستاییان , نفرساعت

مطالب مرتبط