اربعین بهترین فضای تبلیغی برای مقابله با جریانات انحرافی

اربعین بهترین فضای تبلیغی برای مقابله با جریانات انحرافی

مدیر تبلیغ حوزه علمیه خراسان بیان کرد: اربعین حسینی خوب ترین محیط تبلیغی برای مقابله با جریانات انحرافی غیر مذهبی در نگاه کن مردمان و زائران است.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از مشهد، حجت الاسلام صابری تولایی، مدیر تبلیغ معاونت فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خراسان در نخستین نشست توجیهی تعلیمی مبلغان خواهر مخصوص مسافرت تبلیغی اربعین، با بیان اینکه محیط تبلیغ اربعین با تبلیغ جهادی در کشورمان فرق می دارد، مطرح کرد: اربعین خوب ترین فضا برای مقابله با همه تلاش ها و هزینه شبکه ها و رسانه های غربی و توقف پخش و نفوذ بیشتر تفکرات انحرافی غیر مذهبی است.

وی با بیان اینکه امروزه با توجه به امکانات رسانه ای، منتقل کردن صدای حق به تمام جهان راحت شده، بیان کرد: منحصر به فرد ترین و بزرگترین تجمع فرهنگی مذهبی در جهان را در محیط زیارتی اربعین در مسیر منتهی به کربلای معلی داریم و تاکنون نیز سابقه ای چنین جمعیت و حرکتی را نداشته است.

مدیر تبلیغ معاونت فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه حدود 22 کشور در این حرکت و جنبش مذهبی حضور دارند، افزود: تجمع عظیم عزاداران اربعین حسینی، حضور و گسترش تفکرات غیر مذهبی را نیز به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: به همان نسبت که ما می خواهیم از محیط تبلیغی اربعین استفاده و بهره های ضروری را ببریم، دیگر تفکرات غیر مذهبی نیز فعالیت های خود را در حوزه های سیاسی، فرهنگی و جریان سازی مذهبی دنبال خواهند کرد.

حجت الاسلام صابری تولایی بیان کرد: اسلام، تشییع، انقلابی بودن با زیر ساخت های معرفت رضوی، چهار هویت و شاخصه حضور مبلغان در محیط تبلیغی اربعین حسینی خواهد بود.

وی وظیفه حوزویان را مقابله با انحرافات مذهبی آگاهی داشت و بیان کرد: باید با تولید محتواهای ضروری برای نهادینه کردن اسلام منحصر بفرد محمدی، تشییع و همچنین ارتقای روحیه انقلابی با زیر ساخت های معرفت رضوی رابطه اثرگذار و انتقال معارف را در دل تک تک زائران به وجود آوریم.

سخنران این نشست با بیان اینکه حوزه علمیه خراسان تاکنون چنین برنامه منسجمی نداشته، ابراز کرد: بعد از تحول در ساختار حوزه علمیه خراسان و در راستای تحولات حوزه، معاونت فرهنگی تبلیغی این حوزه اتصال به محیط اجتماعی جامعه را در برنامه و فعالیت های خود گذاشته است.

وی در ادامه خطاب به مبلغان تاکید کرد: توان و ظرفیت خود را پای کار آورید و سعی کنید به صورت کیفی و جدی در قالب کار فرهنگی حاضر باشید تا از تبلیغ در محیط ایجاد شده اربعین حسینی خوب ترین بهره را ببرید.

حجت الاسلام صابری تولایی با اشاره به سختی های موجود در این محیط تبلیغی بیان کرد: رسالتی که ما در این مسافرت به انجام میرسانیم به همان سختی های مسافرت حضرت زینب(س) در مسیر حرکت کاروان اسرا به سمت کربلا است، بنابراین با توکل به ایشان سختی های تبلیغ را به جان تهیه بکنید.

وی در پایان چهار دستاورد را حاصل تبلیغ در جمع زائران اربعین حسینی برشمرد و نقل کرد: معرفت، بصیرت، انگیزه و معنویت اضافه کنی چهار دستاورد مسافرت زیارتی تبلیغی اربعین خواهد بود.

گفتنی است، حدود دو هزار مبلغ برادر و خواهر از سوی حوزه علمیه خراسان در پیاده روی اربعین امسال به عنوان یک فعالیت تبلیغی در میان قافله های گوناگون در مسیر نجف به کربلا حضور کشف خواهند کرد.

**********************************

تهیه شده توسط: سامان ط.

حوزه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

سرشکم آمد و عيبم بگفت روی به روی ««« »»» شکايت از که کنم خانگيست غمازماربعین بهترین فضای تبلیغی برای مقابله با جریانات انحرافی


TT / 79 --- TP / 14%

گردآوری شده توسط : سامان ط.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : حوزه
برچسب ها : انحرافی , اربعین , تبلیغی , جریانات

مطالب مرتبط