ارزشمندترین صله ای که به یک شاعر داده می شود

ارزشمندترین صله ای که به یک شاعر داده می شود

یک شاعر گفت: ارزشمندترین صله‌ای که به یک شاعر داده می‌شود اجازه قلم زدن برای اهل بیت(ع) و رخصت اندیشیدن و تنفس در محیط ملکوتی تجلیات ایشان است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، قاسم صرافان شاعر در «برنامه شابک» در خصوص حوزه های شعری خود گفت: من ازآغاز شعر نقل کردن اعتقاد داشتم که باید شعر را برای دوست داشتنی قرار می داری سرود و بخاطر ارادت و عشقی که از خردسالی نسبت به اهل بیت(ع) داشتم به سراغ شعر آیینی رفتم و تا مدت ها بجز با موضوع اهل بیت(ع) و شهدا در هیچ حوزه دیگری جوششی در من پیش نمیامد و دائما زمانم و قلمم صرف این حوزه می شد.

وی ادامه داد: هربار که برای ائمه(ع) شعری سروده ام صله ای از ایشان گرفته ام به این صورت که خود آن شعری که در وصف اهل بیت(ع) به قلم جاری می شود خود بزرگ ترین صله است و اصلیترین و ارزشمندترین صله ای که به یک شاعر داده می شود همین اجازه قلم زدن برای اهل بیت(ع) و رخصت اندیشیدن و تنفس در محیط ملکوتی تجلیات ایشان است.

این شاعر با اشاره به وجه اشتراک فرهنگ عاشورا و فرهنگ مطالعه عنوان کرد: وجه اشتراک فرهنگ عاشورا و فرهنگ کتاب خوانی باید تشنگی باشد. به این معنی که همان طور که ما در سیر عشق و معرفتی امام حسین (ع) سیر و خسته نمی شویم باید در رابطه با کتاب خواندن هم این طوری باشیم و هرچه علم بیشتری به دست می آوریم تشنه تر شویم و هرچه ظرف علم ما سرشارتر شود می بایست متواضع تر شویم.

صرافان خاطرنشان کرد: عنصر شعر و هنر در این جمله از حضرت زینب(س) نقش بسته و به نوعی گویی پایان بندی تمام اتفاقات است که فرمودند «ما رأیت الا جمیلاً» که این شاعرانه ترین نگاهی است که می شود به عاشورا داشت.

شناسایی و نوشته خوانی کتاب «عاشورا، به چه صورت و چرا؟» به قلم محمدعلی جاودان از دیگر بخش های برنامه شابک بود.

- براى مشاهده مطالب مرتبط به بالای مطلب رجوع کنيد -

نگارش : سايه ض.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گر از سلطان طمع کردم خطا بود ««« »»» ور از دلبر وفا جستم جفا کردارزشمندترین صله ای که به یک شاعر داده می شود


TT / 40 --- TP / 12%

گردآوری شده توسط : سايه ض.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
Notice: Undefined offset: 1 in /www/serze/index.php on line 141

در دسته بندی :
برچسب ها :

مطالب مرتبط