ازدواج کنید اما استقلال هم داشته باشید/ این نشانه ها یعنی زندگی تان در خطر است

ازدواج کنید اما استقلال هم داشته باشید/ این نشانه ها یعنی زندگی تان در خطر است

خانواده - تاکنون شده است احساس کنید استقلال‌تان را از دست داده‌اید؟ شاید مکانی که روح و روانتان خدشه‌دار شده است؛ یعنی زندگی احساسی‌تان به مخاطره افتاده است و باید سعی کنید تعادل نابود شده را بازگردانید.

صنم بیاناتی: توهین و بد اخلاقی حتما نباید در قالب رفتارهای ناخوشایند فیزیکی و یا لغات اتفاق بیفتد، این توهین ها قادر هستند در قالب رفتارهای احساسی، بدون این که حتی یک عبارت نامتعارف و ناخوشایند رد و تبدیل ساخته شود، اتفاق بیفتد. مکانی که شما استقلال خود را از دست می دهید، مکانی که روح و روانتان خدشه دار می شود یعنی زندگی عاطفی تان به مخاطره افتاده است و باید سعی کنید تعادل نابود شده را بازگردانید. البته قرار نیست همه روابط زناشویی صد در صد کامل باشد، اما می توان در مسیر تکامل آنها جلو رفت.

زمانی افسار کیف پولتان از دست تان در می رود!

بهره مندی از میزان معتدلی از استقلال مالی در ضمن متاهل بودن یکی از مسائل با اهمیت ازدواج است. یکی از اهانتهای بی کلام احساسی قادر هست نوعی توهین اقتصادی باشد که به همان سوء استفاده اقتصادی تعبیر می شود. از آن مکانی که محدوده اختیارات متعادل مالی شما نقض شود، یعنی اتفاق ناخوشایندی در شرف وقوع است.

زمانی شما مهجور می شوید...

یکی از صدمه های احساسی که همسر شما قادر هست با رفتارش به روحیه شما بزند، بدون این که کلامی ناخوشایند رد و تبدیل ساخته شود، دور نگه داشتن شما از دنیاست. این اتفاق هم با دخالت ها نابجا در روابط شما با خانواده و دوستانتان پیش مییاید. گاهی هم همراهی قدم به قدم شما از یک محل به محل دیگر قادر هست اتفاق ناخوشایندی به حساب آید. فردی که تمام تلاشش را می کند تا شما را از همه دور نگه دارد، قطعا نمی خواهد این راز که تا چه اندازه همسرش را از جهان دور نگه داشته لو داده شود، حتی برای نزدیکترین دوستان و اقوامش.

زمانی که عزت نفس تان با یک ضربه گرفته می شود!

اگه همسر شما همواره تلاش می کند شما را پایین نگه دارد و به افکارتان ارزش و بهایی نمی دهد، پس او به آسانی قادر هست عزت نفس شما را از نگاه کن ببرد. در چنین شرایطی است که شما احساس حقارت می کنید و مرتب با تقصیرکار آگاهی داشتن خودتان احساس می کنید معضلی در شما وجود دارد که چنین اتفاقی افتاده است.

زمانی شما به مخاطره انداخته میشوید، آن هم بدون کلام!

تهدید شما توسط همسرتان در هر وضعیتی اتفاق دلپذیری نیست. گاهی اما این تهدید بدون رد و تبدیل ساخته شدن لغتی پیش مییاید. مثلا یک نگاه یا یک ژست تهدید آمیز قادر هست نمایان کند که همسر آنچه را که به انجام میرسانید تائید نمی کند.این نوع از تهدید در واقع تهدید روح شماست و خب این اتفاق که گاهی بدون عمد و غرض می افتد، اجتناب ناپذیر است اما تکرار روز جدید آن به یک واقعه مخرب مبدل خواهد شد.

زمانی بچه تان وسیله ای برای گروکشی می شود

شخصی که از روش های هجوم به همسر خود بدون خشنونت کلامی یا فیزیکی بهره میگیرد ، قادر هست از فرزند هم به عنوان وسیله ای برای مهار طرف مقابل خود بهره ببرد. این همان گروکشی است که احساسات طرف مقابل را تحت تاثیر میگذارد و بازی را به نفع فرد مهاجم پیش خواهد برد.

زمانی روابط شما را با خانواده و دوستانتان قطع می کند

قطع کردن ارتباط شما با خانواده تان یا دوستانتان بدون علت موجه قادر هست یک تاکتیک مخصوص بدون دعوا و مرافعه باشد. اما باید این را آگاهی بدارید فردی که اقدام به قطع ارتباط همسرش با افراد نزدیک او می کند، در واقع به همسر خود نوعی توهین احساسی کرده است.

زمانی وسیله ای را پرت می کند...

پرت کردن و شکستن اشیاء پیرامون شما توسط همسرتان یک رفتار خشن است حتی اگه آن وسیله به سمت شما پرتاب نشود. مشت یا لگد زدن به دیوار، در یا لوازم ، همچنین پرتاب کردن اشیاء همگی جزو رفتارهای ناشایستی است که نوعی توهین به احساسات شما به حساب مییاید و بیشتر باعث صدمه روحی خواهد شد.

--- با تشکر از انتخاب شما ---

تهیه کننده : فردين م.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گفت‌وگوهاست در اين راه که جان بگدازد ««« »»» هر کسی عربده‌ای اين که مبين آن که مپرسازدواج کنید اما استقلال هم داشته باشید/ این نشانه ها یعنی زندگی تان در خطر است


TT / 122 --- TP / 18%

گردآوری شده توسط : فردين م.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : استقلال
برچسب ها : یعنی

مطالب مرتبط